Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
26,498
TEO
20,703
20,603
aSk
19,736
Eqe
18,252
16,087
11,256
11,008
11,003

İnsanız ve Ne Tuhafız... (Gizem)

inSaN

TF Üyesi
Cinsiyetiniz
Bay
Forumda ilginç hikayeler kısmı varsa taşınabilir, ben bulamadım...

Şimdi sizlere yaşanmış bir şeyden bahsedeceğim.
Tırsmak serbest.
Ben bir köy çocuğuyum ve köyde yetiştim. Buralarda eski mezarlıklar çok olur.
Mesela bizim burada yerleşim yerlerinden çok uzak ve sapa bir yerde mezar taşları yıkılmış bir mezarlık var.
O mezardakiler kurtuluş savaşında bölgede yaşayan ve ermeniler tarafından katledilmiş kadın, çocuk, yaşlı vb insanların gömülü olduğu bir mezar.
Bu nedenle o mezarın adı Garipler Mezarlığı çünkü hiçkimsenin orada, bilinen bir akrabası yok ve orada kimlerin yattığını bilen Ata-Öte insanlar da çoktan ölmüşler falan.
Zira mezar taşları dahi hep arap alfabesinden ibaret. Kimisinde Ay Yıldızımızın işlemesi dahi var.
Neyse konuya gelelim.

Şimdi bu mezar tam ortada ve mezarın dört kenarı ekim alanı, işte fıstık idi, soğan idi vesaire. Ama bu ekim alanları ile mezarlığı ayıran tek şey, yırtık pırtık tel örgüler falan. Mezar tarlaya sıfır anlayacağınız.
Benim babaannem -ki çok eski yaşamış biri- o tarlalara günlük gider, işçi olarak çalışırmış...

Bir akşam babaannem, kardeşimle bana döndü ve o mezarlık hakkında yaşadığı bir şeyi anlatacağını söyledi ki biz de tam yemek yiyorduk.
Dedi ki o tarlaya ilk gün bir traktör arkasındaki römork ile gittik ve bize tohum çuvallarını dağıttılar.
Sonra hepimiz elimize kazma gibi bir şey aldık ve diğer elimizde -atıyorum soğan tohumu- tohum var, kazmayla ark'ın üzerindeki tepeye vuracağız ve tohumu koyup üzerini kapatacağız. bu şekilde eke eke gideceğiz.

ve babaannem devam ediyor anlatmaya :

-Ben tam eğildim, kazmayı vurdum ve birden geri dikeldim ayağa.
-Hemen yanımdaki kadının gözüne baktım, o da ayağa kalkmıştı geri.
-Sonra etrarfımıza baktık diğer işçiler de geri kalkmışlar.
-Tüylerim diken diken oldu korkudan...

Babaannemleri gören onlardan daha yaşlıca bir çavuş dedikleri adam yanlarına gelmiş ve ne olduğunu sormuş.
Demişler ki kazmayı vurunca yerden kadın ve erkek çığlık sesleri geldi, korktuk ve irkildik.

Çavuş demiş ki devam edin siz.
Onlar kabir azabı gören insanların çığlıkları. Şu an üzerinde durduğunuz ekim alanının altında ise nice katledilmiş insan cesedi var.

Bu olaydan sonra babaannem bir daha o ekim alanına hiç gitmemiş.
Tırsmış kadın.

Günümüzde ise en çok zararı ölülerdenden değil dirilerden görmüş ve görüyor olmamız da bu hayatın tezatlığı olarak nefsimize çirkin imzalar atmaya devam edecek...

"ruyhumdakiyabancı"

Son düzenleme:

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content