Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,109
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,199
12,747
11,262
10,921
10,916
10,544

burcunun uğurlu çiçeklerinden derleyin

  • Konbuyu başlatan aSk
  • Başlangıç tarihi
A

aSk

Guest
Sevgiliniz bir koç;
Sümbül, lale, papatya uğurlu çiçekleridir. Renklerden kırmızı tam ona göredir, parlak bir sarı da olur. Yalnız dikkat edin, sevgiliniz Galatasaray’ı tutmuyorsa sarıyla kırmızıyı aynı bukette birleştirmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Koçun inadı malum, “Sen bana ne ima ediyorsun?” diye başlayıp surat asması, fikrinizin ters tepmesi, günün geri kalanının mahvolması… Aman aman!


Sevgiliniz bir boğa:
Karanfil ve gül uğurlu çiçekleridir. Lavanta kokusu da ona uygun düşer. O halde, kırmızı gül ve pembe karanfillerden müteşekkil bir buket, fiyonguna iliştirivereceğiniz nazar boncuklu bir lavanta kesesi: “Bize nazar değmesin aşkım” Hele bunu ellerinizle hazırladığınız nefis bir yemek eşliğinde veriyorsanız bir boğaya, verirken de ışıl ışıl bakıyorsanız gözlerine, boğanız o anda ayaklarınızın dibinde bir kuzuya dönüşmezse… Artık biz daha ne diyelim?


Sevgiliniz bir ikizler:
Gül, gardenya, yasemin, begonya uğurlu çiçekleridir. Birkaç kişiye yetecek kadar değişik karakter özellikleri sergilediğini zaten sizin de çoktan fark etmiş olduğunuz ikizlere bol çeşitli bir aranjman seçmeniz, bu arada renklerin açık sarı ve açık mavi olmasına gayret etmeniz size vereceğimiz en değerli tüyo. İkizler erkeği naziktir, nezaketin değerini bilir. Vereceğiniz çiçeğin cinsinden ziyade bunu düşünmüş olmanız da zaten gözlerini parlatmaya yetecektir.

Sevgiliniz bir yengeç:
Beyaz gül, nilüfer ve zambak uğurlu çiçekleridir. Size kalpten bağlı bir yengeciniz varsa onun hassas kalbi sizi elinizde çiçekle gördüğünde zaten eriyecek. Küçük bir buket beyaz gül ya da zambak götürün ona, daha da iyisi saksıda bir yasemin fidanı verin. İçi merhametle dolacak. Size olan bağlılığını göstermek için o saksıya gözü gibi bakacak. Tabii ki size de.

Sevgiliniz bir aslan:
Orkide ve sarı krizantem uğurlu çiçekleridir. Altın rengine bayılır. İşte size en kolay seçim: Biraz pahalıya patlasa da, ona şık bir saksıda değerli bir orkide alın. Bunu altın rengi parlak kurdeleyle süsletin ve kendiniz ona vermek yerine işyerine gönderin. O bunu iş arkadaşlarının yanında alsın, gururu okşansın, akşam buluştuğunuzda çiçeğinizin karşılığını yüz kez fazlasıyla almazsanız biz de bir şey bilmiyoruz artık.

Sevgiliniz bir başak:
Açelya, lavanta, lale uğurlu çiçekleridir. Çok fazla baskın olmayan, pastel renklerden hoşlanır. Bir başağa çiçek hediye ederken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, herhangi bir çiçeğe karşı alerjisi olup olmadığından emin olmanızdır. Aksi takdirde vereceğiniz çiçeğe ne kadar sevindiğini söylese de, o sevinç içten olmayacaktır. Sağlıklı çiçeklere sahip, uçuk pembe açelyalar ama daha da iyisi, açık yeşil bir kurdeleyle bağlanmış bir demet sarı lale işinizi gayet iyi görür.


Sevgiliniz bir terazi:
Pembe gül, gardenya, pembe krizantem uğurlu çiçekleridir. Fazla uzatmaya gerek yok, istediğinizi seçin teraziniz sizi bir kez daha beğensin. Umursamadığını söylediği görgü kurallarına aslında bütün ruhuyla bağlı olan terazi erkeği size bunu belli etmese de içten içe davranışınızı takdir edecektir. Ona çiçek hediye ederken özel bir şey yaptığınızı gözüne sokmayın, doğal bir zarafetle uzatın ve “Senin için” deyin. O gerisini anlar zaten. Bir de… Ona ilk çiçek veren siz değilsiniz büyük ihtimalle. Yani bunu normal karşılayıp sadece teşekkür etmekle yetinirse dert etmeyin diye söylüyoruz.


Sevgiliniz bir akrep:
Kırmızı karanfil, kırmızı begonya, ateş çiçeği uğurlu çiçekleridir. Anlayacağınız akrep kırmızıyı sever. Aslında ona yapacağınız en iyi çiçek verme biçimi, şuh bir makyaj yapıp siyah danteller içinde, saçınızda da bir kırmızı karanfille yatağa uzanmanız diyeceğiz ama bunun yeri burası değil. İnsanlık sizde kalsın, akrebe bir demet kırmızı karanfil verin. Alev alev turuncusuyla ateş çiçeği de ona gayet uygun olacaktır.


Sevgiliniz bir yay:
Leylak, mor menekşe, ortanca uğurlu çiçekleridir. Neşeli ve mis gibi kokan bir buket seçin. Orijinal, ismi duyulmamış egzotik türlerden bir şeyler ayarlarsanız hele kalbini bir kez daha fethetmeniz işten değil. Klasik yoldan, bir demet gül falan mı? Sakın ha! Asla! O sizin en az kendisi kadar orijinal olma ihtimalinizi sevdi. Sunarken de söze gerek yok, ona sımsıkı sarılın. Daha fazlasıyla karşılık göreceksiniz.


Sevgiliniz bir oğlak:

Kadife çiçeği ve kamelya uğurlu çiçekleridir. Bunlardan bir hediye çıkmaz derseniz beyaz ve asil görünen, güzel kokan bir demet lilyum alın. Kesinlikle cafcaflı bir buket olmasın ama pahalı olduğunu fark ettirsin. Süs olarak sadece krem rengi hoş bir kurdeleyle bağlatın ve gözüne sokmadan vazosuna yerleştirin. Mest olacak. Hem seçiminizden hem tavrınızdan dolayı.

Sevgiliniz bir kova:
Kardelen, sümbül, zerren uğurlu çiçekleridir. Özellikle kardelen bulursanız sakın kaçırmayın. Aklınızda ona çiçek hediye etmek olmasa bile alın, verin. Bu kimsenin, hatta kendisinin bile aklına gelmeyeceğini düşündüğü çiçeği sizin akıl etmenize bayılacaktır. “Nereden bulayım ben kardeleni?” derseniz orijinal bir seçim yapmak için çiçekçiye bir bakının. Gümüş ya da beyaz renkli, pek de bilinmedik bir çiçek seçin. Olmadı bir bonzai alın ve iliştireceğiniz notta da Japon harfleriyle yazılmış bir haiku olsun. “Hayda!” dediğinizi duyuyoruz ama yani kusura bakmayın bu işi bu kadar zorlaştıran biz değiliz, kova olarak doğmuş bulunan sevgiliniz. Şurada size “Ne verseniz bayılır” deyip de yalan mı söyleyelim?

Not: Hayır “dünyada ilk bir şey bir şey olmayan bir şey” değilse, sümbül de olmaz.


Sevgiliniz bir balık:
İnci çiçeği, yasemin, nilüfer, zambak uğurlu çiçekleridir. Duygusal balığınızı mutlu etmek için sık sık küçük hediyeler verin zaten ona. Maddi değerinin olup olmaması hiç fark etmez, verdiğiniz en ufak hediye onun için hazinelere değecektir. Çiçek de bunlardan biri. Bir tanecik papatya bile götürmüş olsanız onu size bile çaktırmadan kurutup ömür boyu saklar. Zambağa, kır çiçeklerine, hele nergise bayılacaktır. Çiçeğinizi sunarken sadece size özel bir gün için bunu verdiğinizi -bu seninle ilk sinemaya gidişimizin yıldönümü için canım- belirtirseniz, mutluluğu ikiye, üçe, dörde katlanır.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst