Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,703
aSk
19,734
Eqe
18,253
sdC
18,115
17,481
14,130
11,256
10,986
10,961

İzlerken Her Şeyi Gerçekten Yaşıyormuş Hissi Uyandıran 8 Kaliteli Dizi

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
62,757
Tepkime puanı
31,590
Puanları
218
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
İzlerken Her Şeyi Gerçekten Yaşıyormuş Hissi Uyandıran 8 Kaliteli DiziHer ne kadar ülkemiz televizyonlarında son derece alıştığımız bir şey olsa da dram, aslında sinema ve dizi dünyasının en önemli türlerindendir. Bugün senaryosu, oyunculukları, yönetmenleri ve kurgularıyla aklınızı başından alacak küçük bir liste hazırladık. Göreceğiniz her bir dizide, sanki olayları siz yaşıyormuş gibi hissetmeniz çok normal.

İzleyicinin kendisini ana karakter yerine koyup bir diziyi izlemesi gerçekten zor. Eğer her bir dizi sadece 10 kişi izlese belki bu durumun üstesinden gelebilirsiniz, ancak milyonlarca kişiye aynı şeyi hissettirmek gerçekten herkesin harcı değil.

Zaten bunu başaran diziler de sektöre yeni şeyler kazandıran yapımlar oluyorlar. Bugün kendinizi izlerken içinde hissedeceğiniz, ana karakterle empati kurmak konusunda sorun yaşamayacağınız bazı yapımları derliyoruz.

Toplumdan kopan bir bireyin yerine geçtiğiniz Mr. Robot:

 • IMDb notu: 8.6
 • Rotten Tomatoes puanı: %93Eliot'un içine kapandığı dünya çok karanlık. Düşünceleri zihninin sürekli meşgul olmasına neden oluyor. Bu meşguliyet, zamanla toplumda ve insanlardaki eksik noktaları görmesine neden oluyor. Mücadelesiyle olası bir geleceğin baş faktörü olarak kendisini buluyor. Onun dile getirdiği düşüncelerde, zaman zaman aklımıza gelen şeyleri görüyoruz.

Tuhaf bir cinayeti araştıran gazetecinin yerine geçip gerçeklerin peşinde koştuğunu Sharp Objects:

 • IMDb notu: 8.2
 • Rotten Tomatoes puanı: %92Mesleki yorgunluğu doruğuna kadar yaşayan bir gazeteci, bir kızın aniden ortadan kaybolmasıyla kendisini görev başında buluyor. Amy Adams'ın hayat verdiği Camille Preaker, eski kötü alışkanlıkları ve ailesi ile mücadele verirken, kendisini gerilim dolu bir cinayet öyküsünün ortasında buluyor.


Bir suçlunun yerine geçip 1919 Avrupa'sında dolaştığınız Peaky Blinders:

 • IMDb notu: 8.2
 • Rotten Tomatoes puanı: %92Eğer bu dizi bir film olsaydı, muhtemelen Cillian Murphy Oscar'ı Bafta'yı ne varsa süpürürdü. 1919'un Londra'sında başlayan hikaye, Tommy Shelby'nin gangsterlik konusunda Al Pacino'nun karakter Tony Montana kadar klasikleşmesini sağlıyor. Geçtiği dönemi son derece başarılı yansıtması nedeniyle olayların içinde hissetmeniz hiç de zor değil.

Herkesin kendisini benzettiği bir karaktere sahip Stranger Things:

 • IMDb notu: 8.9
 • Rotten Tomatoes puanı: %83Listedeki tek fantastik dizi olan Stranger Things'i bu kadar başarılı kılan, hemen hemen herkesle özdeşleşebilecek karakterlere sahip olması. Her bir karakterin başrol kaygısı güdülmeden ekrana geldiği yapımın tüm sezonları su gibi akıp geçiyor.

Bir uyuşturucu karteliyle mücadele eden onurlu bir adamın yerine geçtiğiniz Ozark:

 • IMDb notu: 8.9
 • Rotten Tomatoes puanı: %83
 

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
TF Root
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
62,757
Tepkime puanı
31,590
Puanları
218
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Beklenmedik kayıpları yaşayan bir adamla hayat mücadelesi verdiğiniz Afterlife:

 • IMDb notu: 8.6
 • Rotten Tomatoes puanı: %71


Karısını beklenmedik bir şekilde kaybeden Tony'nin hayatı, bunca zaman içinde saklı olan iyi ve güzel insanın ortaya çıkmasıyla bambaşka bir şekilde evrilir. After Life, hayatın kaç bucak olduğunu yaşayarak öğrenen bir adamın yürekleri ısıtan hikayesidir.

Sevginin ve kıskançlığın dengesini fazlasıyla kaçıran bir seri katilin gözünden: You


 • IMDb notu: 7,9
 • Rotten Tomatoes puanı: %93

Bir kitap dükkanı işleten Penn, hayalindeki kadına sırılsıklam aşıktır. Ona ulaşmak için her yolu deneyen adam, çareyi internette bulur. Stalklamak deyiminin hakkını veren bu adamın azılı bir seri katile dönüşümünü izleriz. Duyguların ne kadar dengeli yaşanması gerektiğine dair gayet akıcı bir hikayedir.

Kontrolsüz gücün güç olmadığını gösteren felaket: Chernobyl • IMDb notu: 9,4
 • Rotten Tomatoes puanı: %96

Sovyetler Birliği'nin dağılmasına kadar giden sürecin başlangıcı olarak kabul edilen Çernobil nükleer fekaketinin nasıl gerçekleştiğini mini bir dizi içerisinde bize gösteren Chernobyl, başarılı hikayesi, doğru kamera açıları ve müzik efektleriyle radyasyonun ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu bize oturduğumuz yerden göstermeyi başarıyor.

Eğer sizin de izlerken aynı şeyleri hissettiğiniz, olayın içerisinden bir türlü çıkamadığınız diziler varsa yorumlarda belirtin.

Herkese iyi seyirler!
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst