Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,122
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,222
12,751
11,262
10,921
10,916
10,544

Erkekler için kişisel bakımın olmazsa olmaz 6 kuralı

HoLiGaN

TF Üyesi
Katılım
14 Eki 2018
Mesajlar
23
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Mesleğin
Kendi İşimin Patronuyumda Çalışıyor
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
05 Amasya
Nerden:
06 Ankara
Kişisel bakım denildiğinde, dergilerde ve güzellik bloglarında kadınlara yönelik bir çok farklı öneri ve uzman görüşü bulmak mümkün olsa da, erkeklere yönelik kişisel bakım önerileri konusunda kaynaklar oldukça kısıtlı. Metroseksüel erkek kavramı uzun zamandır hayatımızda ancak toplumda erkeklerin bakımlı olması gerektiği gibi bir algı söz konusu değil.


Kişisel bakım ilgi çekici bir görünümün çok ötesinde, kişinin fiziksel ve ruhsal olarak kendisini iyi hissetme halinin öneml bir parçası. Kişinin kendisini sevebilmesi ve kabul edebilmesi için, sağlıklı bir dış görünüm önem taşıyor. Bu noktada kişisel bakım aslında toplumsal cinsiyet kalıplarının çok dışında, kadının ya da erkeğin değil insanın fiziksel ve ruhsal olarak iyi olma halinin bir parçası diyebiliriz.
Kişisel bakım sadece makyaj yapmaktan ibaret olmadığı için erkeklerin de kadınlar gibi ciltlerini koruması, nem dengesini desteklemesi ve bunun gibi bir çok farklı kişisel bakım rutinini günlük yaşantılarının bir parçası haline getirmeleri gerekiyor.
Biz de “kişisel bakım sadece kadınlar için değildir” fikrinden yola çıkarak erkekler için rehber niteliğinde bir kişisel bakım rehberi hazırladık;


Cilt bakımının en önemli aşaması, cildi daima temiz ve hijyenik tutmak. Cilt tipiniz yağlı da olsa kuru da olsa, gün içinde yüzünüzde biriken kirden ve zararlı bakterilerden kurtulmanın en kolay yolu, gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda doğru cilt bakım ürünleriyle cildinizi temizlemek.
Yüz temizliğinde en dikkat etmeniz gereken nokta yüzünüzü asla sabunla yıkamamanız gerektiği. Yüzünüzün kurumasını ya da aşırı yağlanmasını engellemek adına cildinizin Ph’ına uygun ürünler kullanmalı, cilt tipiniz konusunda bilgi almak için bir dermatoloğa danışmalısınız. Daha sonra cilt tipinize uygun olarak köpük ya da jel cilt temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz.
Cildinizi çok fazla yıkamak cilt kuruluğuna neden olabileceği gibi, az yıkamak da gözeneklerin tıkalı kalmasına neden olarak akne ve siyah nokta oluşumuna neden olabilir. Sürekli tıraş oluyorsanız, cildinizin tahriş olabileceğini unutmamalı ve nemlendirici özellikteki, cildinizi kurutmayacak bir yüz temizleme ürününü tercih etmelisiniz.

Nemlendirici krem kullanmak artık sadece metroseksüel erkeklerin cilt bakım rutinlerinden biri olmaktan çok, cilt sağlığına önem veren herkesin günlük bakımının olmazsa olmazlarından. Özellikle kış aylarında çatlamaya, kurumaya ve pul pul dökülmeye yatkın olan cildiniz, nem dengesi için dışarıdan bir desteğe ihtiyaç duyar. Uygun bir nemlendirme için yüzünüzü yıkadıktan ve temizledikten sonra, yeterli miktarda nemlendiriciyi parmak uçlarınıza alın ve yüzünüzün farklı bölgelerine noktalar halinde dağıttıktan sonra tüm yüzünüze yayın. Yüz temizleme ürününde olduğuı gibi, nemlendirici ürünlerde de cilt tipinize uygun ürünler kullanmayı tercih edin. Örneğin; cildiniz yağlı ya da karma cilt tipiyse, yağ içeren nemlendiriciler akne oluşumuna neden olabilir ve cildinizi daha da yağlandırarak rahatsız olmanıza neden olabilir. Yine traş olduktan sonra cildiniz hassaslaşacağı için alkol, boya ve parfüm içermeyen ürünleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.
Cildiniz de en az yüzünüz kadar neme ihtiyaç duyar. Tüm vücunuzda kullanacağınız nemlendirici ürünün E vitamini yönünden zengin ve besleyici yağ içerikli olmasına özen gösterin. Özellikle duş aldıktan sonra cildinizi mutlaka uygun bir nemlendiriciyle nemlendirin.
Güneşin zararlı ışınları yalnızca yaz mevsiminde değil, kış mevsiminde de cildinize zarar verir. Bu nedenle özellikle hassas bir cilt tipine sahipseniz ve ten renginiz açıksa, güneş koruyuculu nemlendiriciler tercih etmelisiniz. Güneş koruyucusu kullanmak uzun vadede cilt kırışıklıklarının önlenmesinde ve cilt kanseri riskini azaltmada destekleyici ve koruyucu olacaktır.

Kadınların kişisel bakım rutininde makyaj neyse, erkeklerin kişisel bakım rutininde de ağız ve diş bakımı aynı ölçüde önem taşıyor. Erkekler için sağlıklı ve etkileyici bir gülüş, sağlıklı bir görünümün en önemli belirleyicilerinden biri. Yapılan araştırmalar, kadınların partner seçiminde en çok dikkat ettikleri şeylerin başında beyaz ve sağlıklı dişler olduğunu gösteriyor.
Günlük diş bakımınızda mutlaka diş ipi kullanmayı, günde en az iki kez iki dakika boyunca dişlerinizi fırçalamayı ve belirli aralıklarla diş hekimine gitmeyi ihmal etmeyin. Ferah bir nefesin ve sağlıklı bir gülüşün çürüksüz dişlerden ve sağlıklı diş etlerinden geçtiğini unutmayın.
Diş bakımınızı daha düzenli hale getirebilmek ve ağız sağlığınızı daha kolay takip edebilmek için, akıllı telefonlarla uyumlu elektronik diş fırçaları işinizi kolaylaştıracaktır. 

SeRvİ

Özel Üye
TF Özel Üye
Katılım
17 Eyl 2018
Mesajlar
1,653
Tepkime puanı
350
Puanları
83
Mesleğin
Laf olmasın
Yaş
24
Burc
Yengeç
Memleket
55 Samsun
Nerden:
16 Bursa
İlgi Alanı:
İnsan
Manikür unutulmuş
 

haKN

TF Üyesi
Katılım
12 Eki 2018
Mesajlar
146
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Mesleğin
gereksiz ayrıntı..
Yaş
17 temmuz 85
Burc
Yengeç
Memleket
07 Antalya
Nerden:
07 Antalya
İlgi Alanı:
kızlar
[MENTION=19846]Cigilipuff[/MENTION] sana katılıyorum.. mutlak suretle olmalı manikür..
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst