Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
100,036
sdC
36,547
29,401
Eqe
29,155
22,941
TEO
22,076
aSk
20,421
19,064
12,439
11,363

Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler

Eqe

Owner
Yönetici
TF Owner
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
29,155
Tepkime puanı
5,725
Puanları
113
Cinsiyetiniz
Bay
Erkeklerin yıllar geçtikçe en çok mücadele ettiği alanlardan biri de çene çizgisi. Formunu korumak için düzenli egzersiz yapan, sağlıklı bir diyete sahip olan ve zamana meydan okumak adına düzenli bir bakım rutini izleyen erkekler bile bu dertten muzdarip olabilir.

Yaş aldıkça cildinizde meydana gelen değişikliklerle birlikte çene çizginiz daha az belirgin hale geliyor. Bu da genç bir görünümün önündeki en büyük engel.
Neyse ki cilt bakım uzmanlarının bu olası probleme karşı bazı önerileri var.
Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler-1 - Saç Bakım Güzellik


Yüz egzersizleri yapın
Yüzünüz kaslarla dolu. Nasıl ki hacimli bir vücut görünümü için spor yapıyorsanız yüz kaslarınızın güçlenmesi ve sıkılaşması için de düzenli yüz egzersizleri yararlı. Bu konuda size rehberlik edebilecek birçok YouTube videosu var. Bununla birlikte şu basit yönteme de bağlı kalabilirsiniz:

  • Öncelikle yüzünüze beş dakika boyunca sıcak (ama çok sıcak olmayan) bir ıslak bez koyun. Bu kaslarınızı gevşetecek ve cildinizi yumuşatacak.
  • Ardından aynada kendinizle tam göz teması kurarken ağzınızı genişçe açın ve beş sesli harfi (A, E, O, U, I), boynunuzu esnetirken yapabileceğiniz en abartılı şekilde söyleyin.
  • Bu egzersiz size biraz çılgınca geçebilir. Ancak her gün düzenli olarak yaptığınızda gözle görülür bir fark elde etmenizi sağlayacak.
Çenenize masaj yapın
Yüz masajı ve lenfatik drenaj cildin sıkılığını artırmaya yardımcı olabilir. Çene hattı için en basit teknik, işaret parmağınız ve orta parmağınızla kulaklarınızın etrafında “V” yapmak ve ardından işaret parmağınızı çene çizginizin alt kısmı boyunca; orta parmağınızla üst kısımda buluşana dek baskı uygulamak. Cildinize sıkılaştırma özellikli bir krem uyguladıktan sonra bu masajı nazikçe ve 8-10 kez uygulayın. Daha yoğun bir deneyim için gua sha taşı veya jade roller da kullanabilirsiniz.
Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler-3 - Saç Bakım Güzellik

Doğru bir cilt bakım rutini benimseyin
Genellikle salisilik asit veya laktik asit içeren ürünler, cildinizin yenilenmesine yardımcı olur, gözeneklerinizi sıkılaştırır, cilt tonunu eşitler ve elastikiyetini artırır. Bu tarz ürünlerin içerisindeki aktif bileşenler kolajen üretimini uyararak cildinizin dolgun görünmesini sağlar. Sıkı ve sağlıklı bir cilt görünümü için yaşınıza ve cilt özelliklerinize uygun ürünlerden oluşan bir cilt bakım rutini oluşturun. Ve bunu gece-gündüz ayrı olmak üzere uygulayın.

Profilinizi vurgulamak için sakalınızı kullanın
Sakal, erkeklerin yüz şekli üzerinde direkt olarak etki sahibi. Bakımlı bir sakal veya kirli sakal, çene hattınızı herhangi bir yuvarlaklıktan uzaklaştırabilir ve istediğiniz keskin görünümü verebilir. Sakal uzunluğunuzu eşit tutmak için bu özelliğe sahip bir sakal düzeltici kullanın. Çenenizi daha belirgin kılmak için ise çene ve boyun kısmındaki sakalınızı bir milimetre veya biraz daha kısa kesin.
Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler-5 - Saç Bakım Güzellik

Boyun ve çene bölgesine yatırım yapın
Özellikle boyun bölgesi cilt sıkılığının en önce kaybolduğu alanların başında gelir. Boyun ve çene bölgesini sıkılaştırmak için buna özel olarak formüle edilmiş ürünlerden yardım alın. Bu özelliğe sahip cilt bakım maskeleri, genellikle cildi anında sıkılaştırmaya yardımcı olan C vitamini, niasinamidler ve diğer kolajen uyarıcı sihirlerle dolu olur. Cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz doğru ürünler, düzenli kullanımla birlikte her yaşta genç görünen bir cilde sahip olmanızı sağlar.


sacbakimguzellik
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst