Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,617
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,062
12,896
11,258
sdC
11,178
10,961
10,921

Kıyafet,Rengi,Kişi Karakterini Anlamada Kolaylık Sağlar!

kaska12

TF Üyesi
Katılım
11 Şub 2020
Mesajlar
2,014
Tepkime puanı
552
Puanları
113
Konum
ordu
Mesleğin
tiyatrocuydu
Cinsiyetiniz
Bay
Yaş
26
Burc
İkizler
Memleket
53 Rize
Nerden:
52 Ordu
İlgi Alanı:
Dans karate
Kıyafetler, dış dünyada bizi temsil eden en önemli unsurlardan biridir. Giyim tarzımız, kullandığımız renkler, kombinleme şekillerimiz farkında olmasak da bizleri ele verir. Şaşırtıcı olsa da, kıyafetlerimiz karakterimizi yansıtmaktadır. Gardırobunuzu açtığınızda gördüğünüz manzara, sizi ve hayata bakışınızı ortaya koymaktadır.

Kadınların dolaplarından eksik olmayan siyah parçalar, kuşkusuz ki kıyafetler içinde demirbaşlardan birisidir. Zor durumlar için mutlaka siyah bir elbise, bir gömlek veya bir etek gibi risksiz kıyafetlerin bulunması bir klasik halini almıştır. Ancak bunların haricinde, neredeyse tüm dolabın siyahlardan oluşması, bu kişilerin otoriter bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir.

Gri rengin herkese hitap etmediği söylenir. Buna karşın, gri renkli kıyafetleri giyenler kendine güvenen kişileri temsil etmektedir. Kararlı ve atılgan bir kişi olduğunu gösteren bu kıyafetleri giyen kişiler, karakterleri ile doğru orantılı şekilde gri rengi çok iyi taşırlar.

Beyaz rengin asaleti ve temizliği su götürmez bir gerçektir. Beyaz ağırlıklı giyinmeyi sevenlerin açık yürekli bir insan olduğunu söylemek mümkündür. Sade, sakin bir hayat bu tarz kişiler için son derece uygundur.

Mavi renkli kıyafetler daha çok spor giyinmeyi seven kişilerin tercih ettiği kıyafetlerdir. Mavinin rahat ve stressiz bir hayat yaşayanların, hayatı kafasına çok takmayanların rengi olduğunu söylemek mümkündür. Aynı zamanda özellikle de iş hayatında mavi renk biraz daha profesyonel bir tavır sergilenmesini, iş görüşmelerinde ise verdiği olumlu mesajlar ile görüşmenin iyi geçmesinde etkili olduğu bilinmektedir.

Yeşil, hayatımızın her yerinde sakinleştirici ve huzur verici bir renktir. Hatta sırf bu nedenlerden dolayı liselerde ve ortaokullarda duvarların renklerinde yeşil tonlar kullanılması çocuklara ruhen ferah ve ahat bir ortam sunabilme düşüncesiyle yıllardır tercih edilmektedir. İçinde her zaman umut tohumları taşıyan ve mutlu, sürekli gülümseyen kişiler daha çok bu renklerdeki kıyafetleri tercih etmektedir.

Dişilik denilince akla tabi ki kırmızı renk gelmektedir. Tutkulu bir karakterin vazgeçemediği kırmızı renkli kıyafetler, hemen her kadının gardırobunda bulunması gereken renklerden birisidir. Özgüveni çok yüksek kadınlar bu renkteki kıyafetleri giymekten çekinmezler.

Sarı renkli kıyafetleri tercih eden bir kadın, eğlenceli bir kişiliğe sahiptir. Sarı tonlarını taşıyabilen bir kadın, hiçbir zaman sıkıcı bir insan olmayacaktır.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst