Etiketlenen üyelerin listesi

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Müslüm Gürses Şarkılarının Bünyede Etkisi...

KhaLeesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tagged
    421 Thread(s)
    ScorpioN (1 hafta önce), Uzriyy (1 hafta önce) Bunu beğendi.

Icon5 Müslüm Gürses Şarkılarının Bünyede Etkisi...

Müslüm Gürses, şarkıları ve yaşam felsefesiyle bu ülke gençliğine büyük zarar vermiştir. Bu kadar değer görmesi ve tutulması, Türk gençliğinin ne kadar duygusal zayıflık içerisinde olduğunu gösterir.

Şarkıları kriptonit gibi bir şeydir. En alfa adamı bile zamanla betalaştırır.

Şarkılarının tamamı şu içeriktedir:

Duygusal güçsüzlük, ağlaklık, bir kadına takıntılı aşk ve saplantı (oneitis), kendini acındırmak veya kendine acımak.

TÜRK gençliği halinden şikayet etmek yerine olumsuz şartlardan güçlenerek çıkıp kendini geliştirerek hayata meydan okur. Hayata duygusal bakmaz, akılcı bakar.

Düşük rütbeli sünepe veya beta insanlar ise her şeyden şikayet eden tembel ve ağlak insanlardır. Hareketsizliğini, tembelliğini, kıpırdamaya halinin ve bir şeylerini değiştirmeye becerisinin olmamasını kadere veya başkalarına suç atarak örtmeye çalışanlardır. İçinde bulunduğun kötü durumlardan veya toplumsal düzenden ağlayarak, sızlayarak, kendine acıyarak çözüm üretemezsiniz.

Çözüm üretmek ve harekete geçirmek yerine hep karamsarlığı, şikayetçiliği, sitemkarlığı, ağlaklığı ve isyankarlığı öğütleyen tüm altkültürler, ideolojiler, müzik grupları ve inançlar hep boştur.

Ayrıca, arabesk müziğin hiç de derinden irdelenecek bir sosyolojik kültürü yoktur. Yani yüzde doksanı kadın odaklı bir müzikten bahsediyoruz. Hep bir "giden kadının" arkasından gözyaşı dökmek, ağlamak, ondan başkasını görmemek, kendini parçalamak, sövmek saymak beddua etmek ve aşk safsataları var. Bu kadar sözümona toplumsal sınıf analizleri(!) yapılan uyduruk bir arabesk kültüründe çıka çıka ortaya "karı-kız için ağlama" müziği çıkmaktadır.

Yani öyle "köyden kente göç eden ve sınıfsal arada kalmışlık ile bunalım yaşayan bir kitle(!) gibi derinlik içeren bir konu yoktur.

Tamamen içi boş, "yıktın gittin zalim insafsız" "sensiz ben ne yaparım," "bu şehir sensiz yaşanır mı be hey insafsız" "senin için dünyamı feda ettim sen ise beni terkettin Allahsız" laga lugaları altında Türk gençliğine yakışmayan sünepeliklerin viyola ve darbuka ile icra edilmesinden mütevellit bir hezeyanlar bütününü hakettiği tek yer, akıl hastanesidir.

"Halkların Demokratik Melis'i" sayfasından alıntı yazıya noktasına kadar katılıyorum..
    You are the moon of my life.

Uzriyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tagged
    401 Thread(s)
    KhaLeesi (1 hafta önce) Bunu beğendi.
    İsyan ama kahırseverlikten beslenen bir isyan. Tutunamayanların sesi... İnsanları pasifize eden bir yanı olan müzik arabesk. Neoliberalizmle birlikte anadolu rock içine girdi.Ve ben rockla birleştirince müziğini çok sever oldum Müslüm babayı. Adanaya gidek ten başlayıp rock şarkılarıyla d evam edecem.Ben çok sevdim bu sayfayı. Tşk ler @KhaLeesi
    Konu Uzriyy tarafından (1 hafta önce Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

Tagged
    401 Thread(s)

Tagged
    401 Thread(s)
    ..............

Tagged
    401 Thread(s)

Tagged
    401 Thread(s)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)