Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
23,132
TEO
20,703
aSk
19,734
19,019
Eqe
18,253
14,486
11,256
10,990
10,962

Maji ve Aylar

EfteLya

Banlı Üye
Katılım
8 Ocak 2016
Mesajlar
20,189
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Mesleğin
Radyo-Jingle-SosyaLMedya-WebMaster-Forum
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Başak
Memleket
35 İzmir
Nerden:
35 İzmir
Maji sanat ve bilimin bir karışımdır. Geleneksel unsurlar, zarif hareketler içermesi, tınlayan invokasyonları, renk, görüntü, ses kullanımından dolayı tam anlamıyla bir sanat formudur. Ama aynı zamanda bir bilimdir, çünkü yaptıklarımızdan, yarattığımız, içinde yaşadığımız, hareket ettiğimiz ve varlığımızı sürdürdüğümüz düşsel, içsel manzaralardan bir sonuç bekliyoruz. Maji sözcüğü, Grekçe'dir; Magein; Megas büyük bilim anlamındadır veya en büyük veya ana bilim demektir. Maji Paleolitik çağlardan beri vardır, Fransa'da Aurignac'da, Güney Afrika'da Buşmenler'de Majikal ayinlerin izleri bulunmuştur. Atlantis, Mu inançları dışında, bilinen tarihte Eski Mısır'da Maji çok geniş biçimde kullanılmıştır. Özellikle de Mısır Panteon'daki tanrılara çok dikkat etmek gerekir; tümü belli majikal güçleri simgelemektedirler. Yine tüm Mezopotamya uygarlıklarında, Aztek, Maya ve İnkalar'da Majikal yaptırımlar çok geniş ve çeşitlidir. Majinin gücünden korkan ve insanın yeterince bilgilenmesini istemeyen Hristiyan Kilisesi, MS 364 Laodicea Konsülü´nde Maji'yi, matematiği ve Astroloji'yi yasaklamıştı. 525'de Oxia'da, 721'de Roma'da alınan kararlarla göre Maji Sanatı'nı bilmek ve kullanmak hakkı sadece belli bir rahip sınıfına verildi. Ama sonra, bu hak yanlış yola sapacak ve insanları yakan sapık bir inancın yani engizisyonun temeli olacaktır.

Şamanlar geçmişin en güçlü Majisyenleriydiler; Heraklit, Platon, Demosten, Pliny, Pisagor, Agrippina, Marcus Aurelius, Jül Sezar, Bruno, Paracelsus, Nostradamus, Lüther, Calvin, Casanova, Don Juan, Meyer, Pascal ve daha sayısız isim Majisyen olarak tanımlanabilirler. Onların yaşamlarını okumak okuyucuya daha iyi bilgi verecektir.

OCAK: Bu ay korunma ve güvenlik için ritüellerin ve çalışmaların yapıldığı zamandır. Tedavi için yapılan majilerde en etkili dönemdir.

ŞUBAT: Sağlık, tedavi ve bunlar için kullanılacak yiyecek ve içeceklerin yapılması, motivasyon için yapılacak çalışmalara uygun aydır.

MART: Başarı ve başarının yolunu kesen şeyleri ortadan kaldırmak için yapılan ritüeller ve çalışmalar için.

NİSAN: Mutluluk ve yeni meşguliyetlere başlamak için yapılan ritüeller.

MAYIS: Büyüme, gelişme ve büyümeyi devam ettirmek için yapılacak çalışmalarda kusursuz bir aydır.

HAZİRAN: Bu ay en iyi ritüellerin ve çalışmaların yapıldığı aydır (sevgiyle ve iyi nedenler için)

TEMMUZ: Kişisel disiplin, otorite, güç için yapılan maji.

AĞUSTOS: Hayatın içindeki uyum, sakinlik ve barış için yapılan majilerin ayıdır.

EYLÜL: Ruhsal büyüme ve gelişme için uygun maji ayıdır.

EKİM: Hayattaki değişiklikler için maji.

KASIM: Güç ve gerçekler için maji.

ARALIK: Kişisel benliğin, ruhun gelişmesi ve zenginleşmesi için yapılan çalışmalar.

Alıntıdır.


 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst