Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
26,498
TEO
20,703
20,603
aSk
19,736
Eqe
18,252
16,087
11,256
11,008
11,003

En Hareketli Zamanlar İçin Zeka Geliştiren 2 Yaş ve Üzeri Oyuncak Tavsiyeleri

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
74,237
Tepkime puanı
38,499
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Bebekler 2 yaşından itibaren artık hayat hakkında çok daha fazla şey öğrenmeye hazır hale geliyor. Bu dönemde oynadıkları her 2 yaş oyuncak, onlar için yeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Bu nedenle 2 yaş oyuncak tavsiyeleri listesi hazırladık ve kısaca listemizdeki oyuncakların çocuklar için yararlarından bahsettik.


Yeni dünyaya gelmiş bebeklerin ilk aylarında ve ilk yıllarında da alınan oyuncaklara dikkat etmek son derece önemlidir. Ancak 2 yaşından sonra uzmanlara göre çocuklar artık hayatı çok daha yakından tanımaya hazır oldukları için 2 yaş oyuncak seçimi çok daha önemlidir. Bu dönemde oynanılan her 2 yaş oyuncak, çocukların hayata çok daha kolay adapte olmasını sağlamaya yönelik olmalıdır.


2 yaş oyuncak elbette çocuğu sıkmayacak şekilde özel üretilmiş ürünler olmalıdır. Yoksa o yaşta bir bebek ne verirseniz oynar ancak bu noktada önemli olan oyun sırasında onun bir şeyler öğrenmesini de sağlamaktır. Bu nedenle 2 yaş oyuncak tavsiyelerinden oluşan bir liste hazırladık ve kısaca her bir oyuncağın çocuk üzerinde nasıl bir etkisi olacağını ve gelişimine nasıl katkı sağlayacağını anlattık.

2 yaş oyuncak tavsiyeleri:
  • Play-Doh Renkli Dondurma Dükkanım / 248 TL
  • UNO Extreme Kart Oyunu / 186 TL
  • Hasbro Tabu Junior / 178 TL
  • Fisher Price Eğlen & Öğren Yaşa Göre Gelişim Eğitici Tablet / 109 TL
  • LEGO Duplo İnşaat Buldozeri / 71 TL
  • Dikkati Güçlendirme Seti 2 Yaş Oyuncak / 56 TL
  • Yuka Kids Ses Kartları / 56 TL
  • Trafik Öğreniyorum 2 Yaş Oyuncak / 28 TL
Hayal gücünü doğru yönlendirsin: Play-Doh Renkli Dondurma Dükkanım
Play-Doh Renkli Dondurma Dükkanım

Oyun hamuru ile oynamak her yaştan çocuk için hayal gücünü geliştirecek en önemli aktivitelerden biridir. 2 yaş üzeri çocuklar ise Play-Doh Renkli Dondurma Dükkanım gibi biraz daha karmaşık oyuncaklarla oynayabilirler. Bu oyuncak sayesinde çocuklar belirli bir görev dahilinde hayal güçlerini kullanmayı öğrenecek ve yaratıcılıklarını belirli bir alana yönlendirmenin ne olduğunu görecekler. Ürünün n11 sayfasına buradanulaşabilirsiniz.


Rakip ile oynamanın zevkini keşfetsin: UNO Extreme Kart Oyunu

UNO Extreme Kart OyunuKeyifle oynanan kart oyunu UNO’yu hepimiz biliyoruz. UNO Extreme Kart Oyunu, bildiğimiz oyunun çocuklar için özel olarak geliştirilmiş versiyonudur. 7 yaş üzeri bir oyun olmasına rağmen 2 yaş ve üzerindeki çocuklar ailesi ile birlikte oynadığı zaman zeka gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Bu oyun ile birlikte çocuk, aynı zamanda bir rakip ile oynamanın da tadına varmış olacak. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Konuşma becerisini geliştirecek: Hasbro Tabu Junior

Hasbro Tabu Junior

Hasbro Tabu Junior da 7 yaş üzeri çocuklar için tavsiye ediliyor ancak 2 yaş ve üzeri çocuklar ailesi ile birlikte oynadığı zaman kelime öğrenimi büyük hız kazanacaktır. Henüz yeni yeni öğrendiği kelimeler üzerinden, bildiği kelimelerin anlamını pekiştirerek yeni kelimeler öğrenmesi konuşma sürecine de olumlu katkı yapacaktır. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Teknolojiyi keşfetsin: Fisher Price Eğlen & Öğren Yaşa Göre Gelişim Eğitici Tablet


Fisher Price Eğlen & Öğren Yaşa Göre Gelişim Eğitici TabletArtık mobil cihazların hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğunu ve olacağını kabul etmek zorundayız. Bildiğimiz mobil cihazlar çocukların kullanımı için yeterli filtre sunmuyor ancak Fisher Price Eğlen & Öğren Yaşa Göre Gelişim Eğitici Tablet çocuğunuza özel olarak geliştirildiği için hem onun yaşına uygun bir şekilde teknoloji ile tanışmasını hem de olası tüm olumsuz etkilerden korunmasını sağlayacak. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Meslekleri öğrenmeye başlasın: LEGO Duplo İnşaat Buldozeri


LEGO Duplo İnşaat BuldozeriTıpkı oyun hamurları gibi LEGO ve benzeri markaların ürettiği blok setlerinin de çocukların hayal gücüne katkı sağladığı bilinen bir gerçek. LEGO Duplo İnşaat Buldozeri seti, hem çocuğunuzun farklı bir meslek konusunda bilgi almasını sağlıyor hem de içindeki parçaları özgürce birleştirilebildiği için hayal gücünü belirli bir alanda kullanmasını öğretiyor. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Dikkat dağınıklığına bire bir: Dikkati Güçlendirme Seti 2 Yaş Oyuncak

Dikkati Güçlendirme Seti 2 Yaş Oyuncak

Doç. Dr. Osman Abalı tarafından hazırlanan Dikkati Güçlendirme Seti 2 Yaş Oyuncak seti, tam olarak çocuğunuzun yaşına uygun uyarıcılardan oluşan özel kartlar ve oyunlar sunuyor. Bu oyunlar ve kartlar sayesinde çocuğunuz tam da yaşına uygun şekilde dikkat dağınıklığına karşı neler yapacağını öğrenecek ve ilerleyen yıllarda oluşacak sorunları ortadan kaldıracaktır. Ürünün Amazon sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Duyduğu seslere anlam vermesini sağlayacak: Yuka Kids Ses Kartları


Yuka Kids Ses Kartları2 yaş ve üzeri çocuklar yavaş yavaş hayatın içine girerler ve hepimizin pek de farkında olmadan çıkardığımız seslere anlam vermeye çalışırlar. Yuka Kids Ses Kartları, çocukların bu seslere anlam verme sürecini hızlandırıyor. Eğer kendi haline bırakırsanız çocuklar bu sesleri anlamak konusunda zorluk yaşayabilir ancak bu kartları kullanarak anlatırsanız öğrenme süreci son derece hızlanacaktır. Ürünün gittigidiyor sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Yolların ustasını yetiştirin: Trafik Öğreniyorum 2 Yaş Oyuncak


Trafik Öğreniyorum 2 Yaş Oyuncak
 

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
74,237
Tepkime puanı
38,499
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
UNO, Play DOH, LEGO , MEMORY vs gibi seylerle ben cok oynardim cocukken :love::love:
 

JoyCe

NotAvailable
Yönetici
Süper Admin
Katılım
18 Eyl 2020
Mesajlar
8,682
Tepkime puanı
3,979
Puanları
113
Konum
Cappodocia
Mesleğin
Management officer
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
İkizler
Memleket
74 Bartın
Nerden:
50 Nevşehir
Daha neler neler.
Eğitici kopekcik mi dersin oyun masaları kum havuzları vb..
.
.
Bütün birikim çocuklara 🌸🤞
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst