Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,703
aSk
19,734
sdC
18,317
Eqe
18,253
17,585
14,144
11,256
10,986
10,961

Kadınlar neden eşlerini yada diğer erkekleri kıskandırmaya çalışırlar?

OKK

Banlı Üye
TF Üyesi
Katılım
7 Eyl 2020
Mesajlar
1,353
Tepkime puanı
886
Puanları
113
Yaş
35
Konum
İstanbul
Mesleğin
Atom Flashcut Operatör
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
35
Nerden:
34 İstanbul
İlgi Alanı:
Git,Hack,OpenSource
Bu bir genelleme değil ama bence herhangi bir kişinin başka bir kişiyi kıskandırmaya çalışmasının nedeni rekabet gücünü artırmak olacaktır.

Örneğin, ebeveynler, çocuklarının başarılı olmak için daha çok çalışmasını sağlamak için genellikle kendilerinden daha fazlasını başaran diğer çocukların erdemlerini överler. Başka bir kişiyi kıskandırarak, sanki hayatınızdaki pozisyonları zorlanmış ve eşleşmek için daha çok çalışmaları gerekiyormuş gibi hissettirirsiniz. Burada da aynı durumun geçerli olduğunu hissediyorum. Elbette bir kadın, bunu erkeğin tepkisinin haritasını çıkarmak ve böylece duygularını ve eğilimlerini belirlemek için yapabilir. Bununla birlikte, birçok kadın bunu oldukça düzenli bir şekilde yapmaya çalışır, yani eşlerinin sahip olmadığı belirli niteliklere sahip olan diğer erkeklere iltifat etmeye devam edebilirler, bu nedenle eşlerinin onları memnun etmek için daha çok çalışmasını sağlamaya çalışırlar, çünkü onun eşit derecede iyi olduğunu göstermek ister. Bu aynı zamanda, zaman zaman onun üzerinde bir kale edinmeye de yardımcı olur; burada, onu memnun edeceğini düşünürse her şeyi yapmaya hazır hale gelir.
 

OKK

Banlı Üye
TF Üyesi
Katılım
7 Eyl 2020
Mesajlar
1,353
Tepkime puanı
886
Puanları
113
Yaş
35
Konum
İstanbul
Mesleğin
Atom Flashcut Operatör
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
35
Nerden:
34 İstanbul
İlgi Alanı:
Git,Hack,OpenSource
Kızlar kıskançlıktan hoşlanır mı?

Pekala, bir şeyi netleştirelim. Kıskançlık sizi önemsiz, olgunlaşmamış veya sinir bozucu yapmaz.

Şimdi, bunu cevaplayanlara gücenmeden söylüyorum. Ama dışarıdaki tüm erkeklere göre, bütün kızlar kıskanç erkeklerden nefret etmez. Birçok insan bunun delice sevimli olduğunu düşünüyor. Çoğu kız, kıskanacak kadar umursadığın gerçeğini takdir ediyor. Onu kaybetmekten korktuğunuzu gösteriyor. Aslında senin için bir anlamı olduğunu. Şimdi, bazı kızlar sizi kıskandırmaya çalışabilir, ancak sizi sürekli kıskandırmaya çalışan ve başaran bir kız her zaman harika değildir. Beni yanlış anlamayın, kız arkadaşınızın sizi kıskandırmaya çalışması fena değil, ama tüm ilişkiniz buna dayanmamalı.

Bazı kızlar bunu sert sever ama size doğrudan söylemek istemezler. Tetiklemeyi tercih ederler. Diğerleri daha önce sizinle olan diğer kızları kıskandı ve bu şekilde hissettikleri için tuhaf olup olmadıklarını görmek istiyorlar. Ve bazıları meraklıdır.

Pek çok kız, kıskançlığın tatlı olduğunu düşünüyor, ama çok ileri gittiğinde değil. Onun tanışmak istediği herhangi bir erkekle tanışmasını engelleyemezsin, ama onu her zamankinden biraz daha fazla öpebilirsin. Ya da biraz daha .. güzel, yatakta eğlence . Kendini güvende ve sevilmiş hissetmesini sağlar. Ve bundan hoşlanıyor.

Ve gizli bir ilişkiniz varsa en iyisi. Kız için. Yalnız kaldığında onu seviyor ve sonunda kıskançlığını gizlemeye çalışmayı bıraktın.

Bu kızların sevdiği başka bir şey. Kıskandığınızda ve onu önemseyeceğini düşündüğünüz için saklamaya çalıştığınızda. Bu sadece onu önemsediğinizi değil, onun fikir ve düşüncelerini de önemsediğinizi gösterir.

Ama bir kız kıskandığında bundan hoşlanmadığını söylerse, ikinizin de ödün vermesi gerekir. Kıskançlıktan vazgeçemezsin. Kıskançlık ciddi bir ilişkiye girer çünkü partnerinizi kaybetmek istemezsiniz. Ancak aşırı sahiplenici olmamalısınız.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst