Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
103,750
sdC
36,546
Eqe
34,988
34,975
25,493
TEO
22,076
21,058
aSk
20,421
12,443
11,363

Çene Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

WiLdRose

gє¢єує αѕ̧ıк вιя кα∂ıиı gϋиєѕ̧ιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
103,750
Tepkime puanı
55,199
Puanları
1,907
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Bir seçim yapınız
Çene Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?"Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, aşırı küçük çene, önde veya geride duran çene problemlerinin çene estetiği operasyonları ile giderilebildiğini belirtti."Çenenin boyutu, şekli ve konumu yüzün genel görünümünü etkileyen en önemli estetik unsurlarından biridir. Özellikle yüzün üçgen görünümde çene şekli çok önemlidir. Bazı kişiler doğuştan kare şeklinde bir çene görünümüne sahiptir. Bu yüzün olduğundan büyük ve kilolu durmasına neden olabilir.

Bazı kişilerde de çenenin şekli ideal pozisyonundan daha ileride ya da geride durur. Günümüzde cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler ile çeneye ideal şekil, boyut ve pozisyon sağlanabilir. Genel olarak çene estetiği, hem estetik hem de işlevsel açıdan hastaları rahatsız ettiği durumlarda uygulanır.

Çeneye üçgen bir şekil verilebilir

Çene estetiği operasyonu ile geniş çeneler üçgen bir forma dönüştürülebilir. Bu sayede yüze üçgen bir görünüm de verilebilir. Çene çıkıntısı ideal pozisyonuna getirilebilir. Cerrahi teknikler ile çene kemiğine müdahale edilebilir.

Operasyondan sonra hastanın iyileşmesi için bir süreliğine çiğneme hareketi yapması kısıtlanabilir. Bazı durumlarda ise yalnızca çene ucuna müdahale edilebilir. Bu sayede çene yapısı estetik açıdan iyileştirilerek daha hızlı ve zahmetsiz bir iyileşme süreci geçirilebilir. Çene operasyonu kişinin ihtiyacına göre planlanır.Ameliyatsız yöntemlerle çene estetiği

Cerrahi olmayan yöntemlerle de çene şekillendirme operasyonları yapılabilir. Bunun için genellikle botoks ve dolgu enjeksiyonları uygulanır. Çene kaslarına uygulanan botoks enjeksiyon işlemi ile çene küçültülebilir, dolgu enjeksiyonu ile büyütülebilir.

Ortalama 30 dakika süren enjeksiyon işlemlerinin sonuçları geçici olduğu için hastanın isteğine göre belirli aralıklarla tekrarlanması gerekir. İyileşme sürecine ihtiyaç olmaması ve hızlı sonuçlar alınması tercih edilme sebepleri arasında yer alır.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst