Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,703
aSk
19,734
Eqe
18,253
sdC
18,115
17,481
14,130
11,256
10,986
10,961

Chrome iOS sürümü için test edilen yeni güvenlik özelliği

PedeR

Kız Babası
Yönetici
TF Admin
Katılım
7 Ocak 2020
Mesajlar
754
Tepkime puanı
327
Puanları
196
Yaş
40
Mesleğin
Tank Makinisti
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Koç
Memleket
59 Tekirdağ
Google Chrome
Masaüstünde olduğu kadar mobilde de popüler olan Chrome için yeni bir haber var. Uygulamanın iOS sürümüne güzel bir yenilik geliyor.

Chrome iOS sürümünün son betasında görüldüğü üzere uygulamaya yakında gizli sekmeleri FaceID ya da TouchID ile kilitleme desteği geliyor. iPhone ve iPad için test edilen bu özellik, sekme güvenliğine büyük önem verenler için oldukça güzel görünüyor. Bu özellik ile gizli olarak açtığınız bir sekme ancak yüzünüz veya parmak iziniz ile açılıyor. Bu güvenlik özelliğinin ne zaman herkese geleceği bilinmiyor. Google servislerinde FaceID ya da TouchID kullanımına ağırlık veriyor ve bu da Apple kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Ancak tüm bu yeniliklere rağmen mobilde Safari tarayıcı dışında başka bir tarayıcı kullanmayanlar da bulunuyor.


Google Chrome için kısa süre önce Android tarafında da bir yenilik geldi

Android için Chrome‘da artık herkes için ızgara temelli sekme arayüzü ve sekme gruplama kullanıma açılmış durumda. Daha önce herkese açılmayan bu sekme yenilikleri, popüler tarayıcıyı kullanmayı çok daha kolay hale getiriyor. Burada özellikle sekme gruplama çok faydalı duruyor. Gruplanan sekmeler arasında geçmeyi de alta yerleştirdiği menü ile efektif olarak sunan Google, Chrome’u gelen bildirimler ışığında her alanda geliştirmeye devam ediyor.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst