Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,304
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,622
12,893
11,258
10,921
10,916
10,544

Bir Öğretmenin Dahiyane İcadı: Duyusal İşleme Bozukluğu Olan Çocuklar İçin Sandalye

BUDULGAN BOZKURT

Banlı Üye
Katılım
5 Mar 2015
Mesajlar
30,979
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Memleket
61 Trabzon
Nerden:
Bir seçim yapınız

Herhangi bir duyusal sorunu olan çocuklar için bir sınıfta hareketsiz oturmak ve etraflarında olup biten her şeyi takip etmek aşırı zor olabilir. Raymond Ellis İlkokulu, Konuşma ve Dil bölümünden Bayan Maplethorpe, otizm spektrum bozuklukları, Down sendromu ve duyusal işlem bozuklukları olan öğrencilerinin deneyimleyebileceği bu zorluklardan bazılarını ortadan kaldırmak için özel bir duyu sandalyesi yarattı.
Tenis toplarının yarısını sandalyelerin sırtlarına ve oturma yerlerine yapıştırarak yarattığı bu basit ama muhteşem buluşun fotoğrafı, Raymond Ellis İlkokul’un Facebook sayfasında paylaşıldıktan sonra büyük ilgi gördü. Okul bu sandalyeyi şöyle anlatıyor: “Duyusal sandalye, duyularından ve etraflarındaki dünyadan bilgi almakta zorlanan öğrenciler için kullanılmaktadır. Oturma yerindeki ve sırt bölgesindeki tenis topları duyusal regülasyonu geliştirmek için alternatif bir doku sağlıyor.”
Okulun bu paylaşımı sonrasında çok sayıda anne ve öğretmen, çocuklarının ya da bazı öğrencilerinin böyle bir oturma çözümünden büyük fayda sağlayacağı yorumunda bulundu. Ve pek çok yorum bırakan, bu öğretmenin bir an önce bu buluşunun patentini almasını önerdi.
Teşekkürler Bayan Maplethorpe!
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst