Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,703
aSk
19,734
sdC
18,355
Eqe
18,253
17,636
14,162
11,256
10,986
10,961

Aşık Olmakla Hoşlanmak Sevmek Arasındaki Fark

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
63,482
Tepkime puanı
32,086
Puanları
218
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Aşık olan biri nasıl davranır, Aşık olmakla hoşlanmak arasındaki fark, Aşık olmakla sevmek arasındaki fark nedir, Birinden hoşlandığımı nasıl anlarım, Kadın erkek ilişkileri, Tutku nedir kısacaHoşlanmak aşık olmak sevmek tutku arasındaki fark nedir


Hoşlanmak nedir? Aşık olmak, sevmek ve tutku duymak arasındaki fark ne? Aslında birbirleri arasında pek çok fark var.

Duyguları tanımlayabilmek insanı hem hata yapmaktan kurtarabilir hem de karşısındakini de daha iyi anlamlandırabilir.

Acaba benden hoşlanıyor mu diye zaman zaman düşünürüz. Veya bana aşık mı diye. Emin olabilmek için bunların anlamını iyi bilmek gerekir.

Aşık olmakla hoşlanmak arasındaki fark

Hoşlanmaya göre aşık olmak daha hafif bir duygudur. Birinden hoşlandığımı nasıl anlarım? dediğimizde şu kriterler akla gelir.

Aşık olmakla hoşlanmak sevmek arasındaki farkEğer o kişiyle ilgili aklımızda, içimizde olumlu düşünceler varsa ve bunlar belli bir ölçüdeyse, zihnimizde onunla ilgili hala soru işaretleri varsa ve biz bunlara cevap bulmaya pozitif bir niyetle hazırsak bu hoşlanmadır.

Peki aşık olmakla hoşlanmak arasındaki fark nedir? Aşık olmak, hoşlanmaya nazaran çok daha güçlü bir histir. Pek çok yerde ‘aşk bir hastalık, bir delilik halidir’ diye açıklama bulabilirsiniz.

Aşık olan biri nasıl davranır? Neredeyse sürekli olarak onu düşünür, özler, onunla konuşmak ister, onu görmek ister. Onunla iletişime geçtiğinde ki bu mesajlaşmak bile olsa heyecanlanır, kalbi gümbür gümbür atar. Yani fiziksel reaksiyon söz konusudur.


Eğer derecelendirmemiz gerekseydi şu şekilde bir sıralama olurdu : Beğenmek, hoşlanmak, aşık olmak ve sevmek. Buraya tutkuyu koymadım çünkü tutku çoğunlukla aşık olmaktan sonra gelir fakat orada gelen his ya sevgiye ya da tutkuya dönüşebilir.

Tutku nedir kısaca aşık olmak gibi mantığın ortadan kalkabileceği ve aslında tehlikeli bir durumdur. ‘İşine tutkuyla bağlı’ denildiğinde bu, o kişinin işini ön plana koyduğu, hırsla çalıştığı, işini aklından hiç çıkartmadığı ve neredeyse yaşam amacının işi olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat kadın erkek ilişkileri için tutku iyi değildir diyor uzmanlar. Çünkü bir anlamda ‘takıntı‘ ile özdeşleştiği için, bu karşıdaki kişinin hem özgürlük alanına girmek oluyor hem de uzun ilişki yaşamak isteyen biri için yapılmaması gereken şeylerden biri.


Aşık olmakla sevmek arasındaki fark nedir?

Tüm duygular arasında en güzeli, erdemlisidir. Sevmek nedir dediğimizde aklımıza hemen ailemiz gelir. Bizi nasıl sevdiklerini düşündüğümüzde aslında sevmenin nasıl olduğunu çok net bir biçimde anlarız.
Yeri geldiğinde korumak, onun kötülüğünü istememek aksine çok daha iyi, mutlu, huzurlu olması için çaba sarf etmek sevmenin tarifidir.
Evlenilmeyecek erkek özellikleri

Aşık olmakla sevmek arasındaki fark nedir dediğimizde, sevmek çok daha sakin, olgun, artık hormonların yönettiği değil kalbin ve zihnin yönettiği bir durumdur.

Sevmenin tarifi


Seven kadın nasıl davranır? Yapıcı, sakin, anlayışlı, olgun, korumacı. Seven erkek nasıl davranır? Yine aynı şekilde, sevmek tek duygu ve tüm cinsiyetler için, tüm ilişki türleri için geçerlidir. Bir insan bir hayvana karşı da aynen bu şekilde hissedebilir, ağaca, kardeşine, ailesine, dostuna karşı da.

Aşktan sonra hisler ya tutkuya ya da sevmeye evrilebilir. Eğer ikincisi olursa, o erkek ve kadın çok mutlu bir birliktelik yaşayabilirler. Fakat birincisi olursa orada kavgalar, tartışmalar olabilir. Çünkü biri pozitif diğeri negatif bir duygudur.

Birbirine karşı saygı duyulan, anlayış gösterilen, birbirinin iyiliğinin istendiği, kısıtlama ve kıskançlık gibi şeylerin yaşanmadığı ilişkiler uzun ömürlü olur ve mutluluk, huzur içinde devam eder.
 

Lukasz

TF Üyesi
Katılım
10 Eki 2017
Mesajlar
6,293
Tepkime puanı
4,236
Puanları
113
Konum
Bakü
Mesleğin
Karayolu mühendisi
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
23
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Azerbaycan
Boş beleş ya seversin her b*ku yersin ya da sevmezsin mesele aslında bu kadar kısa insanlar
totoyu ; ) kurtarmak için farklı bahaneler türetiyorlar .. neyse iyi geceler
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst