Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,617
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,062
12,896
11,258
sdC
11,176
10,961
10,921

Gebze’deki Sınıfını Kendi İmkanlarıyla Bir Hayal Ülkesine Çeviren Mehmet Bilgin

AycA_S

TF Üyesi
Katılım
20 Kas 2015
Mesajlar
12,896
Tepkime puanı
5,240
Puanları
113
Konum
İstanbul
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Yengeç
Nerden:
34 İstanbul
İlgi Alanı:
Tarih, spor
Öğrencilerinin hayal güçlerini geliştirmek, onları bir adım daha ileri götürmek, bilgiyi eğlenceli hale getirmek isteyen Mehmet Öğretmen'le tanıştıracağız bugün sizleri...

Öğrencilerini robot kılığına soktuktan sonra hazırladığı materyallerle onlara uzay teması yarattı, pist kurarak havalimanında işlerin nasıl ilerlediğini birebir anlattı, bizzat yaşatarak öğretti.
Okulun duvarını çocukların hayal gücü doğrultusunda onlara boyattı, gelenekleri yaşatmak adına oyuncak ve bir eldivenle ineğin nasıl sağıldığını gösterdi, annelere çocuklarıyla birlikte sürpriz hazırladı.Ve bütün bunları bir devlet okulunda gerçekleştirdi! Evet, yanlış okumadınız. Mehmet Bilgin, Gebze Mimar Sinan İlkokulu'nda okul öncesi öğretmeni...Her okul döneminde öğrencileri için birbirinden eğlenceli ve öğretici sosyal etkinlikleri hazırlıyor.Öğrencilerine unutamayacakları bir deneyim sunuyor.Onları hayata bizzat hayatın içinde hazırlıyor, hem de oyunlarla!
Acil servisten havalimanına, kutuplardan boyama atölyelerine kadar pek çok etkinlikle öğrencilerine bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor.Hatta Anneler Günü'nde çocuklarla birlikte annelere sürpriz bile hazırlıyor!Ailelerin yardımıyla dikilen kostümler, kartondan yapılan tasarımlar ve hayal gücüyle bambaşka bir mekan haline gelen sınıflarda çok ama çok eğleniyorlar!Ve tabii ki öğreniyorlar!İşte Mehmet Öğretmen'in rüya gibi sınıfı ve hazırladığı birbirinden güzel etkinlikler! Tüm öğretmenlere örnek olması dileğiyle!
Penguenler!Eskimo mu onlar?Mini Ada'dan daha iyi sanki?Hem de kendileri boyamışlar!
Taş Devri arabası!Mini mini Çakıllar...Ve tabii ki Bambamlar!Pilot olabilmeleri için hazırlanan mekanizmaya ne demeli?İstikbal göklerdedir ve yeni nesil sizin eserinizdir Mehmet Öğretmenim!Pistin bile hazırlandığı bu güzel sınıfın unutamayacağı bir deneyim için:
Türkiye Uzay Ajansı bugün kuruldu ama onlar çoktan uzaya çıktı bile!Hatta Türk bayrağını da diktiler!Ama siz çok tatlısınız!
Aileleri yönlendirerek kendi imkanlarıyla öğrencilerinin hayal güçlerine inanılmaz bir katkı yapan Mehmet Öğretmen'i ayakta alkışlıyoruz! Yeni nesil sizin gibi öğretmenlerin eseri olacak!
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst