Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,617
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,062
12,896
11,258
sdC
11,175
10,961
10,921

Bir IŞİD’li bütün ülkeyi karıştırdı

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
48,309
Tepkime puanı
16,674
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
İç savaşın ve kaosun bitmek bilmediği Suriye'de IŞİD adına savaşan Norveçli bir kadının ülkesine iade edilmesi ortalığı karıştırdı. IŞİD'li kadının ülkesine dönmesini kabul edemeyen Ekonomi Bakanı Siv Jensen, kendisinin ve üyesi olduğu sağcı İlerleme Partisi hükümetten çekileceğini duyurdu.


Son dakika… Bir IŞİD’li bütün ülkeyi karıştırdı
Türkiye’nin Suriye’de yakalanan IŞİD’lileri ülkelerine iade etmesi sonrasında Avrupa’da sıcak bir gelişme yaşandı… İskandinav ülkesi Norveç’e IŞİD’li bir kadının ülkesine geri dönmesi siyasete damga vurdu.

IŞİD’li kadın ve iki çocuğunun Norveç’e dönmesi sonrasında bir çocuğunun sağlık masrafının üstlenecek olması üzerine tepki gösteren sağcı İlerleme Partisi ve Ekonomi Bakanı Siv Jensen çok sert bir karar aldı. IŞİD’li kadının geri gelmesine tepki gösteren Jensen görevinden istifa etme kararı aldı ve İlerleme Partisi’nin de hükümetten çekileceğini açıkladı. Jensen, “Bu hükümeti ben kurdum ve şimdi partimi çekiyorum” dedi.

Muhafazakar Başbakan Erna Solberg’in azınlık hükümetinde görevini devam ettirmesi bekleniyor. Muhafazakarlar, Liberal Parti ve Hristiyan Demokratlar ile koalisyon kuran sağcı partinin ayrılmasının ardındna Solberg’in ülkeyi daha zor yönetmesi bekleniyor.

Norveç’e geri dönen IŞİD’li kadın 2013 yılında ülkesini terk etmişti. 29 yaşındaki Pakistan asıllı kadın Suriye’ye gitmiş ve orada Norveçli bir IŞİD’li ile evlenmişti. İsmi açıklanmayan kadının eşi çatışmalarda yaşamını yitirirken, Norveç basını çocuklarından birinin çok hasta olduğunu ve bu sebeple ülkeye dönmek istediğini yazdı.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst