Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,703
aSk
19,734
Eqe
18,253
sdC
18,145
17,490
14,134
11,256
10,986
10,961

Feng Shui'ye Göre Çalışma Masanızı Nasıl Konumlandırmalısınız?

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
62,822
Tepkime puanı
31,676
Puanları
218
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Feng Shui'ye Göre Çalışma Masanızı Nasıl Konumlandırmalısınız?"Feng shui, evlerimizin her odasındaki enerjiyi dengelememize yardımcı olabilir. Bu felsefeyi ve enerjiyi ofis ortamına da dahil etmek mümkün. İster evden çalışıyor olun ister ofise gidiyor olun fark etmez; feng shui'ye göre masanızı nasıl konumlandırmanız gerektiğini anlatıyoruz."

Masanız kapıya baksın

İç mimar Gabrielle Santiago "Alanımıza neyin girdiğini göremediğimizde, bu bir teşhir ve dikkat dağınıklığı duygusu yaratır" diyor. Bu mantıkla, masanızın bir kapıya baktığından emin olmanız önemlidir. Bu şekilde, giren ve çıkan her şeyi kolayca fark edebilirsiniz. Ofis alanınızın düzeni için bu mantıklı değilse, en azından arkanızı kapıya çevirmekten kaçının. Ayrıca masanıza küçük bir ayna yerleştirebilirsiniz, böylece kapıyı masanızda oturduğunuz yerden görebilirsiniz.

Odaya kimin girip çıktığını kolaylıkla görebildiğimizde daha dengeli, üretken ve güvende hissediyoruz. Bunu insanlarla dolu bir asansör gibi düşünün; asansörün dolu olduğunu gördüğümüzde, düğmelerin yanında durma eğilimindeyiz çünkü bu bir kontrol noktası veya sırtımızı duvara dayarız çünkü her şeyi görmenin en güvenli yolu budur.

Bilinçaltında kontrolü elimizde hissetmek istiyoruz ve bunu yapmadığımızda önümüzdeki işle tam olarak ilgilenmek zor oluyor. Masanız kapıya dönükken bilinçaltınız daha rahat olur.

Öğeleri birleştirin

Feng shui'nin ana bileşenleri ateş, toprak, metal, su ve ağaçtan olan beş elementi dengelemektir. Bitkileri, mumları, deniz kabuklarını, kristalleri, en sevdiğiniz sürahiyi ve hatta belirli renkleri masanıza dahil edin.

Temizleyin

Dağınık bir çalışma alanı kadar odaklanmayı bozan başka bir şey yoktur. Masanızın görsel olarak davetkar, dağınıklıktan arındırılmış ve enerji olarak yenilenmiş olduğundan emin olun. Masanıza hoş bir koku koymak, rahat bir sandalyeye sahip olmak, dosyaları bir arada tutan bir raf ve sevimli bir kalemlik ortalığı toplamaya ve odaklanmaya yardımcı olacaktır. Öte yandan düzenli olarak masanızın tozunu almayı ve birikmiş kötü enerjilerden uzaklaştırmayı ihmal etmeyin.

Ayrıca alanın enerjisini yükseltmek için bitkiler veya en sevdiğiniz kristaller gibi şeyleri de dahil edebilirsiniz. Monstera bitkileri, bambu, Afrika menekşeleri ve para ağaçları, feng shui'deki finansal bolluk ve profesyonel büyüme ile ilişkili bitkilerden sadece birkaçıdır.

Masanıza bir vizyon tahtası gibi davranın

Ve son olarak, masanızın size ilham verebileceğini unutmayın. Profesyonel hedeflerinizi hayata geçirdiğiniz işlevsel, etkileşimli bir vizyon panosu gibi düşünebilirsiniz. Kitap destenizi, sizi gerçekten motive edecek olanlara indirgeyin ve en sevdiğiniz sanat eserlerini görsel bir tazeleme için dikkatinizi çekecek yerlere yerleştirin.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst