Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
103,718
sdC
36,546
Eqe
34,824
34,811
25,466
TEO
22,076
21,033
aSk
20,421
12,443
11,363

Facebook’un sessiz sedasız çıkan yeni uygulaması: Hobbi

PedeR

Kız Babası
TF Özel Üye
Katılım
7 Ocak 2020
Mesajlar
810
Tepkime puanı
348
Puanları
196
Yaş
43
Mesleğin
Tank Makinisti
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Koç
Memleket
59 Tekirdağ
Facebook Hobbi


Sosyal medya devi Facebook, yeni bir deneysel uygulama ile karşımızda. Hobbi isimli bu yeni uygulama, akla direkt olarak Pinterest‘i getiriyor.

Facebook, biliyorsunuz ana sosyal medya platformu dışında artık bir çatı şirket konumunda bulunuyor. Altında Instagram ve WhatsApp gibi iki dev bulunan şirket, bu sefer yeni deneysel uygulaması Hobbi ile gündemde. Deneysel diyoruz çünkü bu uygulama ile firmanın büyük oynama gibi bir planı bulunmuyor. Sessiz sedasız indirmeye sunulan uygulama, yukarıda da dediğimiz Pinterest‘i akıllara getiriyor. Şimdilik sadece App Store’da yer alan uygulama, kişilerin “yaratıcı süreçlerini” fotoğraflayıp depolayabileceği bir altyapıya sahip. İsminden de anlaşılabileceği üzere kişilerin hobileri üzerine kurulan uygulama, bir “sosyal tarafa” sahip değil. Yani bu uygulama direkt olarak siz ile sizin içeriklerinize odaklanıyor ve tüm dünya ile paylaşım amacı gütmüyor. Bu açıdan bir sosyal ağ olmayan Hobbi, farklı hobilerinizi fotoğraflar ile koleksiyonlar haline getirebileceğiniz bir seçenek sunuyor.
Facebook Hobbi


Facebook Hobbi çok fazla tutmayacaktır
Bünyesindeki projelerden otomatik olarak videolar oluşturabildiği ve bunları diğer ağlarda paylaşabildiği aktarılan uygulama, dediğimiz gibi çok fazla ses getirebilecek gibi görünmüyor. İlerleyen dönemde iOS yanında Android için de çıkacak denilen uygulama, henüz Türkiye’de kullanılamıyor. Şu an uygulamaya sadece Kolombiya, Belçika, İspanya ve Ukrayna‘daki kullanıcılar erişim sağlayabiliyor.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst