Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
19,759
aSk
19,735
Eqe
18,257
13,005
12,358
11,263
10,921
10,910
10,544

Erkeklerde Bacak Kıllarında Dökülme Neden Olur?

Eqe

Onursal Üye
TF Onursal Üye
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
18,257
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yay
Nerden:
Avrupa
[FONT=&quot]
Erkeklerde nadir olarak görülen sorunlardan birisi olan bacak kıllarında dökülme aslında kişileri çok fazla rahatsız etmediğinden kaynaklı olarak fark edilmemektedir. Bu sorun aslında sadece erkeklerde görülmez.

Bayanlarda da sıklıkla görülebilir. Erkeklerde bacak kıllarında dökülme tabi ki saç dökülmesi ile bir kıyaslanmaz ve önemsenmez durumda olsa da bu sorunun da önemli nedenleri bulunmaktadır.

Bu nedenlere geçmeden önce telaş yapmamanız adına aslında tıbbı anlamda da çok büyük sorunları beraberinde getirmemektedir. Genellikle bu sorunun meydana gelmesinde ki ana neden giyilen pantolonların dar olması ve bu şekilde çekilen kılların dökülmesine yol açmaktadır.

Fakat bacak kıllarının dökülmesinde eğer ki rahatsızlık da beraberinde eşlik ediyor durumda ise o zaman kesinlikle doktora danışılması gerekmektedir.
[/FONT]

[h=2]Bacak Kıllarının Dökülmesi[/h][FONT=&quot]Tıpta alopesi olarak bilinmekte olan kıl dökülmeleri, genellikle tüm vücutta yer alan kılların dökülmesinin tek bir isim altında toplanması ile isimlendirilmiştir. Kıl dökülmelerinde erkeklerde bacak kıllarının dökülmesi de bu çatı altına girmekte olup, tıbbi isim olarak alopesi olarak adlandırılmaktadır.

Bu dökülmelerin yine uzmanların yaptıkları araştırmalara göre birçok nedeni ve sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birisi ise Alopesi Areata olarak bilinmektedir. Bu sorunda genellikle yuvarlak şekilde toplu bir alanda dökülme söz konusu olabilir. Bu dökülmeler ise sadece bacakta değil vücudun diğer bölgelerinde de görülebilir.

Bu rahatsızlık genellikle orta yaşlı ve genç kişilerde görülmektedir. Bu rahatsızlığı yaşayan kişilerin yüksek kısmında kalıtsal bir rahatsızlık taşıdığı ortaya çıkmıştır.
[/FONT]

[h=2]Bacak Kıllarının Dökülmesine Tedavi[/h][FONT=&quot]Erkeklerde bacak kıllarında dökülmelerde yukarıda belirttiğimiz sorunların dışında yara izinin bulunduğu kısımlarda da kıllar görülmeyebilir. Bu oldukça doğal bir durum olup, probleme neden olmaz.

Bacak kıllarında dökülme sorunu aslında tıbbi açıdan da sorun olan bir rahatsızlık değildir. Fakat eğer ki bir rahatsızlığınız var ise ve buna eşlik eden bir kıl dökülmeniz bulunuyor ise doktorunuza danışmanızda yarar vardır.

Yine aynı şekilde eğer ki kıl dökülmeleri yeni kullandığınız bir ilaç neticesinde meydana geliyor ise yine doktorunuza danışarak bilgi alabilir ve sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Fakat kesinlikle rahatsızlık ve ilaç nedeni ile gelen bacak kılları dökülme sorununu ihmal etmemelisiniz.
[/FONT]
 

Nif

TF Üyesi
Katılım
7 Şub 2018
Mesajlar
5,904
Tepkime puanı
50
Puanları
48
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Terazi
Memleket
35 İzmir
Nerden:
35 İzmir
İlgi Alanı:
RaKı Varsa Huzur Var
Erkek dediğin sakallı olur.;d
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst