Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,617
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,133
12,900
sdC
11,554
11,258
10,961
10,917

HAYATI NEDEN ERTELERİZ

BukLem

Sus ve Yaradanın kapı açışını seyret
TF Özel Üye
Katılım
18 Kas 2015
Mesajlar
15,133
Tepkime puanı
6,899
Puanları
113
Yaş
24
Burc
Kova
Memleket
01 Adana
Nerden:
Afrika
İlgi Alanı:
İlgisiz
HAYATI NEDEN ERTELERİZ
🌸
🌺

Erteleme bir hastalık mıdır?
Peki bu bir hastalık ise, tedavisi varmıdır?
Ertelemenin hastalık degildir.
Özdisiplin sorunu olduğunu bilmemiz gerekir.
Bizler kendimize verdiğimiz değeri gösteririz. Elbette ki başkalarıyla olan bağlantılarımızda da vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmemizde de sıkıntı oluşturacaktır.
Bizler kendimize verdiğimiz sözü yerine getirmediğimiz zaman arkadaş ve çevremizdeki itibarımızı ve güvenilirliğimizi de kaybedeceğiz.
Böylelikle kendi kendimize zarar vermiş olacağız.
Bu gibi durumlarda özdisiplinimizin yanında özsaygımız da zedelenecektir. Kendimize yaptığımız bir değersizleştirme baş gösterecektir. Bu da özgüven kaybımıza yol açacaktır.Bizler bunu idrak edemez isek kendimizdeki özgüven eksikliğini dışardaki etkenlerden geldiğini düşünürüz.
🌺
🌸
Erteleme hastalığı yani bilimsel adıyla Procrastination bir çoğumuzda var
🌺
🌸
Erteleyip daha sonra da ertelediği şeyi unutanlar.
Bir çoğumuz yapacak oldugumuz işleri birazdan yaparım yada yarın yaparım gibi sürekli ileri bir tarihe ertelerleriz ve yapılması gereken iş zaman aşımına uğrar ve unutulur gider.
Sonra pişmanlıklar ne kendimize ne de erteleyip te yapmadığımız şeyleri ve zamanı geri getirmeyecektir.Ertelediğimiz şeylerin hayatımızdaki değerine göre derin pişmanlıklar ve tamiri zor tahribatlarla karşılarız.
🌺
🌸
Erteleyip te unutmayanlarımız da var. Sürekli olarak erteleleriz ve yapılması gereken işi sürekli akıllarımız da tutup kendimize işkence yaparız Bu tip erteleme muzdaripleri olarak yapılacak işi yapıp rahatlamak yerine sürekli akıllarımız da tuttuklarımız için de kendimize stres yaratırız. Hem erteleyerek zihinlerimize işkence yaparız.Aklımız ertelediklerimiz de olduğu için önümüzdeki yapılacak şeyleri yapamayız.Sonuç olarak da önümüzdeki yapmamız gerekenleri de yapamadan süresi geçer gider.
🌺
🌸
Az dinleneyim öyle yaparım. Yemekten sonra yaparım, yemek biter az telefona mesajlara bakayım der erteleriz bir bakmışız ki saatler geçmiştir. Neyse yarın yaparım ertelemesi gelir. Bu şekilde erteleye erteleye son ana kadar öteleriz.
🌺
🌸
ERTELEMEK YAŞAMI KAÇIRMAKTIR.
🌺
🌸
ÜŞENME !
🌺
🌸
ERTELEME !
🌺
🌸
VAZGEÇME!

🌺
🌸
HAYAT KISA!

alıntı
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst