Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,122
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,219
12,751
11,262
10,921
10,916
10,544

Erkekte güneş koruyucu krem

BUDULGAN BOZKURT

Banlı Üye
Katılım
5 Mar 2015
Mesajlar
31,003
Tepkime puanı
13
Puanları
0
Memleket
61 Trabzon
Nerden:
Bir seçim yapınız


ERKEK GÜNEŞ KORUYUCU SEÇERKEN
Güneş koruyucu krem alırken en yüksek koruma faktörü olsun yeter mantığı ülkemizde iyice yerleşti. Güneş koruyucu krem kullanmaları gerçekten çok güzel bir durum ama doğru ürünü alıyor musunuz?
Güneş koruyucu kremleri üstünde yer alan terimlerden biri olan UV-A ve UV-B nedir?
UV ışınları üç kısıma ayrılır;

  • Ultraviyole-A (UVA),
  • Ultraviyole-B (UVB)
  • Ultraviyole-C (UVC) ışınlarıdı
Atmosferin koruyucu tabakası sayasinde biz ancak UV-A ve UV-B ışınlarını hissederiz. Güneş koruyucuların üstünde UV-A ve UV-B ibaresi hangi ışına karşı koruma özelliğinin olduğunu belirtmek için yazıyor.
Düyaya yansıyan ultraviole ışınların %95’inin UVA ışınları oluşturmaktadır.

  • UVA ışınları acısızdır ve cildin derinine işleyerek alt katmanlardaki hücrelere ulaşır. Serbest radikallerin oluşmasını sağlar foto yaşlanmaya, pigmentasyon bozukluklarına, güneşe hassasiyete ve cilt kanserine neden olur.
Dünyaya yansıyan ultraviole ışınlarının %5’inide UVB ışınları oluşturmaktadır.  • UVB ışınlarının enerjileri çok yüksektir. Güneş yanıklarına, alerjik reaksiyonlara ve cilt kanserlerine neden olur.
Güneş koruyucu krem alırken UV-A ve UV-B koruma özelliğine dikkat edin. Güneşten koruyucu ürünler de ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerini önemli ölçüde engelleyebilir.
Güneş koruyucuların üzerinde yer SPF güneşten koruma faktörünü belirtmek için yer almaktadır.Güneş koruyucunuzun koruma faktörünü seçerken cilt yapınıza uygun formda olanı tercih edin.
Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) güneş koruyucuların durgun su ortamında deride 80 dakika kalması gerektiğini ön görür ve koruyucu ürünlere ait standartları buna göre düzenler. Deniz ve havuz kenarında kullanacağınız güneş koruyucunuzun suya dayanıklı olmasını da dikkat edin.
Bedriye DENİZ
Kişisel Bakım Koçu Ve Kozmetik Danışmanı
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst