Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,714
TEO
19,390
Eqe
18,281
11,447
11,373
10,928
10,905
10,647
8,692

Akıllı Telefonları 3D Tarayıcıya Dönüştüren Bir Uygulama Geliştirildi

TheGirLinBlack

is reloaded ..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
20,659
Tepkime puanı
5,257
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
27
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
10 senedir geliştirdiği teknolojilerle kendisine sürekli bir şey katan Occipital, bu tecrübelerini bir noktada birleştirerek oluşturduğu yeni uygulamasını tanıttı. Şirket, yeni uygulamalarıyla akıllı telefonlarla saniyeler içerisinde 3D tarama yapmayı mümkün kılıyor.

Geçtiğimiz aylarda SPAR 3D, günümüz akıllı telefonlarında bulunan lenslerin gelecekte çok işe yarar bir hâle dönüşebileceğini aktardı. SPAR 3D’ye göre telefonlardaki Time-of-Flight (ToF) ve derinlik sensörleri, herkesin cebinde 3D tarayıcı taşımasına olanak verecekti.

İşte SPAR 3D’nin öngördüğü şey, Occipital sayesinde gerçeğe dönüştü. Daha çok iPad’e takılan 3D sensörleriyle bilinen Occipital, bir iç mekanı hızlı şekilde 3D tarayan teknolojilerinden bir video yayınladı. Üstelik Occipital’ın geliştirdiği teknolojiyi kullanmak için derinlik kamerasına da ihtiyaç yok.


Occipital'ın yeni teknolojisiyle akıllı telefonlardan kısa süre içerisinde 3D tarama yapılabilecek:


Jeff Powers@jrpowers

https://twitter.com/jrpowers/status/1229862344987037696

What if everyone could quickly capture interior spaces, and produce beautiful, immersive, practical 3D models?

Built on 10 yrs of work. Realtime visual-inertial SLAM + geometric vision + deep learning.

Sign up at http://canvas.io/next

Embedded video


1,848

9:16 PM - Feb 18, 2020
Twitter Ads info and privacy

503 people are talking about this
Occipital’ın geliştirdiği teknoloji bazı kişiler için 'büyük bir gelişme' olmayabilir ancak bugüne kadar gördüğümüz neredeyse tüm 3D tarayıcı uygulamalarının birkaç dezavantajı olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu uygulamaları kullanırken fazla vakit harcayan detaylı bir çekim yapmamız gerekiyordu.

İşte Occipital’ın yaptığı şey de tam olarak bunu değiştirmek. Occipital'ın kurucu ortağı Jeff Powers, geliştirdikleri teknolojinin yarattığı farkı “Bir telefon ve bir dakikayla bir iç mekanın yüksek çözünürlüklü ve doğru ölçekli 3D modelini tarayabilirsiniz” sözleriyle anlattı.

Occipital, kısa sürede detaylı 3D tarama yapabilmek için geçmiş geliştirmelerinden yardım aldı ve Simultaneous Localization and Mappings (SLAM) algoritmasından yararlandı. SLAM, aynı zamanda gerçek zamanlı izleme ve derin öğrenme teknolojilerini de içinde barındırıyor.

occipital 3d taramaYukarıdaki tanıtım videosunda da gördüğünüz üzere her gün kullandığımız akıllı telefonlar kısa sürede bir yeri 3D olarak karşımıza çıkarabiliyor. Occipital’ın yeni teknolojisiyle elde edilen 3D taramaları ister telefonunuzdan isterseniz de internet üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst