Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,716
TEO
18,749
Eqe
18,281
11,378
10,928
10,898
10,647
10,271
8,634

“Kimin arsası var umurumda değil”

TEO

Özel Üye
TF Onursal Üye
Katılım
12 Mar 2017
Mesajlar
18,749
Tepkime puanı
668
Puanları
113
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Kova
Memleket
34 İstanbul
Nerden:
Avrupa
1579532069838.png

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Kanal İstanbul güzergahında arazisinin ortaya çıkmasıyla ilgili konuştu. İmamoğlu," Kimin arsası var, bakanmış, yurtdışındanmış, şirketmiş benim umurumda değil. Benim umrumda İstanbul'un bu doğasını korumak var” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Terkos Terfi Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, şunları kaydetti:

TERKOS’U YOK ETME ÇABASI

Tümüyle aslında akıl tutulması gibi bir şey. Su mücadelesi veriliyor dünyada yüzyıllardır. Dünyanın geleceğinde su savaşları tartışılıyor. Su ile ilgili böyle bir süreç konuşuluyorken, siz tamamen hayal ürünü olan, hiçbir işe yaramayacak olan bir kanal üzerinden İstanbul'un en görkemli su kaynağını yok etme çabasındasınız. Terkos'u, yani milletin musluğundan akan suyun adı olan Terkos'u yok etme çabası içinde olacaksınız.
KANAL İNŞALLAH YAPILMAYACAK

Bütün İstanbul'a burayı anlatacağız. Nasıl bir ortamın yok edilmeye çalışıldığını millete anlatacağız. Terkos'ta bir buçuk yıl önce İkitelli'ye yapılan yatırımın bile kanal diye bir şey yokmuş gibi ihale edilmiş olduğunu düşünün. İnşallah bu (Kanal İstanbul) yapılmayacak. Gelecekler orada tarım yapacaklar, tarımla uğraşacaklar. Açıkçası, kimin arsası var, bakanmış, yurtdışındanmış, şirketmiş benim umrumda değil. Benim umrumda İstanbul'un bu doğasını korumak var.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst