Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
102,473
sdC
36,546
Eqe
33,809
33,748
25,099
TEO
22,076
aSk
20,421
20,160
12,443
11,363

Burun Gençleştirme Estetiği

Sim

TF Üyesi
Katılım
26 Şub 2019
Mesajlar
2,162
Tepkime puanı
2,183
Puanları
113
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
Memleket
67 Zonguldak
Nerden:
Avrupa
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk yaşla birlikte tüm vücut gibi burnun da yaşlandığını ve rinoplasti ile burun gençleştirme estetiğinin de mümkün olduğunu belirtti.

Yaşlanma ile birlikte burun değişir, burun ucu düşer, burun genişleyebilir ve yüzün yaşlı görünmesine yol açabilir. Rinoplasti ile yaşlanan burnun biçimini ve / veya işlevini iyileştirmek mümkün. Burun gençleştirme estetiğinde kullanılan teknikler, tüm rinoplasti operasyonlarında kullanılan teknikler ile aynıdır.


Burun yaşlanmasının belirtileri
Yaşlandıkça, yer çekimini etkisi ile burnu destekleyen yapılar zayıflar. Burun çevresindeki cilt daha incelir ve burun eğimini destekleyen elastikiyetini kaybeder. Burnun üst kısmının yakınında, sırtın ucundaki ekler zayıflar. Tüm bunlar burnun "düşmesine" neden olur. Burnun görünümü uzayabilir ve ucu sarkık hale gelebilir. Bazı durumlarda, bir yumru gelişimi de görünebilir. Bu burnun alt ucu ile bağıntılıdır; burun ucu rinoplasti aracılığıyla kaldırılınca yumru kaybolur, daha genç bir görünüm oluşması sağlanabilir.

Burun kıkırdağında yaşa bağlı değişiklikler
Burun iskeletinin büyümesi 16 ya da 17 yaşlarında sona erer. Ancak, vücudun diğer herhangi bir bölümünde olduğu gibi, başka faktörler zamanla görünümde değişime neden olabilir. Burun çevresindeki yapılarda (bağlar gibi) yaşla ilişkili değişiklikler tipik olarak burnun yaşlanmasına bağlı estetik değişikliklere neden olur.

Kıkırdak sertliği ve mukavemeti bu süreçte en önemli faktörlerdir. Doğal olarak sert kıkırdak yapıya sahip olan insanlar, burun şekillerinde yaşa bağlı büyük değişiklikler görme olasılıkları da daha düşüktür. Öte yandan, yumuşak kıkırdağa sahip olan insanlarda daha bariz değişiklikler görülebilir.

Burun gençleştirme estetiği prosedürü
Birçok yaşlı hasta yukarıda özetlenen nedenlerle rinoplasti olmayı seçerler. Bazıları burnunu kısaltırken diğerleri kaldırılmasını ister. Bazılarının ikisine de ihtiyacı olur. Ameliyatsız burun estetiği ile bu sorunların birçoğu ameliyata gerek olmaksızın iyileştirilebilir. İşlem izolasyonla veya diğer tekniklerle yapılabilir. Bazen aynı prosedür sırasında uç da rafine edilir.

Yaşlanan burun için diğer rinoplasti tipleri, alt yan kıkırdakların azaltılması veya yeniden konumlandırılması, kaldırma veya belirginleştirme için greft nakli ve ucun kaldırılması ve desteklenmesi için bir kolumnar çubuk uygulamaları gibi uygulamaları içerebilir. Septal kıkırdak düzeltilebilir ve özel sütürleme teknikleri kullanılabilir. Tüm bunların hepsi kapalı teknikle izsiz ve kırmadan gerçekleştirilebilir.

Burun gençleştirme estetiği için kişinin genel sağlığının yerinde olması çok önemlidir. Kişiye en uygun burun gençleştirme estetiği tekniği için alanında uzman bir estetik cerrahtan bilgi alınması gerekir.
 

Arwen

Polente
TF Üyesi
Katılım
17 Kas 2018
Mesajlar
2,712
Tepkime puanı
2,366
Puanları
113
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Akrep
Memleket
06 Ankara
Nerden:
34 İstanbul
Burnumuz fındık çok şükür xd
 

Sweet

TF Üyesi
Katılım
9 Tem 2014
Mesajlar
3,334
Tepkime puanı
973
Puanları
113
Mesleğin
-
Cinsiyetiniz
Bayan
Memleket
06 Ankara
Hiç düşünmedim fakat yaşlılıkta gidip yaptırayım desem kafam gözüm şişer diye düşünüyorum :d
 

JoyCe

NotAvailable
Yönetici
Süper Admin
Katılım
18 Eyl 2020
Mesajlar
25,099
Tepkime puanı
11,353
Puanları
113
Konum
Cappodocia
Mesleğin
Management officer
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
İkizler
Memleket
74 Bartın
Nerden:
50 Nevşehir
Çok ağrılı bir durum olarak gözüküyor..
.
.
Şükür ihtiyaç yok 💃
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst