Etiketlenen üyelerin listesi

Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: o üç harften: aSk

aSk
    aSk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

o üç harften: aSk

Aldığımız ilk nefesle birçok hikaye üfleriz dünyaya. Hiçbir şeye anlam veremeyiz başta. Öyle sağlam dallara tutunuruz ki, dünyadan korkmayız. Sonra acımasız çark devreye girer; o dalları kırar, kırılırız. Bitsin isteriz bu serüven.

Birden o çıkar karşımıza, sanki yeniden doğarız. Nefes alırız yeniden; bu sefer aşk dolu hikayeler üfleriz dünyaya. Gerçek olmayan bu dünyada gerçek bi’ şey yaşatmak isteriz insanlara. O güler bize; o sever, o korur bizi artık. Yine acımasız çark devreye girer ve duygularımız ve mantığımız arasında kalırız. Gel. Üç harften oluşan eylem ne de zor çıkar ağzımızdan kimi zaman…
    Olumsuzluk ekini ekleriz sonuna çoğu zaman. Gitmesini istemeyiz ama gözümüzü kapayıp açana kadar gitmiştir o… O an, zaman kavramına lanet ederiz. Onunla birlikte o aşk dolu hikayeler de boğazımıza dizilir; o aldığımız nefes, boğar bu sefer bizi. O gider ve aradan zaman geçer; o üç harften oluşan eylem, önce cümle sonra paragraf olur. Bir de bakmışız hayatımız olmuş. Başlığı ‘O’ olan kocaman bir hayat.

Biz devam edemeyiz yazmaya bu hikayeyi ve zaman devralır bu görevi. Zaman da tek bir anda kalır. Gelirken gülümsediği an. Zaman da devam edemez yazmaya; durdurur akrep ve yelkovanı. O eylem, öyle sadece bi anı yaşatan ama yaşanmışlıkları bitiren kocaman nokta olmuştur. Dünyanın güzelliklerinden Galata da, deniz kokusu ve boğazıyla İstanbul da, insanlarıyla dolu İstiklal de anlamsız gelir.

O çark onu aldı, o gitti ... hikaye de bitti.

aSk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tagged
    498 Thread(s)
    BukLem (1 hafta önce), iSaBeL (02.Mart.2018), Vita (02.Mart.2018) Bunu beğendi.
    aSk
    kelimelere sığmayan
    anlatılamayan
    kopyalanamayan
    kaldırıp atılamayan bir şey..
    aSk garip bir şey..
    Ve görüyorsun ki....
    Alnımıza yazılanla....

Gönlümüze kazınan bir
    olmuyor…

BukLem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Let’s Go
    Burç
    Kova
    Tagged
    471 Thread(s)
    aSk ( 6 Gün önce), TheGirLinBlack (1 hafta önce) Bunu beğendi.
    Ahmed Arif’in, Leyla Erbil’e yazdığı mektup

“Küçüğüm, korkunç dahim, sevgilim, senin istediğin gibi de olsam, kayıtsız şartsız kölen de olsam, daima asıl sen beni affedeceksin. Affetmeye çalış. Cihan insanları içinde, en güzel, en iyi ve en namuslu sensin. Buna inan. Ahmed Arif, böyle söyler… Doğrudur… Haktır… Layıktır… Sana yakın, sana layık ve hele hele senin olmayı düşünebilmek bile bir cesarettir. Yürek ister. Bu dediklerim insan olana, erkek olanadır tabii. İnsandan mahrum bir cehennem karanlığında, nasıl da bulduk birbirimizi… Küçüğüm, sevgilim, imzası martıdan sıcak, uçan uzak martılardan daha sevimli, imzası uçan kuş, kendisi insan sevgilim. Kıyma bana, sensiz edemiyorum. Sence zerre kadar bir değerim varsa, iler tutar bir tarafım kalmışsa, gel kıyma bana ve korkuyorum deme. Otur yaz, her gün, her gece bana yaz. Kavuşuncaya kadar. Sonra yazdıklarımızı okur, güler yahut ürperir, birbirimize geçmiş olsun deriz. Yahut da, ah asıl bu, gel beni kendin al, götür. Bugünler yalnız başıma gelecek kudrette değilim. Hem madden hem de manen bu böyle. (22 Mayıs 1954, Bismil)”

Konu BukLem tarafından (1 hafta önce Saat 18:19 ) değiştirilmiştir.

Let’s Go
    Burç
    Kova
    Tagged
    471 Thread(s)
    aSk ( 6 Gün önce) Bunu beğendi.
    Nazım Hikmet’ten Piraye’ye mektup

“Canımın içi yavrucuğum,

Sana hasretim bir çığ gibi artıyor. Meğer biz birbirimize ne kadar bağlıymışız. Kurtulacağımı çok sanıyorum. Fakat kurtulamaz da araya dört sene girerse beni unutacak mısın? Dört sene bir mezarın üstüne atılan topraklar kadar unutturucu mudur acaba? Kim bilir? Sen hayır, yahut evet deme! Başından daha önce böyle bir tecrübe geçmedi ki… Ben unutmayacağıma eminim. Dört duvar arasında senin hayalin nasıl gözümün önünden kaybolabilir. Her ne hal ise…Bugün karanlık tarafım üstümde. Münasebetsiz şeyler yazacağım. Selamlar. Memet’i ve seni doya doya kucaklarım. (28 Haziran 1933)”

Let’s Go
    Burç
    Kova
    Tagged
    471 Thread(s)
    Özdemir Asaf dan Sabahat Selma Tezakın a mektup

“Eğer başkasını sevmiyorsan veya söz vermemişsen seni pek çok, herkesten fazla mesut etmeye çalışacak kadar çok seviyorum. Ve kendimde bazı vasıfların bulunmadığını bilsem hiç böyle bir teklife yanaşmazdım. Pek yakında kendime parlak ufuklar açacağım. Yeter ki beraber olalım…”

“Sana mektup yazmaya lüzum kalmayacak olan zamanları düşünmek; seni daima görebileceğim günleri hatırlamak; bana verdiği sarhoş edici, çıldırtıcı heyecanlı zevkleriyle senin yakınında bulunmak tehlikeli olabilecek derecede beni sevindiriyor. Hatırla ki: … O acı öldürebilirdi, bu sevinç öldürebilir.”

Let’s Go
    Burç
    Kova
    Tagged
    471 Thread(s)

Atatürk n Fikriye Hanıma yazdığı şiir

çsem de bir kadeh hayat iksirinden,

Zamansız ayrıldım, bilinsin Fikriye’den.

Bıkmadım ki doyayım o narin ellerinden,
    Ümmid-i aşkım saracak seni, cefakâr teninden.”

Let’s Go
    Burç
    Kova
    Tagged
    471 Thread(s)
    ATATÜRK n Fikriye Hanım a yazdığı şiir

“İçsem de bir kadeh hayat iksirinden,

Zamansız ayrıldım, bilinsin Fikriye’den.
    Bıkmadım ki doyayım o narin ellerinden,
    Ümmid-i aşkım saracak seni, cefakâr teninden.”

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)