Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
103,718
sdC
36,546
Eqe
34,825
34,813
25,466
TEO
22,076
21,033
aSk
20,421
12,443
11,363

Gıdı Neden Olur? Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

WiLdRose

gє¢єує αѕ̧ıк вιя кα∂ıиı gϋиєѕ̧ιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
103,718
Tepkime puanı
55,169
Puanları
1,907
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Bir seçim yapınız
Gıdı Neden Olur? Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?"Bazı insanlarda erken yaşlarda başlayan gıdı bölgesinde sarkma ve yağlanma problemi yapısal yani genetiktir. Bzaı insanlarda ise kilo alma sonucunda bu bölgede yağ birikimi görülebilir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın Konu hakkında bilgiler verdi. "

GIDI NEDEN OLUR?

Her durumda gıdı bölgesindeki bu yağlanma ve derideki sarkam yüz hattının bozulmasına ve insanın olduğundan yaşlı ve kilolu görünmesine yol açmaktadır. Sadece bir gıdı tedavisiyle gerçekten bütün yüzün ifadesi ve dinamizmi değişebiliyor. Dolayısıyla insanlar bu gıdılı görünümden özellikle ameliyatsız bir şekilde kurtulmak istiyorlar.

GIDI TEDAVİSİ –GIDI ERİTME-GIDI TOPARLAMA

Bana sıklıkla gıdı aldırma için nasıl işlemler yapıyorsunuz? Gıdı eritme nasıl yapılır gibi çok soru geliyor. Gıdı tedavisinde en önemli konu buradaki yağları aldığınızda derideki gevşeme ve sarkmanın da aynı anda tedavi edilmesi konusudur. Bu sebeple öyle bir teknik kullanmalısınız ki hem gıdı eritme hem de gıdı toparlama yani o bölgedeki derinin sıkılaşmasını aynı anda sağlamalısınız.

GIDI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR ?

Ben gıdı estetiği için hem yağları eritecek hem de aynı zamanda gıdı bölgesindeki deriyi sıkılaştıracak bir tedavinin birlikte yapılması taraftarıyım . Bu sebeple öncelikle gıdı eritecek bir mezoterapi ile bu bölgedeki yağları kırıp; ardından lazer uygulayarak buradaki derinin kolajen üretip sıkılaşmasını sağlayarak tedavi uyguluyorum ve oldukça başarılı sonuçlar alıyoruz.

LAZER LİPOLİZLE GIDI TOPARLAMA

Gıdı normalde çeneye paraleldir ve karşıdan bakıldığında sarkma görülmemelidir. Gıdıdaki sarkma, bütün yüz algısını olumsuz yönde değiştirebilir. Yüzdeki yaşlanma izlerimizi kusurlarımızı makyajla kapatıp gizleyebiliriz. Ancak sarkmış bir gıdıyı gizlemek mümkün değildir. Hem Kadınlarda ve hem erkeklerde gıdı gerçekten insanları rahatsız edecek boyutlarda olduğunda gıdı estetiğiyle bu durum sorun olmaktan çıkar.

Gıdıdaki sarkmanın düzeyine göre; lazer ile sıkılaştırma yapılacaksa, lokal anestezi uygulanır. Gıdı bölgesinde 1 veya 2, 1-2 mm'lik deliklerden girilerek lazerle yağlar tek seansta tamamen eritilir ve cilt sıkılaştırılır. Hasta işlemden hemen sonra sosyal ve iş yaşamına dönebilir.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst