Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,304
aSk
19,734
Eqe
18,257
14,622
12,893
11,258
10,921
10,916
10,544

Gecenin Kemanı (Nesir Şiir)

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
40,490
Tepkime puanı
12,631
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
keman


— Ayna Edebiyat Dergisi'nde yayınlanan ilk yazım —

Ve gecenin kemanı, beynimde kahrolan kırıklık, ay ışığı ve senin için çalacak yine. Sen, yine düşlerimdeki kelebek; ben, yine sana en güzel kelimeleri deren âşığın. Gecenin kemanı, anılar için çalacak; sen, elinde güllerle bana koşacaksın ve bitmeyen bir şiir daha çiçeklerle doğacak. Bir damla gözyaşım, sana bıraktığım hediyem olacak.

Bitti sanacak beynim; hayatımın orta yerinde saçlarındaki beyazlarla yüzüme kederle bakacaksın.

Korkuyla; "Gitme," diyeceksin, "Gitme!"
Bense, susacağım.

Elimdeki titremeyi duyacaksın yüzünü okşarken, belki anlayacaksın. Son bir defa bakacağım o simsiyah gözlerine ve gecenin tû'lunda Ay, beni çağıracak; düşüverecek parmaklarım, saçlarının teline.

İşte, işte o an öpmek isteyeceğim seni. Başımı omuzlarımdan kaldıracağım. Gülümseyeceğim zoraki. Göğsümdeki al 'gonca'yı usulca saçlarına takacağım; ak saçların, yeniden canlanacak. Kırış kırış çizgileri, öpeceğim bir öpüşte çehrenden.

Sonra koparacak seni benden ellerim, "Güle güle!" diyeceğim sana. Kanayan kalbim, ağlamayacak belki seni de ağlatırım diye. Gülümseyeceğim o an; sen, anlayacaksın için için ağladığımı. Dokunmak isteyeceksin ellerime; ama ben arkamı dönüp gideceğim. Göz yaşlarımı tâ içime, seni sakladığım yere akıtacağım. Gideceğim bitkin ve hasta.

...Ve gecenin kemanı, beynimde kahrolan kırıklık, ay ışığı ve senin için çalacak yine. Sen, yine düşlerimdeki kelebek; ben, yine sana en güzel kelimeleri deren âşığın. Gecenin kemanı, anılar için çalacak; sen, elinde güllerle bana koşacaksın ve bitmeyen bir şiir daha çiçeklerle doğacak. Bir damla gözyaşım, sana bıraktığım hediyem olacak.

Mehmet Akif Ardıç

Ayna Dergisi, 2000
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst