Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
20,683
aSk
19,734
Eqe
18,254
17,057
sdC
16,487
13,974
11,256
10,986
10,961

29 Kasım 2020 Günün Fıkrası

AycA_S

Editör
Editör
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
İlgi Alanı:
Tarih, spor
Rize'de kaza geçiren bir işçi, olayı ayrıntılarıyla anlatmak için şantiye şefine bir mektup yazmış ki, evlere şenlik. İtiraf etmek gerekirse, klasik Karadeniz fıkralarından biri sandım ama değilmiş. Bire bir gerçek bir hikaye imiş :Dddxd
"Sayın şantiye şefim, iş kazası tutanağında planlama hatası diye yazmıştım.
Bunu yeterli görmeyerek ayrıntılı bilgi istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıdaki gibi olmuştur:
Bildiğiniz gibi ben duvar ustasıyım.
İnşaatın 6. katında işimi bitirdiğimde, biraz tuğla artmıştı. Yaklaşık 250 kg olduğunu sandığım bu tuğlaları aşağıya indirmem gerekiyordu. Bunun için bir varil buldum.
Ona sağlam bir ip bağladım. 6. kata çıkıp, ipi bir çıkrıktan geçirerek, ucunu aşağıya saldım. Tekrar aşağıya inip, ipi çekerek varili 6. kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp, tekrar yukarı çıktım. Tüm tuğlaları varile doldurup aşağı indim. Tam ipin ucunu çektim ki, kendimi havalarda buldum. Ben yaklaşık 70 kiloyum.
250 kiloluk varil aşağı düşerken, beni yukarı çekti. Heyecandan ipi bırakmayı akıl edemedim. Yolun yarısında dolu varille çarpıştık. Sanıyorum sağ iki kaburgam bu sırada kırıldı. Tam yukarı çıkınca, iki parmağım iple birlikte çıkrığa sıkıştı.
Böylece parmaklarım da kırılmış oldu. O sırada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa dağıldı.
Varil hafifleyince, bu kez ben aşağı inmeye, varil yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştık. Sol bacağımın kaval kemiği de bu sırada kırıldı.
Can havliyle ipi bırakmayı akıl ettim ve tabii yaklaşık 3 kat yükseklikten aşağıya doğru düştüm. Sol kaburgalarım, sol el bileğim de o zaman kırıldı sanırım. Başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin hızla üzerime doğru geldiğini gördüm. Kafatasımın da böylece çatladığını düşünüyorum. Bu sırada bayılmışım.
Gözümü hastanede açtım. Allah'ın, herkesi böyle görünmez kazalardan korumasını diler, hürmetle ellerinizden öperim ;Ddxd

Huma

gülümse kaderine...
TF Onursal Üye
Burc
Aslan
Memleket
16 Bursa
İlgi Alanı:
Huzur
Aman Allahim :eek: adam bildiğin yer cekimine karşı gelmiş hava da karşılaştığı işkenceler ya Kiyamam ama yaa gulmeden de yapamıyorum :$ cok gecmis olsun insallah:$$ :D

AycA_S

Editör
Editör
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
İlgi Alanı:
Tarih, spor
Aman Allahim :eek: adam bildiğin yer cekimine karşı gelmiş hava da karşılaştığı işkenceler ya Kiyamam ama yaa gulmeden de yapamıyorum :$ cok gecmis olsun insallah:$$ :D
Hemşehrilerim yaa seviyorum onları ;Ddxd

Huma

gülümse kaderine...
TF Onursal Üye
Burc
Aslan
Memleket
16 Bursa
İlgi Alanı:
Huzur
Bence de çok masum sevilmeyecek gibi değil ki Allahın sevdiği kuluymus dünyaya bağışlamış ya ip ya boynuna dolanaydi cok şükür ya umarim kilo bu arada almıştır erkek adamın bence kilosu en az 100 olmalı inşaat sektöründe

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content