Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,100
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,124
12,691
11,262
10,921
10,916
10,544

Erkek te Sürme ve Göz Kalemi

BUDULGAN BOZKURT

Banlı Üye
Katılım
5 Mar 2015
Mesajlar
31,003
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Memleket
61 Trabzon
Nerden:
Bir seçim yapınız


Erkek Sürme ve Erkek Göz Kalemi
Çok eski zamanlara dayanır gözlere sürme çekmek. Eskiden peygamber efendimiz geceleri yatmadan önce üç defa sağ ve sol gözüne uygulamak üzere sürme (ismit) çekip yatarmış. Sürmenin gözdeki hastalıklara iyi geldiğini ve gözleri kuvvetlendirip , kirpik dökülmesine engel olduğunu düşündüğü için bu tedavi yöntemini bulmuş. Günümüz erkeklerinin bir kısmı sürmenin sürülmeyeceğini düşünse de farklı tarzlara ve yaratıcı mesleklere sahip bir çok erkek ,sürmeyi hayat tarzı olarak yaşamlarına katmışlardır.
Popüler kültür aracılığı ile bu seçimler daha rahat bir şekilde görülebilir. Örnek verirsek; ressamlar, ses sanatçıları, dansçı baletler, yazarlar, filim artistleri, şairler, yönetmenler, modeller ve kendine özgün tarza sahip birçok cesur ve iradeli sanatçı ruhlu erkekler, çekinmeden sürmeyi kullanmayı tercih ediyorlar. Yurtdışında erkekler ,günlük hayatlarında kadınlar gibi makyaj malzemesi olarak kullanıyorlar. O nedenle sürme yadırganır bir durumdan çıkıp , moda için bir akım ve erkekler için kişisel bir tercih haline gelmektedir.


Bazı Erkeklerde sürme ve göz kalemi fark yaratmaktadır.
Sürme, daha çok deri ve blazer ceketler ,salaş ve yırtık t-shirtler, etnik kıyafetler, metal takılı bol aksesuarlar ile kullanıldığı zaman daha hoş görünür. Bununla birlikte kullanılan renklerin önemi daha da etkili olur. Örnek verecek olursak; siyah , bordo, kırmızı ve grinin tonajlarında kullanıldığında çok daha etkili ve erkeği daha çekici hale getirir. Kahverengi, sarı, dore gibi ağır ve parlak renkler ise daha etnik gösterir.
Erkekler sürme seçerken alerjik ve hassas gözlere uygun seçerlerse çok daha sağlıklı olur. İri gözler içlerine , küçük gözler sadece göz çerçevesinin kenarlarına hafif sürerek ,parmak ile dağıtarak çok daha iyi sonuçlar elde ederler.


 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst