Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,703
aSk
19,734
sdC
18,307
Eqe
18,253
17,579
14,141
11,256
10,986
10,961

Ankara'da 500 Kadın Özel Harekat Polisi Mezun Oldu..

Zoey

Süper Admin
Yönetici
Süper Admin
Katılım
10 Ocak 2020
Mesajlar
6,302
Tepkime puanı
7,927
Puanları
113
Konum
İstanbul
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
Memleket
24 Erzincan
Nerden:
34 İstanbul
Ankara'da 500 kadın özel harekat polisi için mezuniyet töreni düzenlendi. Törende konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK'daki kişi sayısının 320'nin altına düştüğünü söyledi. "PKK'nın kolunu kaldıracak hali söz konusu değil" dedi. Mezuniyet törenine kadın özel harekatların gösterisi damga vurdu.

Bakan Soylu, Gölbaşı'nda düzenlenen 25'inci Dönem Kadın Polis Özel Harekat (PÖH) Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Burada konuşma yapan Bakan Soylu, "Bu mesleklerin ilhamı, gayreti ve sorumluluğu önce Cenab-ı Hak'tan sonra da bu aziz milletin kendisinden gelir. İşte onun için, eğer bu üniformayı giyiyorsanız Cenab-ı hakkı da iyi tanımak lazım, bu milleti de iyi tanımak lazım. Kösedağ'da bizi tarihe gömdüklerini zannettiler. Fakat biz 56 yıl sonra üç kıtaya hükmedecek bir devletin temelini attık. Ankara Savaşı'nda bu hikayenin bittiğini zannettiler ama biz 51 yıl sonra bir fetih ve bir Fatih’le çağ kapayıp, çağ açtık. Sevr ile bizi parça parça ettiklerini zannettiler ama biz 3 yıl sonra, ay yıldızlı bayrağımızla cumhuriyetimizle beraber ayağa kalktık. Darbe dediler, demokrasi dedik. Fitne dediler, kardeşlik dedik. Sağ- sol, Alevi- Sünni, Türk- Kürt dediler, millet dedik. Fakirlik, kriz, İMF dediler, biz alın teri dedik. Her seferinde de ayağa kalktık. 15 Temmuz gecesi, son bir hamle daha yaptılar. Allah bilir ya, belki de ellerini ovuşturup 'bu sefer oldu, bu sefer tamam' dediler ama biz Demetle, Kübrayla, Gülşahla, Sevdayla, Seherle, Zeynep baş komiserle, Mustafa Tecimen başkanla, Murat amirle, Oruç kardeşlerle ve şu anda maneviyatlarıyla burada olan, o gecenin tüm şehitleriyle onların tüm hesaplarını yine alt üst ettik. Yine yanıldılar, yine hüsrana uğradılar" ifadelerini kullandı. Screenshot_20210116-180829_Instagram.jpg

Kadın özel harekatçılara seslenen Soylu, "Şimdi siz niye buradasınız biliyor musunuz? Neden o tarihte yaklaşık 8 bin olan özel harekatçımız bugün 22 bindir. Neden o gün 264 bin olan polisimiz bugün 313 bindir. Neden o gün 138 bin olan jandarmamız bugün 203 bindir. Neden o gün 4 bin 800 olan sahil güvenliğimiz bugün 7 bindir. Neden 30 bin bekçimiz var, neden kendi İHA'larımızı yapıyoruz. Neden kendi uçağımız, kendi arabamızla uğraşıyoruz. Neden silahlı kuvvetlerimiz sınırımızın ötesindeki mazluma umuttur. Neden Azerbaycan'dayız, Libya'dayız, İdlib'deyiz, karda, kışta Kato'dayız, Gabar'dayız, 3 bin metre rakımda o ay yıldızlı bayrağın altında nöbet tutarız ve neden gündüz oturmaz gece uyumayız biliyor musunuz? Çünkü vazgeçmeyecekler. Çünkü bize diz çöktürmek isteyenler, arkalarını dönüp gitmeyecekler. Bu ülkede huzursuzluk olsun, kardeş kavgası olsun, terör olsun, bu ülkenin minarelerinden Ezan-ı Muhammedi okunmasın, okunacaksa bile Allah-u Ekber denmesin diye, bu millet inancından, geleneğinden, maneviyatından uzak kalsın diye, yaşlılarımız torunlarıyla değil huzurevlerinde yaşlansın diye, gençlerimiz aile bilmesin, uyuşturucunun elinde heder olsun diye, bu toprakların çocukları Pülümür yaylasında el ele, gönül gönüle kardeşçe nefes almasın diye ve bu millet tarihten silinsin diye her türlü kötülüğü yapacaklar. İşte sizler bunun için buradasınız. Mücadele etmek için, ne olursa olsun millete, kanuna, demokrasiye, vicdan ve merhametinize tabi olmak için, dünyada hak ve adaleti üstün kılmak için buradasınız" şeklinde konuştu.
Screenshot_20210116-180809_Instagram.jpg
Screenshot_20210116-181015_Instagram.jpg
ÖZEL HAREKAT PERSONEL SAYISINI 22 BİN 3'E ÇIKARDIK"

Bakan Soylu, 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin demokrasisini, millet iradesini savunmak için şehit düşenlerin hakkını hiç kimsenin pespaye siyasetine, ölçüsüz laflarına alet etmeyeceklerini belirterek, "Şehitlerimizin acısı hala tazedir ve her zaman da öyle kalacaktır. Ancak, bizde bir söz vardır, 'Yiğit düştüğü yerden kalkar' derler. İşte onun için, o hadiseden sonra, Özel Harekât Başkanlığımıza ayrı bir önem verdik. 2017 yılında daire başkanlığı statüsü yükseltilerek, Özel Harekât Başkanlığı’na dönüştürüldü ve 8 ilimizde doğrudan merkeze bağlı özel harekât müdürlükleri ile Çankırı Özel Harekât Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü kuruldu. Darbe girişimi esnasında hasar gören hizmet binası ve nizamiyenin yerine yenisi inşa edildi. Çok ciddi şekilde personel kapasitemizi de artırdık. İfade ettiğim gibi 2015 yılında ülkemiz genelinde özel harekât personeli sayısı 7 bin 765’ti. Bugün bu sayıyı 22 bin 3'e çıkardık. Çok ciddi bir yatırımla Özel Harekât Başkanlığı eğitim tesislerinde dünyada sadece 3 ülkede bulunan ve kısa adı SATEM olan Sanal Taktik Eğitim Merkezi’ni hayata geçirdik" dedi.

"RABBİM AYAĞINIZA TAŞ DEĞDİRMESİN"

Bakan Soylu, konuşmasının sonunda, polis teşkilatına yepyeni bir kuvvet, yepyeni bir güç olarak gözleri ışıl ışıl 500 kadın polisin katıldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Biz bu beş yüz evladımızı tam 17 bin 602 aday arasından seçtik. Eminim ki o kardeşlerimizin her biri de bu emaneti hakkıyla taşırdı ama en nihayetinde bir seçim yapmak lazımdı, inşallah onlarla da başka vesilelerle buluşuruz. Bugün buradaki kardeşlerimizin hepsi, eğitimlerini tamamladılar, polis meslek müfredatının yanı sıra ileri seviye atış teknikleri, keskin nişancılık, arazi harekâtı gibi birçok konuda eğitim aldılar. Biraz sonra yemin ederek, görev yerlerine dağılacaklar. Yemin metni sabittir ama benim bu törenlerde adetimdir, kendim sorarım, cevabı kendim duymak isterim. 25'inci dönem kadın özel harekatçılar, 'beşyüzler' size soruyorum; Dünyanın bu en büyük emanetini teslim almaya, bu emaneti canınız pahasına korumaya, nereden ‘imdat’ sesi duyarsanız koşmaya, görev neredeyse orada olmaya, Nene Hatunların, Şerife Bacıların, Nezahat Onbaşıların, Halime Çavuşların torunları, Kübra’nın, Seher'in, Gülşah'ın, Zeynep'in arkadaşları, size soruyorum; şu ay yıldızlı bayrak uğruna, onların yaptığını yapmaya hazır mısınız? Allah sizlerden razı olsun. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Cenabıhak çıktığınız bu yolu, hayırlı ve mübarek eylesin."

Screenshot_20210116-180921_Instagram.jpg
Screenshot_20210116-180943_Instagram.jpg
Screenshot_20210116-180845_Instagram.jpg
Screenshot_20210116-180959_Instagram.jpg
 

sdC

Tanısan sen de sevmezsin..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
9 Ocak 2020
Mesajlar
18,307
Tepkime puanı
18,518
Puanları
113
Konum
Beykoz
Mesleğin
Eğitim Görevlisi
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yengeç
Memleket
17 Çanakkale
Nerden:
34 İstanbul
İlgi Alanı:
Jazz ve Belgesel
Bunu Günün En Güzel Haberine ekleyebilirmişiz:))
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst