Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
sdC
23,126
TEO
20,703
aSk
19,734
19,019
Eqe
18,253
14,486
11,256
10,990
10,962

Majinin Önemi

EfteLya

Banlı Üye
Katılım
8 Ocak 2016
Mesajlar
20,189
Tepkime puanı
6
Puanları
0
Mesleğin
Radyo-Jingle-SosyaLMedya-WebMaster-Forum
Cinsiyetiniz
Bayan
Burc
Başak
Memleket
35 İzmir
Nerden:
35 İzmir
Maji, wiccanın bir parçasıdır. Bu konunun merkezindeki görüşler gruplara ve kişilere göre değişir. Majinin genelde kullanılan tanımı şöyledir: Maji gerçeleri irade ile gereğine göre değiştirebilme ilmidir. Bu tanım bazı önemli görüşleri gösterir. Herşeyden önce bilim görüşü. Bilim olarak maji, belli sonuçlara ulaşmak için belli bir sistemin kullanılmasıdır. Yuzyıllardır pek çok kişi ve halk çeşitli metodlar geliştirmiştir. Bunlara bir kaç örnek:
Doğa majisi, seramonik maji,mumlarla maji, iplerle maji, taşlarlamaji v.s. Bunun yanında sonuçarın nereye gittiği de çok önemlidir. Ortaya çıkmayacak birşey için neden meşgul olunur. Maji genellikle bir gereklilik ve sonuç gerektirir. Bunun diğer adı majinin işlevidir. En son element, tanımlamalarda kaçınılmazdır. İrade çok güçlü olmak zorundadır. Bir aracın, çalışmak için benzine ihtiyaç duyması gibi irade de majide önemlidir. İrade sonuca yönelmiş olmak zorundadır. Güçlü irade, majinin çok daha iyi çalışması için gereklidir.
Pekçok durumda gerçek bir gereklilik olmalıdır ve kesin ihtiyaç olduğuna kanaat getirildikten sonra en son irade devreye girer ve maji kullanmak için tutku ile çalışmak gerekir. Bütün majiler kişinin ruhundan çikar.Maji ile ilk önce kişinin kendi va daha sonra bulunduğu yer değişir. Majide çok çalışmak en önemli şeydir. Bir kitaptan alınan birkaç sözcük veya
bir siteden edinilen bilgilerle birşeyler yapmak imkansızdır. Maji öylesine, eylenmek için yapılacak basit birşey değildir çünkü çok fazla çalışma, konantrasyon,güç erektirir.Genellikle maji iyileştirmek için ,çözülemeyen problemleri çözmek için vaya kişisel şeylerde kullanılır.
Wicca dünyaya yöneliktir ve dünya için güzel olan şeyleri biraraya toplamaya çalışır. Ne zaman ki dunyasal birşeyler için bir sonuç almak istenirse,sonuç bir tesadüf olarak gelir. Örneğin:başını sokacak bir yer istiyorsunuz ve tesadüfen bunun için bir maji karşınıza çıkdı ve kullandınız,bir arkadaşınız evini ya da odasını paylaşmanız önerdi. Bu yapdığınız majinin etkisiyle kesinlikle değildir (aylarca ev aramanız ve bunun için çabalarınız etkilidir)
Yukarıda anlatılatıldığıi gibi maji istekleriniz ile beraber çalışacak br tekniktir. Bunun dışında başka şekiller de vardır. Rahip ve rahibenin Tanrıları onurlandırmaları gibi.
Maji bir kutlama, sevinç ve kişinin HERŞEYLE bağlantı kurmasıdır. Maji bir sanat gibidir. Pek çok şeyi maji rituellerinde kalbiniz ve duygularınızla kullanırsınız. Okursunuz, araştırırsınız, anlamlarla dolu metinler yazarsınız, maji ile ilgili objeler yaparsınız, renklerle, kokularla, ışıkla, metinlerle, taşlarla, baharatlarla v.s çalışırsınız. Bu çalışma ise sanatsal bir heyecan, tutku, istek, enerji gerektirir. bu yazıyı şu amaçla yazdım.. bazı arkadaşlarımız buraya eğlenmek cin çağırmak olay olasun vs gibi amaçlarla girmekteler.. bu konular dalga geçilip oyun amaçlı olan konular değildir ve son derecede tehlikelidirler.. bazı arkadaşlarımız hiç uyarmadan bazı şeyleri yazıyorlar ve okuyan bende denicem gibi bi havaya giriyor biraz daha dikkat..
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst