Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,617
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,062
12,896
11,258
sdC
11,171
10,961
10,921

Milli Eğitim Bakanından Öğretmenleri Kısmen Sevindirecek Açıklama!

Eqe

Onursal Üye
TF Onursal Üye
Katılım
25 Ocak 2018
Mesajlar
18,257
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Cinsiyetiniz
Bay
Burc
Yay
Nerden:
Avrupa
Milli Eğitim Bakanından Öğretmenleri Kısmen Sevindirecek Açıklama!


Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Öğretmenleri rahatsız edecek hiçbir hususu uygulamaya koymayacağız ....
Öğretmenlerimizin başarılarını nasıl ödüllendirelim? Hangisini yurt dışına gönderelim? Hangisini uzman öğretmene, hangisini başöğretmene geçirelim?

Hangisini bakanlıkta daha iyi bir mevkiye getirelim? Dolayısıyla bunların başarısının değerlendirilebilmesi için de bunlara ihtiyaç vardır. Nasıl yapılacak? Orada da paydaşlarımızın görüşünü alacağız.
Eğitim ailemizin hiçbirisinin mutabık kalmayacağı veya onları rahatsız edecek hiçbir hususu uygulamaya koymayacağız 20 Nisan 2018 Cuma 23:36 0 0 Öğretmenleri rahatsız edecek hiçbir hususu uygulamaya koymayacağız Öğretmenlere, veliler ve öğrenciler tarafından not verilmesi Türk Milli Eğitiminin geçmişe kıyasla çok iyi bir noktada olduğunun altını çizen İsmet Yılmaz, şöyle devam etti: "Öğretmenlerimizin başarılarını nasıl ödüllendirelim?

Hangisini yurt dışına gönderelim? Hangisini uzman öğretmene, hangisini başöğretmene geçirelim? Hangisini bakanlıkta daha iyi bir mevkiye getirelim? Dolayısıyla bunların başarısının değerlendirilebilmesi için de bunlara ihtiyaç vardır. Nasıl yapılacak?
Orada da paydaşlarımızın görüşünü alacağız. Üniversitelere gönderdik. Dört tane büyük sendikaya da teslim ettik.
Görüşünüz neyse bize bildirin diye. Şimdi arkadaşlarımız üniversitelerden, sendikalardan gelen görüşler üzerinde çalışıyor.
Eğitim ailemizin hiçbirisinin mutabık kalmayacağı veya onları rahatsız edecek hiçbir hususu uygulamaya koymayacağız." Performans değerlendirmesi yönetimi Bakan Yılmaz, "Öğretmeni veli ile öğrenciye mi soracaksınız" sorusuna şu yanıtı verdi: "O tek bir kriter değildi. Dolayısıyla çağdaş dünya ne yapıyorsa onu yapacağız.
Hiçbir ülkede hizmet verdiğiniz kesim, 'Burada öğrenciye sorulmaz, öğrenciye sormayacağız.

Hiçbir ülkede veliye sorulmaz...' İnsanlar cumhurbaşkanı seçerken çok iyi değerlendirme yapar, başbakanı yaparken çok iyi değerlendirme yapar ama kendi evladınızı emanet ettiğiniz öğretmeni değerlendirmek istiyorsanız ve dünyada böyle ise tamam biz onu çıkartacağız.
Dolayısıyla hiçbir önyargımız yok." Geçmişte söylenip ama yapılamayan şeyi yapmak istediklerini ifade eden Yılmaz, "Bugün yapılmazsa yarın yapılacak. Gecikme Türkiye'nin kaybına olur. Bu çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl uygulanabilmesi söz konusu değil." açıklamasında bulundu.
"Beni ölçme, beni değerlendirme, beni benle bırak. Böyle bir anlayış çağın dışındadır diye düşünüyorum." ifadesini kullanan Yılmaz, öğretmenlerden memnun olduklarını, daha iyi olmaları için de birlikte çalışma yapmak gerektiğini belirtti.

 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst