Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
19,759
aSk
19,735
Eqe
18,257
13,005
12,358
11,263
10,921
10,910
10,544

Başıboş Kılları Yola Getirin

SeuL

TF Üyesi
Katılım
15 Şub 2014
Mesajlar
1,252
Tepkime puanı
553
Puanları
0
Cinsiyetiniz
Bay
Başıboş Kılları Yola GetirinDostça bir uyarı: Sevgiliniz bir gün size dönüp "Kulağından/burnundan/ayak parmaklarından/. kıl çıktığının farkındasın değil mi?" diye sorabilir.

Her ne kadar bu soru egonuz için bir sarsıntı yaratsa da aslında ortada anormal bir durum yok. Siz de diğer milyonlarca erkek gibisiniz: Sadece bir erkeksiniz.New York'ta erkek berberi olarak çalışan Garrett Pike müşterilerinin kendisine sürekli olarak garip yerlerinden çıkan kıllarla ilgili sorular sorduğunu anlatıyor. "Başıboş kıllarınızla ilgili berberinize danışmaktan çekinmeyin" diyor Pike. "Biz doktor gibiyizdir anlattığınız her şeyi muhtemelen binlerce kez duymuşuzdur. Ayrıca size garip gelen bir şey aslında normal olabilir."
Öte yandan kıllarınızın normal olması onlarla ilgilenmemenizin bahanesi olamaz bunu da aklınızdan çıkarmayın. Uzmanımız pek çok kişinin ortak sorunu olan bu 'kıl' konuda neler yapmanız gerektiğini anlatıyor. Bu sayede artık kız arkadaşınız size mağara adamı muamelesi yapamayacak.
Burun

"Pilli burun kılı temizleyicilerine ihtiyacınız yok" diyor Pike. "Ucu kıvrımlı ufak bir makas alın ve burun deliklerinizden görünen kılları temizleyin. Pek çok insan derinlere inmeye çalışır ama buna gerek yoktur. Sadece dışarı sarkanları kesseniz yeterlidir."
Ayak ve el parmakları

Pike bunlar için de burun için kullanılan makasları öneriyor. Diğer bir alternatif ise en kısa saç uzunluğuna ayarlanmış saç kesme makinesi.
Kulaklar

Öncelikle en mantıklı yaklaşım kulaklarınızdaki tüyler için berberinizden yardım almanız. Ortalama her dört ile altı haftaarasında kulak kıllarınızı almalısınız. Bu da aşağı yukarı saçlarınızı kestirdiğiniz zaman aralığınızla aynıdır. Eğer bu işi evde yapmak istiyorsanız ve ortamda çok kıl yoksa bir cımbızdan yararlanabilirsiniz.
Yanaklar

Gözlerinize kadar tıraş olmayı aklınızdan çıkarın. Pike canınızı çok yakacağı için cımbızı da önermiyor. En acısız yöntem kaliteli bir sakal düzeltme makinesi kullanmak.
Ense

Ensenizdeki başıboş kılları kendiniz alacaksanız iki adet aynaya ihtiyacınız var. Banyo aynasına arkanızı dönün ve elinize de ufak bir ayna alın. Makine kullanacaksanız bu işi duştan önce yapın. "Eğer jilet kullanmak istiyorsanız mutlaka duştan sonrayı bekleyin." diye öneriyor Pike. Makine hiçbir zaman jilet kadar başarılı sonuç vermeyecektir ancak aceleniz varsa günü kurtarmaya yeter.


 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst