Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
aSk
19,716
TEO
18,824
Eqe
18,281
11,378
10,928
10,898
10,647
10,399
8,634

Kuantum Tango

BukLem

Sus ve Yaradanın kapı açışını seyret
TF Özel Üye
Katılım
18 Kas 2015
Mesajlar
5,529
Tepkime puanı
1,430
Puanları
113
Burc
Kova
Memleket
01 Adana
Nerden:
Bir seçim yapınız


Kuantum Tango Kitabında Ne Bulacağım?
Kuantum Tango kitabı üç bölümden oluşuyor. Birinci bölüm Arjantin tango dansının tarihsel kökeninden başlayarak, tangonun teknik yapısı, üzerinde yükseldiği edebi derinlik, tango müziği, müzisyenleri ve dansçılar için bir çekim merkezi olan milongalarda uyulması gereken kuralları kısaca ama belki de her dansçının bilmek isteyeceği kapsamda anlatıyor.
İkinci bölüm, kuantum tango fikrinin daha iyi anlaşılabilmesi için gerekli kuantum bilgilerini içeriyor. Okuyan hemen herkesin anlayacağı bir açıklıkla yazılmış olan bu bölüm, kuantum dünyasına bir merhaba olarak düşünülebilir.

Üçüncü bölüm, kuantum dünyasından elde edilen verilerle tangonun yorumlanmasına ve tangoyu açıklamada kuantumdan yararlanılmasına yönelik bir pencere açıyor.
Kitap konu ilgililerinin yararlanabileceği bir kaynakça da barındırıyor.
Milonga Gelenekleri
Kitapta milonga gelenekleri başlığına yer verilmesi ayrıca sevindirici. Pek çok dansçının bir araya geldiği ve Arjantin tango yaptıkları milongalar için uyulması halinde bir aradalığı güçlendirecek temel bazı değerlerden bahsedilmesi sadece dans gecelerinin kalitesini önemsendiğinden ve herkesin rahatı için hazırlanmış görünüyor.
Bu başlıkta bahsedilen gelenekleri bir tabu olarak görmemek gerek. Bunun yerine dans gecelerinin keyfini artıracak bir tür rehber olarak bakılabilir.
Ayrıca dansa yeni başlayanlara özellikle ilk bölümün bütünlüğü içinde düşünüldüğünde oldukça yol gösterici olacaktır.
Kuantum Tangodan Açılan Pencere
Kuantum Tango, aslında birbirini hiç tanımasa da ve daha önce hiç beraber dans etmemiş olsa da çiftlerin önceden çalışılmamış bir koreografiyle ortaya koydukları o büyüleyici dansın sırlarına doğru bir dizi düşünceyi tartışır. Bu düşünceleri kuantumla ortaya atılan bir dizi fikirle paralelize ederek, Arjantin tangonun da daha iyi anlaşılabilmesi için bir rehber sunuruyor.
Kitabın savı, sayfa 185’den iki alıntıyla özetlenebilir:
Bu alıntılardan ilki bir sorudur: “Arjantin tangoda dansçılar, içinde yaşadığımız dünyadaki kuantum nesneleri olarak yorumlanabilir mi?”
İkinci alıntıysa bir ortaklığa dikkat çeker:
 

TEO

Özel Üye
TF Onursal Üye
Katılım
12 Mar 2017
Mesajlar
18,824
Tepkime puanı
743
Puanları
113
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Kova
Memleket
34 İstanbul
Nerden:
Avrupa
Bu guzel paylasim icin tesekkurler @BukLem kardesim. Kutuphanede bulunmasi gereken bir kitap.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst