Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
19,866
aSk
19,735
Eqe
18,257
13,395
12,509
11,263
10,921
10,916
10,544

Erkek içgiyiminde yapilmasi ve yapilmamasi gerekenler

Rhy

TF Üyesi
Katılım
2 Şub 2014
Mesajlar
1,389
Tepkime puanı
5
Puanları
38
Mesleğin
Webmaster
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
22
Burc
Terazi
Memleket
21 Diyarbakır
Nerden:
34 İstanbul
Bilmeniz Gerekenler
• Çamaşırınızda ufak bir delik, ufacık bir sökük, minik bir yırtık varsa hemen fırlatıp çöpe atın.
• Erkeklerin ellerinin altında en azından 10 adet iç çamaşırı olmalıdır.
• İç çamaşırının erkeğe özel yapıldığı anlaşılmalıdır.

"Erkeklerin ellerinin altında en azından 10 adet iç çamaşırı olmalıdır."


Güvenli, emin bir tarz son model bir M*vi jeans pantolon ya da çarpıcı bir spor ceket ile başlamaz. Muhteşem görünmek iç giyim – her erkeğin günlük giyim rutin temeli – ile başlar. Bu yüzden iç giyim alışverişlerinin neden yapılması gerekenler listesinin en sonlarında yer aldığını anlamak gerçekten zor. Tüm zamanların en-sakat-hediye-veren üyesi unvanına sahip olmak kesinlikle hiç işinize yaramaz. Fakat bu makaleyi inceledikten sonra aile mücevherlerinin nasıl ‘götürüleceğini’ öğrenmenin kendinize verilebilecek en iyi hediye olduğunu fark edeceksiniz.

Erkek İç Giyiminde Yapılması Gerekenler

Eski çamaşırları kesinlikle yenileyin.
Bazı kaynaklarda, erkeklerin iç çamaşırı yenileme süresi istatistiğinin sekiz yıl olduğu belirtiliyor. Bunun ne kadar kesin olduğunu bilmiyoruz (ki inşallah yanlıştır) ama sizin için yenisinin alınma süresi ne kadar olursa olsun bir çamaşırın biraz eskidiğini fark ederseniz, ya da çamaşırınızda ufak bir delik, ufacık bir sökük, minik bir yırtık varsa hemen fırlatıp çöpe atın. Göreceli ihmal edilebilir bir kusur için bu çok mu büyük bir bedel? Belki. Ama iç giyimde aşınma tehlikeli bir kaygan zemindir. Bu yüzden ‘abazanlık’ günlerinizden kalma çorap çekmecenizi işgal eden o şanslı boxerları – sonsuza kadar – istirahata gönderin.

Erkek iç giyim koleksiyonunuz olsun
Erkeklerin ellerinin altında en azından 10 adet iç çamaşırı olmalıdır. Haftanın her günü için bir tane artı hafta sonu geceleri için ilave birer tane ve ilave bir tane de bir çeşit, hımmm, acil durumlar için. Aktif erkekler – antrenman hastaları, açık hava tipleri ve kalın giyinmeyi sevenler – ihtiyaçlarını karşılamak için birkaç taneye daha gerek duyabilirler. Ama tam tersi kanepe patatesleri için geçerli değil: Tüm gün oturmak daha azıyla kurtulabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Markanızı bulun
Çeşitlilik hayatın tadı tuzudur, erkeklerin iç giyimi hariç. Tam size uyan – çok sıkmadan ya da bol gelmeden, ‘malzemeyi’ tam yerinde tutan bir marka bulmak zor olabilir. Ama tam doğru olana denk geldiğinizde stok yapmak iyi bir fikir olabilir. Tabii ki biraz çıldırıp, değişik renkler, süper rahat çevre dostu kumaşlar ve belki bir veya iki adet baskılı bile deneyebilirsiniz. Ama size uyan tek bir markaya sadık kalmak yapacağınız en akıllıca iş olacaktır. Üstelik iç çamaşırı almak için bu kadar zaman harcamayı gerçekten istiyor musunuz?

Çeşitli tarz çamaşırlar deneyin
Evet, tek-marka adamı olmak kesinlikle yapılması gereken bir şey, ancak çeşitli etkinlikler için farklı tip çamaşırlara da sahip olmalısınız. Slipler bardan toplantıya hemen tüm durumlar için gereken desteği sağlayabilirken, bazen de yatarken sizi gevşekçe sararak özgür hissettiren boxerları giymek isteyebilirsiniz. Ve tabii bir de yoğun çalışma süreçlerinde ideal destek ve örtünmeyi sağlayan boxer-slip karışımı var. Her bir seti ayrı tutun ki “işe” giderken doğru olanı kolay bulabilesiniz.

Her defasında çamaşırınızı yıkayın
Kirli çamaşırların bir grama kadar dışkı artığı taşıdığını biliyor muydunuz? İğrenç. Neyse ki temiz kalmanın yolu tek kullanımlık bez giymek değil. Gevşekçe saran boxerlar da size çamaşır değiştirmemek için ekstra bir gün sağlamaz. İç çamaşırlar her kullanımdan sonra yıkanmalıdır – nokta. Normal beyaz çamaşır kullanıyorsanız standart bir beyazlatıcı kullanın.


Erkek İç Giyiminde Yapılmaması Gerekenler

Komandoluk yapmayın
Serbest yuvarlanma. Gevşek bırakma. Geniş yaşama. Nasıl derseniz deyin, iç çamaşırından vazgeçmek kabul edilemez. Aşırı sıcak bir yaz gününde oralarda bir serinlik elbette ki çok hoş olabilir. Fakat kalabalıkta “çadır kurmak” riski çok yüksek – elbisenize doğrudan bulaştıracağınız iğrenç bakterilerden bahsetmeye gerek bile yok.

Tanga gibi çamaşırlar giymeyin
Yüksek kesimli, kalça sıkan bikini bozması slip çamaşırlar hesapta cinsel çekiciliği artırmak için üretilirler. Aslında tam tersine sebep olurlar. İç çamaşırının erkeğe özel yapıldığı anlaşılmalıdır. İnanmıyorsanız alışverişe devam edin. Ve evet, bu kural her erkek için geçerlidir.

Lekelere taviz vermeyin
İç giyim sadece slip ve boxerların çatışmasından ibaret değildir; tişörtleri de kapsar. Altın sarısı bir leke ile spor yapmak etrafınızdakilerin midesini alt üst edebilir. Bu sarı lekeler terinizdeki idrarınızda da bulunan atık maddeden kaynaklanır. Maalesef tişörtünüzü yeniden aynı beyazlığa kavuşturmak neredeyse imkânsızdır. Tişörtünüz renk değiştirmeye veya solmaya başladığında hemen bir yenisini alın.

Pantolonun altına boxer giymeyin
Boxer şortlar iç çamaşır koleksiyonunuzda hak ettikleri yerdeler. Uyku için idealler ve çok zorlarsanız kotla da kullanılabilirler. Fakat mesaide ütülü pantolon altına kırışarak öbeklenmiş bir boxer şort hiç de uygun düşmez. Rahat bir çamaşır, çekiştirip tıkıştırmayı gerektirmemelidir.

Çamaşırlarınızı sergilemeyin
Marky Mark zamanından kalma çamaşır tasarımcıları düşük belin “cool” olacağını düşünürlerdi. İyi de siz Bay Wahlberg değilsiniz ve artık 1991 değil. Bu yüzden “dar beyaz”larınızı (ya da seçkin boxerlarınızı) gizleyin ve sadece işe yaradığında; kapalı kapılar ardındayken gösterin.

Erkek iç giyiminde kurallar
Bir daha giyinmeye zorlandığınız zaman, tek bir şey hatırlayın: İç giyiminiz ne kadar iyi görünürse, çıkarılma şansı o kadar yüksektir
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst