Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
19,750
aSk
19,735
Eqe
18,257
12,928
12,358
11,263
10,921
10,910
10,544

Erkeklerde en az kadınlar kadar bakımlı olmak istiyor

iLda

TF Üyesi
Katılım
3 Şub 2014
Mesajlar
2,957
Tepkime puanı
10
Puanları
38
Yaş
29
Cinsiyetiniz
Bayan
Nerden:
Bir seçim yapınız
Gençleşmek güzelleşmek şık giyinmek sanki hep kadınların meselesiymiş gibi algılanır. Dergi ve gazetelerdeki tüm sağlık ve güzellik yayınları da kadın sahifelerinde yer alır. Havası da baştan sona kadınsı bir tavır sergiler Şüphesiz bu erkeklere yapılan bir haksızlık sayılmasa bile en azından yanılsamadır. Bir kısım erkekler kadınların bu konudaki karşı konulmaz ilgisine bir masraf kapısı olarak bakıyor olabilirler. Ancak kendileri için benzer özlemleri olmadığını söylemek mümkün değildir. Ancak ne yazık ki toplum içindeki rol dağılımı biraz önyargılıdır. Küçük kızlara bebekler oyuncak makyaj setleri ; oğlan çocuklarına arabalar tamir takımları alınır Oysa gerçek yaşam böyle değildir. Bebeklere artık babalar da bakarken kadınlar yaman bir şekilde araba kullandıkları gibi pekala tamir işleri de yaparlar !
Bir zamanlar erkeklerin ter kokması makbul sayılırdı. Oysa şimdi en fazla deodorantı ayak spreylerini onlar kullanıyorlar. Yalnız deodorant mı parfüm ve losyon çeşitlerinde erkek kokuları kadın kokularıyla at başı gitmekte ve bunların tümü de oldukça yüksek miktarda tüketilmektedir. After shaveler nemlendiriciler vücut losyonları şampuan seçimleri en ünlü kozmetik markaların erkek ürünleri dizileri çağdaş erkeklerin bakımlı olmaktaki heves ve gayretini göstermektedir. Ya erkek kuaförlerindeki manikürcülere tıraştan sonra ortaya çıkan cımbızlara ne demeli? Çeşit çeşit jöleler saç spreyleri de traş takımlarının yanında boşuna durmazlar. Artık erkekler de önemli günlerde saçlarına fön çektiriyorlar. Tabii ki onlar bu konudaki gayretlerini kadınlar kadar ilan etmezler !

Kadın ve erkek cildinin yapısı farklıdır. Vücut yapısı da farklıdır. Onları sellülit tedavisiyle uğraşırken görmemiz mümkün değildir ama kalınlaşan belleri için rejim de yaparlar lipo suction da yaptırırlar. Akneler akne izleri kadınlar kadar erkekleri de rahatsız eder. Bu nedenle gören var mı?diye arkalarına bakarken estetik merkezlerinin kapısını onlar da çalarlar. Ayrıca erkeksi saç dökülmesi tamamen erkeklik hormonlarının sonucu olduğu için beylerin en fazla ilgisini çeken konu budur. İnsanoğlu kendini bildi bileli erkeksi saç dökülmesine bir çare aramaktadır. Ama bu erkeksidir ya onun için yeri ayrı tutulur!

İnsanın kendine bakması daha güzel daha genç ve daha fit olmaya çalışması takdir edilecek bir şeydir. Bakımlılık hayata bağlılığın özsaygının ve yaşam kalitesinin bir ölçüsü haline gelmiştir. Bu nedenle kadınsı bir sorun olmaktan çıkmıştır ama bu hakkın erkeklere açıkça tanınması bir bakıma meşrulaştırılması gerekir. Nedense kadınlar bile yüzlerine; botox dolgu çeşitli anti aging tedavileri yaptırdıklarında bunun başkaları tarafından bilinmemesini tercih ederler. Biz estetisyenler de bu isteğe mutlak saygı gösteririz. Ama erkekler sözkonusu olduğunda bu sır adeta bir tabu haline dönüşür. Bir erkeğin kısmen epilasyon yaptırması botoxla gözkapaklarını biraz kaldırması veya yağlarını aldırması sanki utanılacak bir sır gibi saklanır. Oysa özellikle Amerika ve Avrupada ister politikada ister diğer alanlarda toplum önüne çıkan erkeklerin büyük çoğunluğu bu rötuşlara ihtiyaç hissederler. Ülkemizde de durumun çok farklı olduğu sanılmamalıdır. Ancak bunlar sır olarak saklanır!

Bence bu tutum erkeklere haksızlıktır. Genç meclis genç işadamları şık erkek her yaşta genç olmak yükselen değerler içinde yer alırken; insanın hissettiği yaşta görünmesine olanak sağlayan tekniklerden mahrum edilmesi moral bir kayıp sayılır
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst