Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
20,683
aSk
19,734
Eqe
18,254
16,978
sdC
16,217
13,972
11,256
10,986
10,961

Hasan Mezarcı (kim bu adam)

OKK

TF Üyesi
Mesleğin
Atom Flashcut Operatör
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Aslan
İlgi Alanı:
Git,Hack,OpenSource
1610384510818.png

Düzce'nin Aydınpınar köyünde doğdu. İlkokuldan sonra Düzce Merkez Kur'an Kursu'nda hafızlığını yaptı ve imam hatip okuluna girdi. İmam hatibi bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandı. İlahiyat okurken medrese tahsili de aldı. Alanında uzman ilim adamlarından dersler alan Mezarcı, Arapça, tefsir, hadis ve kelam öğrendi.

Öğrencilik yıllarında müezzinlik ve imamlık ile Diyanet İşleri Başkanlığı ve Tarım Bakanlığı'nda memurluk yaptı. Müftülüğe Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde başladı. Daha sonra askerlik hizmetini tamamladı. Yedek subaylığı sıkıyönetim dönemindeydi. Adana 6. Kolordu Komutanlığı'nda Basın ve Halkla İlişkiler subayı olarak görev aldı. Askerlikten sonra Sakarya'nın Akyazı ilçesine müftü olarak atandı. Daha sonra da İstanbul'un Ümraniye ilçesinde tayin edildi. Akyazı'da 5, Ümraniye'de ise 3,5 yıl görev yaptı. Dokuz yılı müftü olmak üzere devlet memurluğundaki hizmeti 15 yılı aştı.

Müftülük yaptığı bölge İstanbul'dan Refah Partisi tarafından aday gösterilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Mezarcı yakın tarihle ilgili tartışmalı konuları Meclis gündemine getirmesi, konferanslarında Atatürk'e küfür ve iftiralar etmesi ve laiklik karşıtı nutukları nedeniyle dikkatleri üzerine çekti ve bu sebeple partisinden ihraç edildi. Daha sonra, Atatürk'e ettiği hakaretlerden ötürü Ankara 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nden kesinleşmiş 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve yaklaşık 3 yıl yaşadığı Almanya'dan Türkiye'ye dönünce cezasını çekmesi için gönderildiği Edirne'nin İpsala Kapalı Cezaevi'nde yaklaşık 3 ay yattıktan sonra Ceza İnfaz Kanunu hükümlerine göre cezasını tamamlayarak 6 Mayıs 2002'de tahliye oldu.
"Uğur Mumcu ve Hasan Mezarcı'nın "Atatürk ve Laiklik" tartışması (1992)

Mezarcı'nın hapishane süreciyle başlayarak bir içine kapanma ve yalnızlaşma sürecine girdiği gözlendi. 25 Kasım 2000'de verdiği röportajda üç yıl önce yattığı cezaevinde Allah tarafından kendisine Mesih İsa olduğunun bildirildiğini belirten Mezarcı, beraberindeki havarileriyle vazifesini yapacağını duyurdu. Cezaevindeyken psikolojik ve biyokimyasal işkenceye maruz kalarak akıl sağlığını yitirdiği iddia edildi.Bu işkence iddiasının 1992 yılında yayınlanan Dünya Af Örgütü raporuna göre “İnsanın zihni yetilerini bozmayı, yok etmeyi, değiştirmeyi hedefleyen sorgulama prosedürü ahlâki suçtur. Fiziksel işkence sınıflandırması kadar insanlık dışıdır” düşüncesi çerçevesine girdiği iddia edilmesine rağmen yeterli kanıt bulunmaması sebebiyle iddia olmaktan ileriye gidemedi Mezarcı işkence iddialarının tümünü reddetti
11 Ocak 2012'de dönemin Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Fener Rum Patriği I. Bartholomeos'a, 24 Ocak 2012'de dönemin Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektuplar göndererek kendisine inanmaları için tebliğde bulundu.
1610385441634.png
11 Ocak 2012​
SayınCumhurbaşkanı​
1997 yılında sizin de içinde bulunduğunuz hükümet işbaşında iken, ben cezaevindeydim. Sonra siz devletin zirvesine doğru giderken, ben de hicrete doğru gittim.
Şahsen size karşı hissiyatımın müsbet olduğunu bilirsiniz. 2000 yılında Almanya’da, “beklenilen Mesih” olduğumu açıkladım. Malum medya vasıtasıyla yapılan: “Deli, kâfir, sahte Mesih...” kampanyaları sonucu, çağdaş bir engizisyonla haça gerilmiş gibi bir hayata mahkûm edildim. Bu kampanyaların her iki yüzünü de çok iyi bilen kişilerden biri olarak siz de etkilenmiş ve “deli” olduğumu düşünmüş olabilirsiniz. Şimdi ben çıkıp, (haşa) Mesih olmadığımı ilan etsem, akıllanmış derler! Bu mektubun amacı sizi ikna etmek veya herhangi bir konuda sizden yardım talep etmek değildir. Bu saatten sonra, dünyevi bir ikbal peşinde olduğumu düşünmek de doğru olmaz. Geçen yirmi yıl içinde çektiğim âlâmı, bir ben bir de Allahım bilir. Bu arada “Kur‘an-ı Mecîd - MÜCDE” isimli bir kitap yazdım ve “mesih.de” isimli internet sitesinde yayınladım. Konu Mesih olunca ister istemez Mesih'in içinden çıktığı milletler, yani Yahûdiler ve Türkiye bu kitaba konu oldu. Malum, Yahûdiler “biz Îsa'yı reddederiz ve bu iş biter” sandılar. Ama öyle olmadı. Mesih’den sonra, Havariler aracılığı ile diğer milletler inanmaya, Yahûdiler de lanetlenmeye başladı. Şimdi benzer bir durum Türkiye için söz konusudur. Kitapta her iki dönem de açık bir şekilde anlatıldı. Allah'a hamdolsun ki, ben tebliğ ettim ve vebal benden gitti. Devletin ve milletin sorumluluğunu taşıyan bir kişi olarak, şahsınızda bütün Türkiye'yi uyarmak istedim. Bu konunun vebalinin ne kadar büyük olduğunu idrak edebilecek manevi bir donanıma sahip olduğunuzu düşünmeseydim, bu mektubu yazmazdım. Yoğun mesainizin içinde: “Şimdi nereden çıktı bu...” diyerek, bu mektubu çöpe atabilirsiniz. Veya en az dönemin putperest Roma valisi kadar bir ferâset göstererek kitabı inceleyebilir ve sonra ellerinizi yıkayarak: “Ey millet, bu vebal bana ait değil, size aittir” diyebilirsiniz. Gönlüm, çok sevdiğim Türkiye'nin, Yahûdilerin durumuna benzer bir duruma düşmesine razı olmadığı için bu mektubu yazdım. Sözlerimi: “Tarih tekerrürdür diyorlar. Hiç ibret alınsaydı tekerrür edermiydi?” vecizesiyle noktalıyorum. Takdir sizindir, vesselam.

Meryemoğlu Mesih-Îsa​
25 Temmuz 2017 tarihinde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Esin Tatlı Mezarcı ile evlendi. Mezarcı sosyal medya hesabından bu düğünü "Dün Yüce Allah'ın emriyle yapılan Beyt-i Akdes'te ilk cuma kılındı. Allah Kuzusuyla Gelininin, İncil'de haber verilen düğünü gerçekleşti." ifadeleriyle duyurdu.
1610385624043.png

Eserleri
  • Kavgamın Perde Arkası1610385932850.png
  • Müjde - Meryemoğlu Mesih Îsâ Hâ-Mîm1610385977689.png

BukLem

Sus ve Yaradanın kapı açışını seyret
TF Onursal Üye
Burc
Kova
Memleket
01 Adana
İlgi Alanı: