Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,304
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,613
12,852
11,258
10,921
10,916
10,544

Facebook uygulamasına eklenen faydalı “eski haber uyarı sistemi

PedeR

Kız Babası
Yönetici
TF Admin
Katılım
7 Ocak 2020
Mesajlar
474
Tepkime puanı
201
Puanları
76
Yaş
40
Mesleğin
Tank Makinisti
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Koç
Memleket
59 Tekirdağ
Facebook


Sosyal medya devi Facebook, ana uygulamasında güzel bir adım atıyor. Uygulamaya “eski haber uyarı sistemi” geliyor. İşte detaylar;

Facebook, yalan haber konusunda büyük bir mücadele içerisinde bulunuyor. Firma bu adımda ciddi adımlar atıyor ve platformun manipüle edilmesini engellemeye çalışıyor. Şimdi ise firmadan haberler ile alakalı bir paylaşım hamlesi geldi. Artık servis üç aydan eski haberleri paylaşmaya çalıştığınız zaman aşağıda gördüğünüz gibi uyarı verecek. Bu uyarı haberin tarihine göre de değişecek. Yani takipçileriniz ile paylaşmak istediğiniz haber orijinalde 1 yıl önce yayımlandıysa, uyarı da 1 yıllık haberi paylaşmaya çalışıyorsunuz şeklinde olacak. Kişiler elbette isterlerse bu uyarıya rağmen paylaşımı yine de yapabilecek. Ancak araya böyle bir katman konulması, çoğu zaman kişilerin farkında olmadan yaptıkları eski haberlerin paylaşılmasını durumunu ciddi şekilde engelleyecek izlenimi oluşturuyor.


FacebookFacebook kısa süre önce güzel bir imkan ile gündem olmuştu

Artık Facebook içerisindeki fotoğraflar tüm dünya genelindeki kullanıcılar tarafından Google Fotoğraflar içerisine alınabiliyor / yedeklenebiliyor. Daha önce belirli pazaralara özel olan bu özellik, artık herkes için aktif edilmiş durumda. Bu işlem ayarlardaki “Facebook Bilgileri” – “Fotoğraflarının veya Videolarının Bir Kopyasını Aktar” seçeneği ile yapılabiliyor. Böylece güzel içerikler kolaylıkla başka bir dünyaya yedeklenmiş oluyor.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst