Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
19,866
aSk
19,735
Eqe
18,257
13,395
12,509
11,263
10,921
10,916
10,544

Erkek Bakım/Yüz yıkama

  • Konbuyu başlatan muStafa
  • Başlangıç tarihi
M

muStafa

Guest


Çok sık yapmak yarardan çok zarar getirebilir.Bizim tavsiyemiz bir sabah, bir de akşam olmak üzere yüzünüzü iki kez yıkamanız. Ama kullandığınız ürünlere dikkat etmeniz de önemli bir durum. Bazı yüz yıkama jelleri ve temizleme fırçaları günlük kullanıma uygun değildir. Sülfat ve paraben gibi sert kimyasalları kullanmaktan kaçınmak gerekiyor. Kendinize günlük kullanım için hafif bir yıkama ürünü ve haftada 2-3 gün kullanmak için uygun bir peeling padi bulmalısınız.


Padi hafif bir baskıyla cildinize uygulayın. (hızlı, sert, kaba davranmak her zaman doğru hareket değil) Fazla yaparsanız cildinizi zorlamış olursunuz ve cildinizi toparlamak isterken daha çok zarar verebilirsiniz. Ayrıca unutmayın ki herkes farklı cilt tiplerine sahiptir.


Yağlı ciltler


Günlük temizleme jellerini tercih edebilirsiniz. Bu cildinizdeki fazla yağ ve kiri, cildin fazla kurumasına mahal vermeden temizlemesini sağlıyor. Dikkatli olun, çok sık yıkamada cilt kendini kriz moduna alıp, kurulukla mücadele etmek için gereğinden fazla yağ üretebilir. Eğer gün içinde sürekli cilt parlaklığı yaşıyorsanız, hafif cilt temizleme mendillerinden kullanabilirsiniz.


Karma ciltler


Cildinizi taze gösterecek, rahatlatacak yıkama jelleri tercih edin. Kafein ve E vitamini içeren ürünler özellikle sabahları cildinizin uyanmasını sağlayıp sizi gündelik hayatın streslerine karşı koruyabilir.


Hassas ciltler


Hem hassas cildinizi yormayacak, hem de günün pisliği akıtabilecek bir günlük temizleyici kullanmak önemli. Böylelikle aşındırıcı kimyasallar olmadan temiz ve tazelenmiş bir cilde sahip oluruz. Sağlıklı, pürüzsüz bir görünümü korumaya yardımcı olmak için yıkama sonra nemlendirmeyi unutmayın.


Temizleyici malzeme için de sert malzemelerden kaçınmaya çalışın. Peeling demir gibi bir yünle yüzünüzü ovmakla olacak bir şey değildir. Tamamen doğallığı tercih etmek ve cildinize rendelenmiş ceviz sürmek iyi bir fikir gibi gelebilir ama aslında değil! Keskin yüzey cildinizde yaralara sebep olabilir. Daha çok yumuşak dokulu pad ve fırçaları kullanmanızı tavsiye eder
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst