Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
24,108
TEO
20,703
aSk
19,734
19,269
Eqe
18,252
14,649
11,256
10,990
10,968

Majikal Daire ( Goetia )

EfteLya

Banlı Üye
Katılım
8 Ocak 2016
Mesajlar
20,189
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Mesleğin
Radyo-Jingle-SosyaLMedya-WebMaster-Forum
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Başak
Memleket
35 İzmir
Nerden:
35 İzmir
Bu, Kral Süleyman’ın kendisini bu kötü ruhların fesatlarından korumak için yaptığı majikal dairenin formudur. (levhaya bakın). Bu majikal daire 9 feet (274,32 cm) genişliğinde olmalı ve çembere ENYEH ile başlayıp LEVANAH, Luna ile biten kutsal isimler yazılmalı.

(Renkler.— İç ve dış dairelerin arasındaki boşlukta, yılanın sarılacağı yerde, onun vücuduna parlak derin yeşille isimler İbranice yazılmalı. Dairenin içindeki “Master” (Üstad) yazılı kare, kırmızı renk ile doldurulmalı. Bütün isimler ve harfler siyah olmalı. Hexagramlarda (altı köşeli yıldız) A,D,O,N,A,I harflerinin yazılı olduğu dış üçgenler parlak sarı ile, T şekilli haçların bulunduğu merkezler mavi ya da yeşil olmalı. Dairenin dışında kalan pentagramlardaki “Te, tra, gram, ma, ton” yazılı dış üçgenler parlak sarı ile ve ortadaki T haçların olduğu yer kırmızı olmalı1.)


SÜLEYMAN’IN MAJİKAL ÜÇGENİ

Süleyman’ın kötü ruhlara talimat verdiği Majikal üçgen formu budur. Majikal Daire’den 2 feet (60,96 cm)uzakta ve 3 feet (91,44 cm) genişliğinde olmalıdır (levhaya bakın). Şunu unutmayın ki, bu üçgen ruhun ait olduğu quarter (çeyrek)e doğru yerleştirilmelidir. Ve üçgenin daireye en yakın kısmı ruhun quarter’ını (çeyrek) göstermelidir. Daha önce de söylenildiği gibi çalışma sırasında ayı fark edin,vs. Anaphaxeton bazen Anepheneton diye yazılır.


1 -Sarılmış yılan sadece bir özel kodekste gösterilmiştir. İbranice isimler basitçe spiral düzende iki daire içine yazılmıştır. İbranicenin soldan sağa yazılan diğer Avrupa dillerinden farklı olarak sağdan sola doğru yazıldığını unutmayın. Küçük Malta haçları her bir İbranice ismi diğerinden ayırmak için konulmuştur. Bu isimler Kabalistler tarafından 9 ilk Sephiroth ya da Divine Emanations olarak bölüştürülen Deity Angels ve Archangels’tır. İngilizce harflerle yılanın başından itibaren burada;+ Ehyeh Kether Metatron Chaioth ha-Qadesh Rashith ha-Gilgalim S.P.M. (“Sphere of the Primum Mobile”(Gökün Ana kuvveti) için_ + Iah Chokmah Ratziel Auphanim Masloth S.S.F. (“Sphere of the Fixed Stars,” (Gökün Karışmış Yıldızları)için ya da S.Z. “Sphere of the Zodiac” (Gökün zodyakı)için) + Iehovah Elohim Binah Tzaphquiel Aralim Shabbathai S. (“Sphere” (Gök için)) Saturn’ün + El Chesed Tzadquiel Chaschmalin Tzedeq S. Jupiter’in + Elohim Gibor Geburah Kamael Seraphim Madim S. Mars’ın + Iehovah Eloah va-Daath Tiphereth Raphaë Malakim Shemesh S. Güneş’in + Iehovah Tzabaoth Netzach Haniel Elohim Nogah S. Venus’ün + Elohim Tzabaoth Hod Michaël Beni Elohim Kokav S. Mercury’nin + Shaddaï el Chai Iesod Gabriel Cherubim Levanah S. Ay’ın+.(Renkler.— Üçgen siyah ile çevrelenmiş; Michael ismi beyaz zemin üzerinde siyahla yazılmış; üçgenin dışındaki üç isim kırmızı yazılmış, merkezdeki daire koyu yeşil ile renklendirilmiş.)

SÜLEYMAN’IN HEXAGRAMI

Bu, Süleyman’ın Hexagramının formudur. Dana derisinden yapılmış parşömenin üzerine çizilmiştir ve beyaz cübbenin etek kısmına giyilir, üzeri iyi ve saf bir keten bezle kaplanır. Bu ruhlara ne zaman görüneceklerini bildirir böylece insan formu almak ve itaat etmek için zorlanırlar.

(Renkler.— Daire, hexagram ve merkezdeki T haç siyah ile çevrelenmiştir. Malta haçları siyahtır. Hexagramda, dışarıdaki, Te, tra, gram, ma, ton yazılı beş üçgen parlak sarı renkle doldurulmuş, ortadaki T haçı kırmızı, içindeki küçük kareler de siyahtır. Daha aşağıdaki, Sigil’in siyah olarak çizildiği siyah üçgen ise beyaz bırakılmış. Tetragrammaton ve Tau siyah harflerle ve AGLA, Alpha ve Omega kırmızı harflerle yazılmış.)


SÜLEYMAN’IN PENTAGRAMI

Bu, Süleyman’ın Pentagramının formudur. Sol ya da Luna’dan (Altın ya da Gümüşten) yapılmalıdır ve göğüse takılmalıdır. Ruhun Seal’ini oranın öbür tarafında taşımak gereklidir. Bu, tehlikeden korunmak ve ruhlara talimat vermek için gereklidir.

(Renkler.—Daire ve pentagramın dış çizgileri siyahla çizilmiştir. Pentagram’daki İsimler ve Sigiller de siyahtır. “Tetragrammaton” yazısı kırmızı harflerle yazılmıştır. Pentagramın ortasındaki “Soluzen” kelimesinin yazıldığı yer yeşildir. Pentagram’ın “Abdia”, “Ballation”, “Halliza” vs yazan dış açıları mavidir.)


SÜLEYMAN’IN MAJİKAL YÜZÜĞÜ ya da DİSKİ

Bu Süleyman’ın majikal yüzüğü ya da diskinin formudur. Figür, altından ya da gümüşten yapılmalıdır. Kötü ruhların kükürtlü dumanı ve alevli nefeslerinden korunmak için exorcist’in yüzüne tutulmalıdır.


(Renk.—Parlak sarı. Harfler siyah.)
[Renk levhasına bakın, yukarıdaki üçlüde.]


Alıntı ...


 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst