Üye Etiket Listesi

+ Yeni Konu aç
2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Gülşah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Gazoz Kapağı Biriktiren Dertsiz Son Çocuklardık..

Yer
    Cehennem
    Mesaj Etiket
    160 Mesaj(lar)
    Konu Etiket
    18 Konu(lar)
    Beğendikleri
    50
    Beğenileri
    162 Beğenilmiş
    Çevrimiçi zamanı
    1 Ay 3 Hafta 4 Gün 13 Saat 47 dakika 49 saniye
    Ort. Çevrimiçi zamanı
    22 Saat 12 dakika 54 saniye

Help Departmanı Mylife İle Ropörtajımız ..

<Birşah> Mylife departmanın ve kullancıların senı tanımak adına roportajımı kabul etttıgın ıcın tsk edıyorum
    <Birşah> hos geldın

<Mylife> hoşbuldum teşekkur ederim, teklifiniz için ben sizlere teşekkur ederim.

<Birşah> est . Mylife nasılsınız efendım hal ve ahvalınız dıyelım

<Mylife> çok şükür bir sorun olmamakla birlikte iyiyim, sizler nasılsınız

<Birşah> tşk edıyorum efendım bende ıyım sukur olsun hayat gıdısatında devam ..

<Mylife> sorunsuz devam etmesini temenli ederim

<Birşah> ınsalah efendım cumlemızın

<Birşah> Mylife kımdır adınız yasınız ısınız nerlısnız nerde yasıyorsunz

<Mylife> Antalya , antalyada yasıyorum

<Mylife> Adım Ali 26 yaşındayım yerel bir radyo televizyon şirketinde yoneticilik yapıyorum turizm le ilgili işlerde yapıyoruz

<Birşah> Mylife keyıflı bır meslegınız sızınde keyıf aldıgınızı dusunuyorum

<Mylife> tabiki her işin zorluğu olucağı gibi keyifli yanlarıda var önemli olan sevdiğiniz bir işi yapıyor olmanız benimde severek yaptığım bir iş alanım var

<Birşah> Ali bos zamanlarında naparsın ?

<Mylife> boş zamanlarımda arkadaşlarımla vakit geciriyorum onlardan kalan süre ile mircscripting ile ilgileniyorum

<Birşah> mırcle severek ılgılenıyorsun degıl mı alı keyıf alıyorsun yanılmıyorsam

<Mylife> özellikle keyif aldığım alan mircscripting onların dışında kalan kısım larla çok fazla ilgilenmiyorum ve tabiki bünyesinde bulunduğum help ekibinde arkadaşlarımıza bilgimiz dahilinde yardımcı olmaktan da keyif alıyorum

<Birşah> ben bıraz sınır edıyor olabılırım ali ama zararım yok degıl mı ((:

<Mylife> yok est benm kişisel fikrim bazı kişiler renkli kişilikleri ile bulundukları ortamı daha iyi yaparlar herşey bilgi birikim değildir sizde onlardan birisiniz benm için

<Birşah> tsk ederım Ali
    <Birşah> Ali ılk kac yasında ırc hayatına atıldın nasıl basaldın nasıl gelıstı ?

<Mylife> söyle anlatıyım herkes gibi benimde bir hikayem var tabiki,

<Birşah> buyur alı paylasırmsın bızımle

<Mylife> 2002 yıllarıydı benim irc hayatım zurna sunucusunda başladı o donemlerde 13 veya 14 yaşlarındaydım sanırım o zaman şuan ki hali gibi değildi tabiki irc sunucuları
    <Mylife> alanya kanalımız vardı yaklaşık 150-200 civari bir kullanıcı vardı o kanalda hep görüştüğümüz arkadaşlarımızdı
    <Mylife> okuldan kacıp kanalda sohbet ederdik int cafede yan yana oturup

<Birşah> dersler ali ? (:

<Mylife> dersler de çok başarılı bir öğrenci olduğumu söylersem yalan olur orta düzeyde bir öğrenciydim ama o yaşlarda bu tarz şeyler çok sorun olmuyordu :)

<Birşah> tam delılık zamanı ve buyudun buralarda (:

<Mylife> bir nevi öyle de denebilir yıllardır irc sunucularında karşılaştığım sohbet ettiğim arkadaşlarım var ve bunu bazen söyleriz

<Birşah> help e olan ılgın nasıl basladı pekı ?

<Mylife> benim helper lığa olan ilgim 2004 yılında başladı normal kullanıcı iken help kanalına girip komut sorardım ve onları çok farklı görürdüm

Birşah> dıger departmanlardan daha cok keyıf verıcı ozellıgı var desek yerı olur mu

Mylife> daha sonra arkadaşlık kurduğum nicksiz nick iyle helper olan adı kenandır onun aracılığı ile help ekibine katıldım
    Mylife> şöyle söyliyebiliriz bunun için Birşah, diğer departman ların asli görevleri ve yetki alanları çok farklıdır
    Mylife> ben insanlara yardım etmeyi seven bir insanım sunucu dısında kalan zamanlarda da bu böyledir
    Mylife> paylaşmayı bilgilendirmeyi severim

Birşah> hane kendı adıma sunu soyleyım ali kolayda degıl okul zamanına orta derecelı bır ogrencı olmussun keza
    Birşah> helpde o kadar komut varkı benım hafızam karıstırıyor hane (:
    Birşah> bu konuda basarılısın gordugum kadarıyla

Mylife> aslında ben bu konuda şöyle düşünüyorum kişinin ircd/services bilgisi belirli kalıblardır yani çok gelişim göstermez komutları ezberlersin ve tekrar ettiğin sürece unutmazsın
    Mylife> ben daha çok artık kod lamalarla ilgileniyorum hobi olarak oranın bir sınırı yok

Birşah> kod olayına gırmedım bıle yane masallah hafıza zehır gıbı gercı keyıfle yapıldıgı zaman daha saglam oturuyor beyine

Mylife> mircscripting benim acımdan çok eğlenceli bir alan bu alanda bir hedefim yok sadece zaman gecirme ihtiyac sahiplerine kod yardımı yapmak o kadar

Birşah> Ali hepımızın hayatının gıdısatı farklıdır ve cıddı anlamda buraya keyıf ıcın gırıyoruz degıl mı kafa dagıtmak felan bu komutlar vs akılda kalıp kalmaması buna baglı olabılıyor
    Birşah> bazen ıstesende yapamıyorsun ..

Mylife> mutlaka öyledir tabiki insan kişisel yaşamındaki yaşadıklarının büyük etkisi olabilir bu durumda

Birşah> yane kendımı ornek verıyım bıldıgım komutları sızın yanınızda hızmet veremıyorum utanıyorum kasıyorum kendımı felan helekı streslıysem gelmısseler bana bu mumkun olmuyor
    Birşah> (:

Mylife> herkesin bir tarzı var tabiki, biraz öncede söylediğim herşey bilgi birikim değil
    Mylife> sonuçta bir helper ın asli görevi kullanıcılara yardım vermektir yardımcı olmaktır
    Mylife> veya bizler bir kod yazarken karşılık beklemiyoruz bazen saatlerce uğraşıyoruz
    Mylife> tabiki bu durumu ticari amaclar la kullanan kişilerde var oldu da dediğim gibi herkesin hayata bir bakışı ve tarzı var :)
    Mylife> tabiki bende sizin gibi düşünüyorum ben kod yazarken mesela herşeyi unutup yapmak istediğim konuya odaklanıyorum buda biraz olsun stres den uzak tutuyor beni

Birşah> kesınlıkle hocam (: haklısnız
    Birşah> Ali hocam Helpde en cok ne dıkkatınızı cektı

Mylife> bizim help ekibimizde dikkatimi ceken en önemli olay kullanıcıların helper lığa bu kadar hevesli olmaları ve öğrenmek istemeleridir

Birşah> Ali hocam bazen kullacılarımız geldıgınde kı sızde bılırsınız kı komık olaylar oalbılıyor ve herseyden once cıddıyet vardır helpte unutamadıgınız bır olay varmı hocam

<Mylife> komik olaylar mutlaka oluyor ama hafızam da kalan ve şuan da hatırladığım kişilerin help e gelip sacma sapan sorular sorup bu işe gönül vermiş insanlarla alay etmeleridir
    <Mylife> mesela şöyle olaylara çok gülüyorum,
    <Mylife> kişi help e gelip bir nevi sınav sorusu diye tabir ettiğimiz sorular soruyor o kişiyi test etme amaclı bu şekilde bir nevi ego yapıyor
    <Mylife> sorduğu soruya cevap veremeyince bak doğru cevap ı buydu nasıl helpersın sen filan diyor
    <Mylife> bakıyorum o kişinin verdiği cevap ta yanlış
    <Mylife> böyle durumlar traji komik geliyor bana güldürüyor :)

<Birşah> evet hocam bızzat sahıt oldugum durumlar olmadı degıl aranıza katıldıgımdan berı ve ne olursa olsun emege saygı duyulmalı dıye dusunuyorum ne kadar keyıf ve ırcte amacımız olarak bu yolda yurusekde saygı duyulmalı emektarlara saygısızlık oluyor

<Mylife> tabiki öyle ama toplumsal sorunlarımızdan birtanesi de diyebiliriz bu durum için zaten bu durum için söylede söyliyebiliriz
    <Mylife> eğer birazcık olsun insanlara yardım etme hevesinde olmuş olsalar bu şekilde hareketlerde bulunmazlar o yuzden onlar o kanalda yardım görevlisi değiller
    <Mylife> bunları iyi ayırt etmek lazım.

<Birşah> Ali hocam bın bır cesıt ınsan var ırc ortamında kısılıgını kaybeden ınsanalrımız var dogrumudur hocam kendı fıkrımce hane herseyın yerınde hareket edılse kısılık olarak daha hos olmaz mı ?
    <Birşah> fıkrını alabılırmıyız

<Mylife> katılıyorum size ama bu durum dediğim gibi birazda toplumu ele alıp değerlendirilmeli bütün insanlar iyi olsa veya iyi niyetli olsa dünya çok daha farklı bir yer olurdu :)

<Birşah> hepımız melek olsaydık seytan kımınle ugrasacaktı degıl mı Mylife hocam (:
    <Birşah> yane seytan seytanımı cekıyor acep (:

<Mylife> :)))) tabiki öyle herşeyin bir sebebi var sadece biraz daha saygılı olmalarını temenli ediyorum ben

<Birşah> Mylife hocam tahamul edemegınız ınsan huyu nedır sevmedıgınız sey nedır

Mylife> bir insan da en tahammul edemediğim şey kendisini olduğundan farklı gösteren karakter özelliğidir

<Birşah> rıyakarlık 2 yuzluluk derz hocam acık ve barız sekılde ve bunu hıssettıgınızde uzak durma hallerı vardır keza bu sekılde yaptıgınız zamanda sıze tavır alma hallerı vardır dogrumudr hocam basınıza gelmıstır ılla kı

<Mylife> ben hayatımda duruş olarak insanları çok takan birisi değilim, benimle olanlar veya olmiyanlar diye ikiye ayrılır hayatım
    <Mylife> her zaman doğru olanı yapmaya calışırım ve yaptığım doğru olduğu sürece de herşeyin bedeline katlanırım

<Birşah> hak etmedıgımız bedellerıde odedegımız zamanlar var .. mutlaka vardır olcaktırda

<Mylife> yani bazen karşınızdaki sizin kadar iyi niyetli olamıyor durumu analiz konusunda objektif olamıyor bunun çok sebepleri var
    <Mylife> anlaşmazlık doğuyor bu noktada problem yaşamanız kacınılmaz oluyor.

<Birşah> kesınlıkle hocam
    <Birşah> ben kımseyle anlasamıyorum mısal (:

<Birşah> Mylife hocam ırc hayatındakı dusuncelrıde alabılırmıyz hane ne ıfade edıyor

<Mylife> irc benim icin aslında şuan pek de birşey ifade etmiyor tr sunucuları içerisinde hepsinde görev almışımdır soyle haricinde olanlar
    <Mylife> eskiden sorsanız çok şeyler söyliyebilirdim her idealist insanın olucağı kadar
    <Mylife> ama şuan için sadece ihtiyac sahiplerine kod yardımı yapmanın dışında birşey ifade etmiyor açıkçası

<Birşah> Mylife hocam eskı zaman kı ırc hayatı sımdıkı ırc zamanın arasında fark var degıl mı eskıden nasıldı hocam sımdı nasıl ?

<Mylife> eskiden samimiyet vardı sözüm meclisten dışarı daha kaliteli insanlar vardı arkadaşlıklar dostluklar daha samimiydi şimdi bunları cok az sayıda görüyoruz

<Birşah> Mylife dogru soyledınız hocam benı benı departmanınıza kabul ettıgınız ıcın tsk ederek devam etmek ıstıyorum evet ırc aman aman cıddye alınacak bır ortam degıl keyıf ıcın gırıyoruz kalp kırmak ınsanalrı yargılamak ve elestırmek ıcın degıl ve bunun yanı sıra cıddı anlamda 5 parmagımı gecmez gercek dostluklar bay bayan ve bazen cıddı anlamda mısal uyarıyorum canım cıcım bana bırsey ıfade etmıyor ve canım ve buna benzer sanal ıfadeler ıle samımıyet gostermek ınan hıc bırsey ıfade etmıyor dostluksa gercek anlamda eger samımıyet bu kelımeler ıle degıldır az olmak yalın olmak kendın olmak hane demek ıstedıgımı anladınız hocam ve bu yuzden cogu ınsan bana gıcıktır belkıde umrumda olamdıgınıda belırteyım ama gercek dostluk ve gercek saygıyı unutmamak lazım benı senı onu bunu sunu kımse bırbırnı sevmek zorunda degıl ama saygı zorunludur

<Mylife> aynen katılıyorum bende size

<Birşah> help hakkında projelerınız varmı hocam ?

<Mylife> help kanalı ile ilgili bir projem yok artık proje olayını ben biraz gectim ama 4 gün önce Mircsystem adında bir bot yaptım helper adaylarının gelişiminde kullanılması için
    <Mylife> çok daha özellikleri var tabiki ihtiyac sahiplerine verebilirim.

<Birşah> adaylara duyrulur o zaman ..

<Mylife> bu daha çok help kanalı founder lerini ilgilendiren bir durum ama onların gelişi için güzel bir bot hazırladığımı söyliyebilirim.

<Birşah> Ender hocamız hakkında dusuncelerını alabılırmıyız ..

<Mylife> Ender karakter olarak iyi bir insan beni ilgilendiren kısımda burası zaten kendisini severim uzun zaman sonra help bünyesinde yer almamı sağlamıştır

<Birşah> Karakter onemlı zaten buda bunyesınde kısıler ıle tamamlar ortamını

<Mylife> ben koyu bir futbol taraftarı değilim ama çoçukluğumdan bu yana beşiktaş takımını destekliyorum

<Birşah> harıkasın BJK (: yep
    <Birşah> Mylife ask mı ask ?
    <Birşah> ılk kac yasında asık oldun

<Mylife> evet kişisel hayatımdan pek söz edilmesini sevmem ince bir cizgim vardır o noktada ama bu masum sorunuza tabiki cvp verebilirim

<Mylife> sanırım ilköğretim 2. veya 3. sınıf daydım :)

<Birşah> (: cocukluk askı yuzde tebessum ettıren en saf ask dıye bılırım sanırsam ..

<Mylife> evet benim içinde unutulmaz bir durumdur bu o kişiyle şuan bile görüşüyor olmam durumun farklı bir boyutu tabi :)

<Birşah> harıka bırsey dıye bılırım o zaman (: sevımlı bır durum bence hayırlısı ıns dıyelım

<Mylife> o evlendi ben henuz bekar hayatıma devam ediyorum :)

<Birşah> sende evlenırsın artık hı varmı hoslandıgın felan
    <Birşah> hayatında yapmak ısteyıpde yapamadıgın keskelerın varmı

<Mylife> hayatımda yapmak istediyip yapamadığım birşeyler yok hayatı erken yaşta öğrenen ticaretin içerisinde kayıplar yaşamış ve kazanımlar yaşamış bir insanım
    <Mylife> çok özellere girmiyelim :)
    <Mylife> teşekkur ederim temenliniz için.

<Birşah> est herseyın hayırlısıdır ılk once

<Mylife> aynen hayırlısı ise olsun değilse olmasın.

<Birşah> en sevdıgın renk (:

<Mylife> en çok mavi rengi severim mavi benim için önemli bir renktir.

<Birşah> önemını dermisın sakıncası yoksa

<Mylife> mavi renk bana cocuk ken çok istediğim mavi renk teki bisikletimi hatırlatır o yuzden :))

<Birşah> (: cocukken ıstedıklerımız ve hayallerımız ..

<Birşah> Mylife sevdıgın sarkı ve o sarkıyı sevme nedenın ?

<Mylife> özellikle sevdiğim bir şarkı yok ama turk rock muziği dinlemekten keyif alıyorum

<Birşah> muzık ruhun gıdası cıstak (:
    <Birşah> suankı hayatında yapmak ulasmak istedıgın bır amac varmı ?

<Mylife> yeryüzünde bütün kötüleri yenerek insanların bulunduğu heryeri cennete cevirip super kahraman olmak :))

<Birşah> cok guzel keske kahraman olsaydınız bızıde kurtarsaydınız rahat rahat yasaydık (: hayal kurmak amacları yalpa yalpa yalpalanması cok guzel ama keskelerde hayallerde ucuyoruz (:
    <Birşah> olsun amacın hayalıde guzel ..

<Mylife> bu düzeni değiştiricem merak etmeyin :)

<Birşah> huzur
    <Birşah> Mylife hep beklıcez efendım (:

<Birşah> Mylife senı help departmanı ve kullanıcılarımızın tanıması adına tekrar samımıyetın ıcınden gelen paylasımının ıcın tsk edıyorum help ve kullanıcılarımıza bızlere demek ıstedıklerınızı alabılırmıyız

<Mylife> öncelikle bu fırsatı bana tanıdığınız için ben size teşekkür ederim.
    <Mylife> bütün arkadaşlarıma dostlarıma sevgiler saygılar.

<Birşah> biz tsk ederım efendım hayırlı geceler dılıyorum saygılar olsun ..

<Mylife> iyi geceler

<Birşah> iyi geceler
    Konu Gülşah tarafından (08.Ekim.2016 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir.
    Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden
    BiLki "
    yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebileceksin...
    Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü
    Bu dünya "
    üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe
    ELbet "
    bir" gün öLeceksin
    İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!

LeWa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Forum Üyesi

Yer
    Hep Buralardaydım : )
    Mesaj Etiket
    51 Mesaj(lar)
    Konu Etiket
    7 Konu(lar)
    Beğendikleri
    106
    Beğenileri
    92 Beğenilmiş
    Çevrimiçi zamanı
    1 Ay 1 Week 2 Gün 20 Saat 35 dakika 40 saniye
    Ort. Çevrimiçi zamanı
    15 Saat 55 dakika 57 saniye
    Merhaba ziyaretçi,
    Bu mesajdaki içeriği görebilmek için giriş yapmalı yada üye olmalısınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)