Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,716
TEO
18,911
Eqe
18,281
11,378
10,928
10,898
10,647
10,539
8,646

Estetik ve En Sık Yapılan 5 Hata !

Nelly

leş kalbinizi vicdanınıza sorun;sizi size anlatsın
Yönetici
TF Süper Moderatör
Katılım
26 Şub 2019
Mesajlar
1,748
Tepkime puanı
1,798
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
26
Burc
Yengeç
Memleket
67 Zonguldak
Nerden:
Avrupa
Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu estetikte en sık karşılaşılan 5 hatayı anlatıyor

Güzelleşmek uğruna yapılan estetik operasyonlar kimi zaman hayal kırıklığına uğratan hatalarla sonuçlanabiliyor.
Hatalı estetik operasyonlar sonucunda güzelleşmek uğruna acı çeken, bıçak altına yatan pek çok kişi hayal kırıklığı yaşıyor. Hatalı estetik operasyonlar yalnızca kişilerin psikolojisini değil, sağlığını da olumsuz etkileme riski taşıyor.
Estetik operasyonda yapılan yanlışlar yüzünden yapılacak ikinci ameliyatın kötü sonuçlar doğurabileceğini belirten Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu estetikte en sık karşılaşılan 5 hatayı açıklıyor.

Hatalı Göğüs Estetiği
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu’na göre göğüs büyütme ameliyatlarında en büyük sorun hastayla doktor arasında doğru bir iletişimin sağlanamaması ve göğüs ölçüsünde ortak bir karara varılamamasıdır. Bunun sonucunda hasta yeni ölçüsüne alışamayabiliyor ya da başta beğense bile sonra taşıyamıyor. Göğüs büyütme ameliyatlarında da diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi en büyük sorun doğal olmayan sonuçlar olarak öne çıkıyor. Çok büyük protezler doğal sonuçlar vermiyor, ayrıca zorlanarak konulduğu için bazı komplikasyonlara da neden olabiliyor.

Başlıca göğüs estetiği hataları:
 • Göğüs estetiği Doğal olmayan, uzaktan bakıldığında sert iki küre gibi duran göğüsler.
 • İki göğüs arasında eşitsizlik, asimetrik görüntü.
 • Protezlerin zamanla hastayı rahatsız edecek kadar büyük olması.
 • Zorlanarak konan protezlerin komplikasyonlara neden olması.
Hatalı Burun Estetiği
Doğal olmayan, çok fazla kalkık, yüze uyumsuz ve bakıldığında ameliyatlı olduğu açıkça belli olan burunlar, burun operasyonlarında rastlanan en büyük hatalardan biri.
Bazı doktorların hava yolunu açarken burundan gereğinden fazla kemik ve kıkırdak aldığını ve açıkta kalan kemikleri yaklaştırmadan operasyonu sonlandırdığını ifade eden Kışlaoğlu, görüşlerini aktarmayı sürdürüyor: “Eğri kısımları düzeltmek yerine kemiklerin çıkarıp alınması hatası, zaman içerisinde kişi için büyük sorunlar yaratabilir.
Burun ameliyatları'nda yapılan diğer bir hata da, nefes alma problemi olan kişilerin önce nefes yolu açma yani septoplasti, sonra da burun estetiği yani rinoplasti ameliyatı yaptırmalarıdır. Septoplasti sırasında kıkırdak doku alınır, sonraki ameliyat için yeterli doku kalmaz. Bu iki ameliyata ihtiyacı olduğunu düşünenler ikisini de bir arada olmayı planlamalıdır.
“ estetiği ile ilgili oluşabilecek diğer bir sorun da, açık burun ameliyatları sonrasında iki burun deliğinin arasında özellikle esmer tenli kişilerde iz kalmasıdır.”

Başlıca burun estetiği hataları:
 • Hiç doğal görünmeyen, fazla kalkık, yüzle uyumlu olmayan burunlar.
 • Fazla kıkırdak ve kemik alındığı için çok kötü bir görünüme sahip burunlar. (İleride bunları düzeltmek için kaburgadan kemik ya da kulaktan kıkırdak alınması gerekebilir.)
Hatalı Liposuction ve Fazla Yağ Çekme
Liposuciton ameliyatlarında yapılan en büyük hatanın hastayı zayıflatmak amacıyla gerekenden çok daha fazla yağ çekilmesi olduğunu belirten Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu görüşlerini aktarmayı şu sözlerle sürdürüyor:
“ Liposuction, bir zayıflatma değil bir şekillendirme ameliyatıdır. Burada amaç, vücudun fazlalıklar nedeniyle şekil bozukluğu olan bölgelerini daha biçimli hale getirmektir. Fazla yağ çekilmesinin öncelikle hastanın sağlığı açısından büyük risk taşıdığını bilmek gerekir.
Liposuciton ameliyatı sonucunda bazı şekil bozuklukları ve deformasyonlar oluşabilir. Derinin belirli bir küçülebilme kapasitesi vardır ve bu kapasitenin üzerine çıkıldığında deride sarkıklıklar, çukurluklar meydana gelir.”

Hatalı liposuction maddeleri
Başlıca liposuction hataları:
 • Liposuctionda en önemli risk, yanlış ameliyat sırasında veya sonrasında damarlarda pıhtı oluşarak akciğerlerde tromboemboliye neden olmasıdır.
 • Bu öyle bir hatadır ki, kişiyi ölüme bile götürebilir.
 • Bilinçsiz bir cerrahın elinden düzgün olmayan, çukurlu görünümler ortaya çıkabilir.
  Karın bölgesine yapılan yanlış liposuction ameliyatları nedeniyle sarkmalar meydana gelebilir.
 • Özellikle yaşı ileri hastalarda, diz kapağının üzerinden yağ alma işlemi doğru yapılmazsa buradaki deri dizin üzerine sarkabilir.
 • Doğru uygulanmadığı takdirde ciddi yanıklara bile neden olabilir.
Hatalı Dudak Dolgunlaştırma
Burun gibi dudak da yüzün en dikkat çekici bölgesi olduğundan, yapılacak en küçük bir hata hemen belli oluyor. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, dudak dolgunlaştırmak amacıyla kişinin kendi dokusunun kullanılabileceğini veya hyalüronik asit gibi doğal maddelerin tercih edilebileceğini söylüyor.
Başlıca dudak dolgunlaştırma hataları:
 • Çok yapay ve şiş görüntüler.
 • Vücutla uyumlu olmayan dolgu maddelerinin doğurduğu, hem görünüm hem de sağlıkaçısından sorun yaratan komplikasyonlar.
Hatalı Saç Ekme Yöntemleri
Saç ekme basit gibi görünse de, hem hasta hem de doktor açısından son derece önemli ve dikkat isteyen bir operasyondur. Mikro implantasyon yönteminde her bir saç kökü tek tek alınarak ekilir. Bu işlemde sabır gösterilmez ya da tecrübeli eller tarafından yapılmazsa birçok sorun çıkabilir.
Saçlar alın ve şakaklardaki girintilere sadık kalınmadan ekildiğinde, başın üst kısmında toplanan saçlar çember şeklinde peruğa benzeyen bir görüntünün oluşmasına neden olur.
Başlıca saç ekme hataları:
 • Peruğa benzeyen, doğal olmayan görüntü.
 • Saç köklerinin tek tek değil bir arada ekilmesinden dolayı, bir kökten fışkıran onlarca teli.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst