Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,703
aSk
19,734
Eqe
18,253
sdC
18,115
17,481
14,130
11,256
10,986
10,961

Aksesuar firmaları Apple AirTags için çalışmaları hızlandırdı

PedeR

Kız Babası
Yönetici
TF Admin
Katılım
7 Ocak 2020
Mesajlar
754
Tepkime puanı
327
Puanları
196
Yaş
40
Mesleğin
Tank Makinisti
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Koç
Memleket
59 Tekirdağ
Apple AirTags NomadApple tarafından uzun süredir beklenen Apple AirTags takip aksesuarı için çıkış yakında. Aksesuar firmaları da hazırlığa devam ediyor.

Tile modelleri ve Samsung SmartTag rakibi takip aksesuarı Apple AirTags, çok merak edilen ürünler arasında yer alıyor. Şubat ya da mart ayında resmi olarak tanıtılacak ürün, en son Nomad gibi firmaların hazırladığı yukarıda gördüğünüz taşıma kılıfları / aksesuarları ile gündeme gelmişti. Genel olarak tüm Apple’a yakın firmalar aksesuar konusunda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu isimler arasında Spigen de yer alıyor. Örneğin firmanın AirTags için hazırladığı bir taşıma kılıfı aşağıda yer alıyor. Firmalar görebileceğiniz üzere AirTags için daha çok taşıma üzerine odaklanıyor. Bunun arkasında da AirTags’ın bünyesinde Samsung SmartTag gibi bir anahtar deliğinin yer almayacak olması bulunuyor. Bu yüzden ürünün çanta ya da otomobil anahtarı gibi yerlere takmak için mutlaka bir kılıf almak gerekiyor. Apple bunu bilerek böyle tasarlanmış gibi görünüyor.

Apple AirTags için bilinen teknik detaylar şöyle

Model gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor.

İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst