Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
19,750
aSk
19,735
Eqe
18,257
12,926
12,358
11,263
10,921
10,910
10,544

Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl yapılır?

  • Konbuyu başlatan muStafa
  • Başlangıç tarihi
M

muStafa

Guest
[h=2]Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl yapılır?[/h]
Erkeklerde uzun saç bakımı nasıl yapılır?
Kadınlar gibi bazı erkekler de saç uzatmayı ve bakımlı saçlara sahip olmayı tercih ederler. Uzun saç ve bakımı sadece bayanların değil bazen erkeklerin de problemleri arasında yer almaktadır. Uzun saç sürekli olarak bakım ve özen gösterilmesi gereken saç tiplerindendir. Bayanların uzun saçlarına gösterdiği özenin aynısını erkeklerin de uzun saçlarına göstermesi gerekmektedir. Peki erkek uzun saçbakımı nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yazımızda erkeklerin uzun saçlarına uygulaması gereken bakımlardan ve dikkat etmesi gereken noktalardan bahsedeceğiz.

1
Erkeklerde sık rastlanan sorunlardan birisi aşırı kullanılan jöle, sprey ve briyantin nedeniyle oluşan kepek sorunudur. Özellikle uzun saçlı erkeklerin bu ürünleri kullanması ve günün sonunda saçlarını yıkamamasından dolayı saçlarda yağlanma meydana gelmektedir. Bu nedenle erkek uzun saç bakımı nasıl yapılırkonusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta saçlara bu tür kimyasal maddeler uygulandıysa mutlaka günün sonunda saçlar yıkanmalıdır.
2
Uzun saça sahip erkeklerin saç temizliğine dikkat etmesi ve kepek oluşumunun önlenmesi için saçları 2 günde bir yıkamaları ve saçlarını fazla sıcak suyla yıkamamaları gerekir. Saçların sıcak suyla yıkanması saç derisinin kurumasına neden olmaktadır. Bu nedenle saçlar ılık suyla yıkanmalıdır. Ayrıca saçlar yıkanırken şampuan dipten uca doğru uygulanmalıdır.
3
Erkek uzun saç bakımı nasıl yapılırsorusunun en önemli noktalarından birisi ise saçlar yıkandıktan sonra doğal bir şekilde kurumaya bırakılmasıdır. Çünkü saç kurutma makinesi sıcak hava nedeniyle saçın kurumasına ve yıpranmasına neden olmaktadır.
4
Kadınlarda olduğu gibi erkekler için de saçları uzatmak oldukta zaman almaktadır. Fakat özenle uzatılan saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için mutlaka 2 ayda bir berbere giderek uçlarından aldırılması gerekmektedir. Bu sayede saçlar daha sağlıklı ve daha parlak bir şekilde uzayacaktır

 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst