Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
36,155
27,022
Eqe
23,866
TEO
22,076
aSk
20,422
19,980
17,839
12,417
11,062

Barista nedir, hangi kahveleri yapar?

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
92,761
Tepkime puanı
48,907
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
image.jpeg


Günümüzün popüler mesleklerinden olan barista nedir, hangi kahveleri yapar merak ediliyor. Dilimize son yıllarda dahil olan barista kelimesi ne demek, barista hangi kahveleri yapar? İşte barista kelime anlamı ve görevleri...


Kelime kökeni İtalyanca olan barista görevleri ve kahveleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Çok sevilen filtre kahve çeşitlerini profesyonellikle hazırlayan baristaların bazı niteliklere sahip olması gerekiyor. Peki, barista nedir, ne iş yapar? İşte barista hakkında merak edilenler...

Barista nedir?
Barista; espresso yapan, sunan ve bilen kişiye denir. Barista kelimesi İtalyancadan gelmektedir. İtalya'da erkek baristalara baristi, kadın baristalara bariste denmektedir.

Barista ne iş yapar?
Kahve çekirdeğinden anlamalı, kahve makinelerini kullanma, sorunları düzeltebilme, kahve makinelerinin günlük temizlik ve bakımlarını gerçekleştirme baristaların görevleri arasındadır.

Barista hangi kahveleri yapar?
Barista; espresso, espresso lungo, caffe latte, mocha ve cappuccino gibi kahve türlerini demleme teknikleriyle içime hazırlar.

Bu bilgi donanımına sahip baristalar, pek çok işletmede yer alan üst düzey ve kaliteli kahve makinelerinin kullanımında uzmandır ve espresso bazlı sıcak ya da soğuk tüm kahve türlerinin hazırlanmasından sorumludur.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst