Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,716
TEO
18,749
Eqe
18,281
11,378
10,928
10,898
10,647
10,271
8,634

Bir IŞİD’li bütün ülkeyi karıştırdı

TheGirLinBlack

Semper Fidelis
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
12,181
Tepkime puanı
3,111
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
27
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
İlgi Alanı:
Dans, Spor,
İç savaşın ve kaosun bitmek bilmediği Suriye'de IŞİD adına savaşan Norveçli bir kadının ülkesine iade edilmesi ortalığı karıştırdı. IŞİD'li kadının ülkesine dönmesini kabul edemeyen Ekonomi Bakanı Siv Jensen, kendisinin ve üyesi olduğu sağcı İlerleme Partisi hükümetten çekileceğini duyurdu.


Son dakika… Bir IŞİD’li bütün ülkeyi karıştırdı
Türkiye’nin Suriye’de yakalanan IŞİD’lileri ülkelerine iade etmesi sonrasında Avrupa’da sıcak bir gelişme yaşandı… İskandinav ülkesi Norveç’e IŞİD’li bir kadının ülkesine geri dönmesi siyasete damga vurdu.

IŞİD’li kadın ve iki çocuğunun Norveç’e dönmesi sonrasında bir çocuğunun sağlık masrafının üstlenecek olması üzerine tepki gösteren sağcı İlerleme Partisi ve Ekonomi Bakanı Siv Jensen çok sert bir karar aldı. IŞİD’li kadının geri gelmesine tepki gösteren Jensen görevinden istifa etme kararı aldı ve İlerleme Partisi’nin de hükümetten çekileceğini açıkladı. Jensen, “Bu hükümeti ben kurdum ve şimdi partimi çekiyorum” dedi.

Muhafazakar Başbakan Erna Solberg’in azınlık hükümetinde görevini devam ettirmesi bekleniyor. Muhafazakarlar, Liberal Parti ve Hristiyan Demokratlar ile koalisyon kuran sağcı partinin ayrılmasının ardındna Solberg’in ülkeyi daha zor yönetmesi bekleniyor.

Norveç’e geri dönen IŞİD’li kadın 2013 yılında ülkesini terk etmişti. 29 yaşındaki Pakistan asıllı kadın Suriye’ye gitmiş ve orada Norveçli bir IŞİD’li ile evlenmişti. İsmi açıklanmayan kadının eşi çatışmalarda yaşamını yitirirken, Norveç basını çocuklarından birinin çok hasta olduğunu ve bu sebeple ülkeye dönmek istediğini yazdı.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst