Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
20,703
aSk
19,734
sdC
18,340
Eqe
18,253
17,629
14,161
11,256
10,986
10,961

Anne with an "E"

saphira

minik ejderya
Yönetici
TF Süper Moderatör
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
İlgi Alanı:
oyun / kitap / film

Yönetmen : Helen Shaver
Senaryo : Lucy Maud Montgomery, Antonio Ranieri, Moira Walley-Beckett
Ülke : Kanada
Sezon : 3.Sezon
Tür : Dram
IMDB : 8.7

Konusu

1890 yılında geçen "Anne" öğretmen olan ebeveynlerini küçük yaşta kaybettikten sonra yetim kalan kızıl saçlı bir kızın hikayesidir. Bir süre amcası ve yengesi ile birlikte yaşadıktan sonra amcasının ölümü ve yengesinin şehre taşınmasının ardından ortada kalmıştır. Sığınmacı olarak bazı ailelerin yanına verilmiş ve sonunda yetimhaneye yerleşmiştir. Yetimhanede yaşadığı talihsiz bir olay sonucu Marilla Cuthbert ve erkek kardeşi Matthew'e evlatlık olarak verilmiştir. Yerleştiği bu küçük kasabada parlak zekası ve sonsuz hayal gücü ile herkesin hayatında olumlu değişiklikler yapacaktır. Tüm bu acılarla dolu yaşamına rağmen o cıvıl cıvıl, yaratıcı ve sevgi dolu yüreği ile dünyada bir yer edinmek için savaşır.

Fragman

- alıntı -

saphira

minik ejderya
Yönetici
TF Süper Moderatör
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
İlgi Alanı:
oyun / kitap / film
aaahhhh size bu hikayeyi nasıl anlatsam bilemiyorum.. bende Anne in hikayesine daha yeni başlamışken..

bir arkadaşım bahsetti, onun vesilesiyle Anne ile tanıştım.. "klasik çocuk edebiyatı romanı" olarak kabul edilmiş.. ama her yaşa hitap ediyor ve de her cinsiyete..

mmm.. yukarıda paylaştığım 3 sezonuk dizisini ya da daha önce çekilen versiyonlarını izlemedim..

aslında bu hikayenin orjinali bi kitap serisi.. 1908 yılında Lucy Maud Montgomery tarafından yazılmış.

şuanlık bulabildiğim ve satın aldığım 6 kitap.. Türkçe çevirisi mevcut olan.. ama araştırdığım kadarıyla 8 kitaplık bir seri.. umarım diğer kitaplarda çevrilir, çevrilemezse mecbur ingilizce bulup satın alacağım..

o kadar heyecanlı hissediyorum ki Anne yi okurken.. Anne i size anlatmak o kadar zor ki, bence büyüleyici bi varlık.. Zeki, akıllı, olayları farklı bi şekilde görüyor.. Ayrıca aşırı pozitif (bnden bile pozitif) ve muhteşem ötesi bi hayal dünyası var ki.. aaahhh.. okuyun, izleyin, bir şekil dahil olun derim..

NOT..Filmleri ya da dizileri nasıldır bilmiyorum.. ben ilk kitabı yeni bitirdim ve akşam 2. kitabına başlayacağım..

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
TF Root
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
İzleyeceklerime ekleyeyim: )

JoyCe

NotAvailable
Yönetici