Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
21,031
TEO
20,703
aSk
19,734
Eqe
18,253
18,164
14,205
11,256
10,986
10,963

Druk Film İncelemesi

AycA_S

Editör
Editör
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
İlgi Alanı:
Tarih, spor
Lanet 2020 Sinemasının çiçek gibi filmini buldum sonunda. "DRUK"

DRUK: Müthiş güzel bir film.
Filmde sık sık duyduğumuz filme ait piyano parçası da drama çok iyi bir katkı sağlamış.

Filmde cesurca kullanılmış siyasi liderlerin sarhoş hallerinin fragmanı bununla ilgili internette çok gezinen 2. Dünya Savaşı hangi lidere oy verirdiniz sorusu ile ilintiliydi. Ben o kısımlarını da çok sevdim filmin.

Hayatta çok sık rastladığımız "ALKOL DOSTLUKLARI" çocuk gibi her yaptıklarına gülmeleri, içki sonrası cesaret yarışları, gereksiz tespitler... 4 Öğretmenin birbirine verdiği desteği izlemek çok keyifli. 8 yaşındaki öğrencisine idman sonrası şişesindeki suyu veremeyen alkolik hocanın suratı çok komik ;Ddxd

Film için bir ALKOL filmi denmiş. "Tüm Danimarka içiyor"diyor ya eşi, işte orada anlıyorsunuz bunun bir alkol filmi olmadığını. Dostluk filmi daha doğru olur. Ama ana tema aslında "varoluş kaygısı"
Alkol bu sorgulamanın ortasında bir obje sadece.

Dediğim gibi "Alkol arkadaşlığının" bir filmi çekilmemesi filmin en büyük artısı. Ben buna en yakın "Tabutta Rövaşata" filmindeki şarapçıları görüyorum. Hani ölen arkadaşlarının mezarına gidip şarap döküyorlardı.

Evet:
Mads Mikkelsen sineması açısından bakarsak filme:
Adams Aebler kadar müthiş bir mizahı yok.
(Bu filmdeki dostluk hikayesi çok daha müthişti)
Jagten gibi (sinema tarihinin en vurucu final filmleri arasındaki filmi) inanılmaz vurucu bir finali yok. Final çok güzel ama dediğim gibi bir HUNT diil.

BukLem

Sus ve Yaradanın kapı açışını seyret
TF Özel Üye
Burc
Kova
Memleket
01 Adana
İlgi Alanı:
İlgisiz
orta yaş bunalımı, hatırlanma derdi, aile içi hiyerarşi, yalnızlık gibi konularla insanın iç dünyasına hafif dokunuşlar yapan eğlenceli bir film miş
+
cesaret veren :)

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content