Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
32,329
24,135
TEO
22,162
aSk
20,545
Eqe
18,982
16,666
16,013
12,317
11,197

İlginç Meslekler: Hiç Bilinmeyen 30 Değişik Meslek

MysteriouS

Alim bazı şeyleri bilir, cahil ise her şeyi..
Yönetici
TF Admin
Katılım
19 Kas 2015
Mesajlar
5,876
Tepkime puanı
3,814
Puanları
113
Konum
ÇanakkaLe
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
32
Burc
Yay
Memleket
17 Çanakkale
Nerden:
17 Çanakkale
1-Okülarist
Okülarist


İnsanlar gözlerinden birinin veya her ikisinin kaybıyla sonuçlanan yaralanmalara, hastalıklara veya diğer travmalara maruz kaldığında, yapay gözler için bir okülaristin yardımına başvururlar. Bir okülerist, oküler protez adı verilen yapay gözleri inşa edebilen, sığdırabilen, şekillendirebilen ve koruyabilen teknisyendir. Yapay bir göz bir kişinin görüş yeteneğini geri getirmese de hastanın görünümünü korumasına izin verir.
2-Ayurveda Şifacısı
Ayurveda Şifacısı


Ayurveda, Hindistan’ın kadim sağlık felsefesi olarak karşımıza çıkarken ayurveda şifacılığı da ilginç meslekler arasında göze çarpıyor. Ayurveda uygulaması, kişinin vücut sisteminin dengesini amaçlar ve birçok doğal veya bitki bazlı ilaçları içerir. Ayurveda’nın Batı kültürlerinde popülerlik kazanmasıyla ABD’deki doğal sağlık okullarında artış olmuş, akım ülkemizde de ilgi görmüştür.
3-Profesyonel Kucaklayıcı
Profesyonel Kucaklayıcı


ABD’nin Oregon eyaletinde profesyonel kucaklama hizmeti veren Samantha Hess isimli girişimci, en ilginç meslekler arasına bir yenisini eklemiş oldu. Hizmet, oldukça iyi geri dönüşler alırken yalnız insanlar için terapi işlevi görmesiyle dikkat çekti.
4-Isıran Masaj Uzmanı
Isıran Masaj Uzmanı


ABD’de Dorothy Stein ya da Dr. Dot tarafından başlatılan bu akım gördüğü yoğun ilgiyle ülke dışına çıktı. Sting, Eminem, Justin Timberlake gibi birçok ünlü müşterisiyle popülaritesini artıran Dr. Dot, dünyanın pek çok yerinde hizmet veriyor.
5-Havaalanında Kuş Kovucusu
Havaalanında Kuş Kovucusu


Alman gazete FAZ tarafından iş, bir nevi canlı korkuluk olarak açıklanıyor. İşi yapan kişi uçağın ineceği pistte kuş sürüsünün bulunduğunu haber aldığında sürüyü dağıtmak üzere arabasına atlayıp piste gidiyor. Gerekli durumlarda uyarı ateşi atan kişi, dolayısıyla havaalanı korkuluğu olarak adlandırılıyor.
6-Veteriner Akupunktur Uzmanı
Veteriner Akupunktur Uzmanı


Akupunktur, vücudun farklı bölgelerini uyarmak için iğnelerin kullanılmasını içeren geleneksel Çin tıbbının bir parçası. Ve ilginç bir şekilde akupunktur hayvanlardaki rahatsızlıkları tedavi etmek için de kullanılıyor. Bu kişiler kendilerine verilen video oyunlarını bitirerek şirkete rapor hazırlıyor. Böylelikle hem oyun severler hem de firmalar istediğini almış oluyor.
7-Profesyonel Sıra Tutucu
Profesyonel Sıra Tutucu


Çalışkanlığıyla tanınan Japonya’da insanlar, onların yerine sıra bekleyecek kişilere para ödüyor. Böylece her iki taraf da işten kazançlı çıkıyor.
8-Genetik Çeşitlilik Memuru
Genetik Çeşitlilik Memuru


Geleceğin meslekleri arasında yer alan iş kolu, şirketteki personelin farklı kökenlerden ve sosyal çevrelerden olması gibi noktalara dikkat edecek. Böylelikle firmadaki çalışanlar arasında genetik çeşitlilik sağlanmış olacak.
9-Etik Hacker
Etik Hacker


Hackerın da etiği mi olur diye düşünmeyin çünkü günümüzde bu işi yapanlara sık sık ihtiyaç duyuluyor. Hükümetlerden özel firmalara varana kadar birçok yerde beyaz şapkalı hacker da denilen kişilerden yararlanılıyor. İş, olası veri ihlallerini ve tehditlerini tanımlamak için sistem güvenliğinin izinli olarak aşılması olarak tanımlanıyor.
10-Su Kaydırağı Deneyicisi
Su Kaydırağı Deneyicisi


Günümüzde birçok firma, müşterisinin güvenliği ve olası kazalara karşı önlem almak için su kaydırağı deneyicilerini kullanılıyor. Böylelikle yeni kurulan ya da sezon öncesi bakımı yapılan kaydırakların hızı, yüksekliği, su yoğunluğu, düşüş açısı gibi nitelikleri ölçülüyor.
 

MysteriouS

Alim bazı şeyleri bilir, cahil ise her şeyi..
Yönetici
TF Admin
Katılım
19 Kas 2015
Mesajlar
5,876
Tepkime puanı
3,814
Puanları
113
Konum
ÇanakkaLe
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
32
Burc
Yay
Memleket
17 Çanakkale
Nerden:
17 Çanakkale
11-Bisiklet Avcılığı
Bisiklet Avcılığı


Amsterdam’ın bisikletleriyle ünlü olduğu tüm dünya tarafından biliniyor. İşte bu noktada, yoğun bisiklet nüfusu işçiler için yeni bir alan doğuruyor. Kaynaklarda yer alan haberlere göre işçiler her yıl binlerce bisikleti kanallardan çıkarmak için avcılık yapıyor. Çeşitli nedenlerden dolayı kanallara atılan ya da düşen bisikletler için hidrolik kıskaçlar kullanılıyor.
12-Profesyonel Uykucu
Profesyonel Uykucu


Profesyonel uykuculuk, tembel insanlara en çok para kazandıran meslekler arasında yer alıyor. Günümüzde pek çok firmanın başvurduğu bu kişiler, uyku deneyimlerini rapor ederek kazanç sağlıyor. Örneğin bir yatak firması, profesyonel uykucu kiralıyor ve ürünü hakkında fikir ediniyor. Yöntem; oteller, konaklama tesisleri, hatta hastaneler tarafından da sık sık kullanılıyor.
13-Tren İticisi
Tren İticisi


Özellikle Çin ve Japonya gibi nüfusu yoğun yerlerde trenlerin maksimum kapasiteye ulaşması için profesyonel iticiler devreye giriyor.
14-Geyiklerden İdrar Toplamak
Geyiklerden İdrar Toplamak


Geyiklerin idrarını toplamak da ilginç meslekler arasında. İşin amacı ise pek çok faydası bulunan geyik idrarını bilim insanlarına ulaştırarak araştırmalarına katkıda bulunmak.
15-Boğa Spermi Toplayıcısı
Boğa Spermi Toplayıcısı


Bir mekanizma yardımıyla yapılan bu iş sayesinde insanlar binlerce dolar kazanıyor. Yani böyle bir işi yapmaktan rahatsız olmayacak kişiler için oldukça makul görünüyor.
16-Profesyonel Yas Tutucu
Profesyonel Yas Tutucu


İngiltere çapında hizmet veren “Rent a Mourner” şirketleri, insanlara profesyonel yas tutucuları sağlıyor. Kişinin kendi cenazesi ya da başkasının cenazesi için yararlanabileceği hizmette, profesyonel yas tutucuların nasıl giyinmesi, davranması gibi birçok detaya dikkat ediliyor. Hatta bu iş yapacak kişiler, yer alacakları cenazede nasıl yas tutacaklarını önceden prova ediyor.
17-Doula
Doula


Doğum destekçisi olarak bilinen doulalar, anneye doğumdan önce, doğum sırasında ve sonrasında fiziksel, duygusal ve bilgisel destek sağlayan kişilere denir. Ebe, doktor ya da hemşire olmayan doula kavramı, bugün ülkemizde de giderek yayılmaktadır.
18-Hipoterapist
Hipoterapist


Hippoterapy (hipoterapi), atın çok boyutlu hareketini kullanan tedavi şekli olarak tanımlanmaktadır. Zihinsel ve bedensel engeli bulunan bireylerde kullanılan tedavi, neuro-fizyolojik bir etki mekanizmasına sahiptir. At ile tedavi yöntemi ülkemizde de kullanılmakta ve olumlu geri bildirimler alınmaktadır.
19-Vücut Boyacısı
Vücut Boyacısı


İnsan vücudunu bir tuval olarak kullanan ressamlar da ilginç meslekler arasında. Bu kişiler genellikle kurumsal partiler, çekimler, protestolar, sergiler gibi yerlerde iş yapıyor ve insanların vücutlarını boyayarak para kazanıyor.
20-Canlı Heykeller
Canlı Heykeller


Organizasyonların tanıtım ve reklam kampanyalarında sıklıkla kullandığı canlı heykeller, saatlerce hareketsiz kalmalarıyla tanınıyor. Makyaj ve kıyafetleriyle daha da dikkat çeken mankenler haliyle ilginç mesleklerden birini icra ediyor.
 

MysteriouS

Alim bazı şeyleri bilir, cahil ise her şeyi..
Yönetici
TF Admin
Katılım
19 Kas 2015
Mesajlar
5,876
Tepkime puanı
3,814
Puanları
113
Konum
ÇanakkaLe
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
32
Burc
Yay
Memleket
17 Çanakkale
Nerden:
17 Çanakkale
21-Profesyonel Yabancı
Profesyonel Yabancı


Özellikle Çin’de kullanılan bu yöntem sayesinde pek çok Batılı “profesyonel görüntüsü” sayesinde para kazanıyor. Çünkü Çinliler, şirketlerinin imajları için kiralık yabancı iş insanları tutuyor. Diğer bir ifadeyle, firma size bulunmanız gereken etkinlikte boy göstermeniz ve profesyonel bir iş insanı gibi davranmanız için para ödüyor.
22-Koku Uzmanı
Koku Uzmanı


Deodorant firmaları için kritik önem taşıyan koku uzmanları, para kazanmak için birilerinin kötü kokup kokmadığını test ediyor.
23-Renk Uzmanı
Renk Uzmanı


Colorcom’a göre bu mesleğe sahip kişiler; rengi bir projeye en iyi şekilde dahil etmek için renk psikolojisini, güncel eğilimleri, demografik istatistikleri ve renk tasarımı teorilerini birleştirirler.
24-Feng Shui Danışmanı
Feng Shui Danışmanı


Feng Shui, Taocu ilkelere dayanan eski bir Çin sanatı ve bilimidir. Feng Shui dekoratörü bir mekandaki renk, ışık ve organizasyondan sorumludur. Feng Shui danışmanlığı hem kendi kendine öğrenilebilir hem de bu unvana resmi sertifika veya eğitim yoluyla edinilebilir.
25-Bahçecilik Terapisti
Bahçecilik Terapisti


Amerikan Bahçıvanlık Terapileri Birliği tarafından, bir kişinin özel terapötik tedavi hedeflerine ulaşmak için eğitimli bir terapist tarafından kolaylaştırılan bahçe ve bitki temelli faaliyetlere katılımı olarak tanımlanmaktadır. Bahçecilik terapisi rehabilitasyon kliniklerinde, hapishanelerde, okullarda, hastanelerde veya psikoloji bürolarında kullanılabilir.
26-Oyun Test Edicisi
Oyun Test Edicisi


Oyun sektörü günümüzde hızla büyüyor ve firmalar birbirinin önüne geçmek için her yolu deniyor. Milyarlık pazarda öne çıkmak için başvurulan yöntemlerden bir tanesi de oyun test edicilerinin yardımını almak.
27-Oje İsimlendirici
Oje İsimlendirici


Tırnaklarını boyayan herkes muhtemelen o eşsiz ve bazen saçma oje isimlerinin nereden geldiğini merak etmiştir. İşte bu noktada oje isimlendiriciler karşımıza çıkıyor. Örneğin Essie markasının kurucusu Essie Weingarten, tüm ojelerine kendisi isim verirken diğerleri bu iş için yaratıcı profesyoneller istihdam ediyor.
28-Flört Koçu
Flört Koçu


Kadınlarla tanışmakta zorluk çeken erkeklerin yardımına koşan flört koçlarının varyasyonları tüm dünyada bulunuyor. Bunun için eğitim kampları düzenleniyor ve eğitmenler işten binlerce dolar kazanıyor
29-Kişiye Özel Mobilya Üreticisi
Kişiye Özel Mobilya Üreticisi


Bu iş grubundakiler; IKEA tarzı mobilyaları basit bulanlar ve farklılık arayanların yardımına koşuyor. Müşterinin hayaline uygun şekilde tasarlayıp üreteceği mobilyalarla gayet iyi miktarlarda para kazanıyor.
30-Köpek Gezdiricisi
Köpek Gezdiricisi


İnsanların yoğun iş temposu ya da farklı nedenlerden dolayı yapamadığı köpek gezdirme işi, başkaları tarafından yapılıyor. Ülkemizde genellikle öğrenciler tarafından yapılan iş, tam bir kazan-kazan alışverişi oluyor.
 
  • Beğen
Tepkiler: Eqe

Eqe

Owner
Yönetici
TF Owner
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
18,982
Tepkime puanı
683
Puanları
113
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yay
Nerden:
Avrupa
Elline saglik tesekkür ederim ..

en cokta Profesyonel basliyanlar baya Entresanmis.
 

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
80,757
Tepkime puanı
41,076
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
: ) bazi KISIMLARDA cok güldüm ..


Tren iticisi .. Gercekten varlar ama sadece insanlari itmekle mesgul degiller : )

arada acip izliorum Youtube dan.
 

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
80,757
Tepkime puanı
41,076
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa


Gülelim biraz : )
 

TheGirLinBlack

gє¢єує αşıк вιя кα∂ıиı güиєşιи уαραмαzѕıи..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
80,757
Tepkime puanı
41,076
Puanları
1,907
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Almanyada Köpek gezdiricileri ezelden beri var zaten : ))

En son Türk dizisinde gördüm : ) meslek olarak cocuk köpek gezdiriordu . : )
 

MysteriouS

Alim bazı şeyleri bilir, cahil ise her şeyi..
Yönetici
TF Admin
Katılım
19 Kas 2015
Mesajlar
5,876
Tepkime puanı
3,814
Puanları
113
Konum
ÇanakkaLe
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
32
Burc
Yay
Memleket
17 Çanakkale
Nerden:
17 Çanakkale
Bi araştırsana ihtiyaç varsa geleyim Melo : )
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst