Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,716
TEO
18,911
Eqe
18,281
11,378
10,928
10,898
10,647
10,539
8,646

Erkekler için cilt bakım önerileri.

Mariela

Mariş Hanım Diyeceksiniz.
Yönetici
TF Admin
Katılım
11 May 2019
Mesajlar
2,755
Tepkime puanı
2,871
Puanları
113
Mesleğin
Turizm ve Otel İşletmeciliği
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Terazi
Memleket
52 Ordu
Nerden:
Bir seçim yapınız
Duşta Sıcak Değil Ilık Su Kullanın
Soğuk bir sabahta çok sıcak sudan daha güzel hissettiren bir şey yoktur. Ancak suyun sıcaklığını birazcık azaltmak cildinizin pullanmasına, kurumasına, kaşınmasına ve dökülmesine engel olur. Su ne kadar sıcak olursa ve ne kadar uzun süre duşta kalırsanız, o kadar çok doğal yağınız akar gider. Eğer hamam suyu kadar sıcak sudan aşağısında rahat edemiyorsanız duşta beş dakikadan daha uzun süre durmayın.

Nemlendirin
Erkeklerin yüzlerinin kadınlardan daha yağlı olmaya eğilimi var ancak kırışıklıklardan kaçınmaya yardımcı olması için yine de günlük nemlendirici kullanımı akıllıca olur. Normal yağlı ciltlere sahip olan erkekler için hafif bir losyon veya nemlendirici jel yeterli olur. Daha kuru bir cildiniz varsa daha ağır kremleri deneyin.

Sabun Yerine Temizleyici
Eğer yüz cildiniz hassas veya kurumaya eğilimli ise, içerisinde sodyum lauryl sülfat olmayan bir temizlik ürünü kullanın çünkü bu madde köpüklüdür ancak cildi kurutabilir. Ayrıca seramit, gliserin, ayçiçek veya soya yağı, vazelin gibi nemlendirici diğer malzemelere göz atın. Eğer cildiniz yağlıysa, limon yağı, çay ağacı yağı veya okaliptüs gibi bakteriler ile savaşan doğal temizleyicileri deneyin. Klasik kokulu sabunlar yüzünüzdeki ince deri dokusu için genelde fazla kurutucu oluyorlar.

Tıraştan Önce Yumuşatın
Daha kolay bir tıraş için cildi nemli tutun. Bu nedenle duştan çıkar çıkmaz tıraş olmak mantıklıdır çünkü sakallar ve kökleri henüz ıslak, esnek bir durumdadırlar. Eğer jilet kesiğine yatkınlığınız varsa, köpükten ziyade tıraş jeli kullanmayı deneyin. Yeni jeller kılları daha da yumuşatıyorlar ve böylece kızarma, kıl dönmesi gibi problemleri olabildiğince önlüyorlar. Kıl dönmesini önlemenin bir diğer yolu ise sakalı daima kılın büyüme yönüne doğru almaktır ve mümkün olduğunca az sayıda darbeyle işi halletmektir.

Alkollü Tıraş Kolonyalarını Bırakın
Tıraş olmak cilt hücrelerinin üst katmanlarını yok eder. Bu sivilce ve kuruluk gibi problemleri olanlarda bölgeyi temizlemek için iyidir ancak yüzünüze rahatsızlık verebilir. Nemlendiriciler bu batmalara engel olacaklardır. Alkol bazlı traş kolonyalarını da bırakın çünkü rahatsızlığı arttırırlar. Geleneksel tıraş kolonyalarının hedefi mikropları öldürmek ve tıraş sonrası ufak kesiklerden enfeksiyon kapmayı engellemektir. Ancak günümüzdeki tıraş bıçaklarında kendinizi kesme ihtimali çok daha düşük.

Doğru Kurulama
Yıkandıktan sonra ince, yumuşak bir havluyu yüzünüze sürmeyin, hafif hafif dokundurarak kurulayın. Havluyu sert bir şekilde tene sürmek onu rahatsız edebilir ve kurutur.

Satın Almadan Önce Etiketleri Okuyun
Cilt bakım ürünlerinin etiketleri ilk başta biraz kafa karıştırıcı görünebilirler ve bu nedenle işleri basitleştirmek adına ilk önce belli kelimeleri arayın. Alkolsüz olması yumuşak olduğu ve kurutucu olmadığı anlamına gelirken, antioksidanlar veya A, C veya E vitaminlerine sahip olanlar ise cildin kendini tamir etmesine yardımcı olabilirler.

Kokulu Olanları Atlayın
Cilt bakım ürünlerindeki kokular genelde insan yapımı kimyasallardan oluşurlar ve bunlar cildi rahatsız edip kurutabilirler. Eğer hassas bir cildiniz varsa, kokusuz losyon ve temizleyicileri tercih edin. Bazı erkeklerde ise turungillerden veya lavantadan gelen doğal kokular daha iyi etki yaratabilirler.

Kaz Ayağını Yatıştırın
Eğer gözlerinizin ve ağzınızın çevresinde sizi rahatsız eden ince çizgiler varsa, hyaluronik asit barındıran bir nemlendirici bulun. Bu madde cildi yatıştırır. Kaz ayağı gibi daha derin kırışıklıklarda ise retinol veya glikolik asit barındıran anti-aging göz kremlerini kullanın. Bu doğal bileşenler dıştaki ölü, kuru cildin dökülmesine yardımcı olarak çizgileri yumuşatırlar.

Biraz Güneş Kremi Alın
Lekelenme ve kırışıkların temel sebeplerinden birisi güneş hasarı. Her gün sadece beş dakika güneşe çıksanız bile, bu durum birikim yapar ve cildinizi yaşlandırır. En az 30 korumalı bir güneş kremi veya nemlendiriciyi sabah rutininize ekleyin. Ürünün üzerinde geniş spektrumlu yazdığından emin olun. Bu onun hem yakan ışınlara hem de yaşlandıran ışınlara karşı koruma sağladığı anlamına gelir.

Ayaklarınızı Düzeltin
Yaşlandıkça ayağınızdaki deri kalınlaşır ve çatlar. Bunu düzeltmek için ilk olarak ponza taşı alabilirsiniz ve duşta düzenli olarak kullanabilirsiniz. Sonrasında yoğun bir krem ile güzelce ovalarsanız işe yarar. Pek çok ayak bakım ürünü olsa da herhangi bir yoğun nemlendirici işinizi görecektir. Eğer çatlaklar çok kötü durumdalarsa, yatmadan önce kalın bir katman krem sürün ve sonrasında çorap giyerek nemi gece boyunca koruyun.

Hassas Bölgelere Dikkat
Hassas bölgelerdeki genel temizlik ve kıl kesme aktiviteleri için elektrikli tıraş makineleri gibi ürünleri kullanın çünkü jiletler kıl dönmesine sebep olabilirler. Yapılan bir çalışmaya göre genital yaralanmaların %83’ü tıraştan kaynaklanıyor ve bunun %40’ı erkeklerde. Eğer standart jilet kullanmaya karar verirseniz, ilk olarak duşta ölü deri hücrelerini hafif bir kese ile atın ve ardından hassasiyeti önlemek için tıraş jelini kullanın. Tüysüz bir görünüm için ağdayı tercih edebilirsiniz. Ağda daha uzun süre dayanır ve daha yumuşak bir ten sağlar.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst