Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
Mesaj
TEO
20,617
aSk
19,734
Eqe
18,257
15,117
12,896
sdC
11,438
11,258
10,961
10,917

Milli Eğitim Bakanlığı, Yapay Zeka Destekli MEB Asistan'ı Duyurdu

TheGirLinBlack

Geceye aşık bir kadını güneşin yapamazsın..
Yönetici
Süper Admin
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
48,969
Tepkime puanı
16,999
Puanları
113
Konum
Almanya
Cinsiyetiniz
Bayan
Yaş
28
Burc
Koç
Memleket
35 İzmir
Nerden:
Avrupa
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; öğrencilere, velilere ve öğrenmenlere hizmet verecek MEB Asistan'ı resmen tanıttı. Yapay zeka destekli MEB Asistan, makine öğrenimi ile kendini sürekli geliştirecek.

Uzaktan eğitim sürecinde hem öğrencilere hem de velilere yardımcı olması açısından geçtiğimiz aylarda EBA Asistan’ı hizmete açan Milli Eğitim Bakanlığı; Ar-Ge, inovasyon ve dijital dönüşüm çalışmalarının bir sonraki adımı olan MEB Asistan’ı resmi olarak tanıttı.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalara göre MEB Asistan; 18 milyon öğrenci ve velisinin yanı sıra 1 milyondan fazla öğretmenin sorularını yapay zeka yardımıyla yanıtlayacak ve kullanıcıları izleyecekleri yollarda adım adım yönlendirebilecek.


MEB Asistan, makine öğrenimi ile kendini sürekli geliştirecek

MEB Asistan


“Bakanlık olarak teknolojiyi eğitimin merkezine koyan ve faydalarını gördükçe kullanımına daha fazla ağırlık verdiğimiz bir bakış açısıyla hareket ediyoruz.” diyen Bakan Selçuk, uygulamanın tamamen Türk mühendisler tarafından yerli imkanlarla geliştirildiğini belirtti.


MEB Asistan’ın geliştiricisi olan CBOT’un Ceo’su Mete Aktaş, uygulama ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Ülkemizde uzaktan eğitim desteğinin, bilgiye anında erişimin ve dijitalleşmenin kaçınılmaz olduğu bir noktaya geldiğimiz bugünlerde Bakanlığımıza yapay zekâ teknolojimizle destek olmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.


meb asistan logoYapılan açıklamaya göre MEB Asistan, gelişmiş makine öğrenimi teknolojisi sayesinde yeni kullanıcı sorularıyla sürekli öğreniyor ve gelişimini sürdürüyor. MEB’in web sitesine konumlanan asistan, soruları yanıtlarken MEB’in yayınladığı içerikleri ilgili web sitesinden alırken herhangi bir güncelleme olması durumunda yine en güncel bilgiyi sunabiliyor.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre MEB Asistan; öğrencilerden gelebilecek burs işlemleri, denklik işlemleri, yurt dışı görevlendirmeler, yurt dışında yüksek lisans, bakanlık projeleri, bakanlık mevzuatı, sınavlar, kurslar gibi binlerce farklı konudaki soruyu yanıtlayabilmek üzere geliştirilmeye devam ediliyor.

MEB Asistan tanıtım videosu


MEB Asistan’ı kullanmak için buraya tıklayarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesine ulaştıktan sonra sağ altta bulunan MEB Asistan simgesine tıklayabilirsiniz. Ayrıca EBA Asistan’ı kullanmak için de burayatıklayıp EBA’nın resmi internet sitesine ulaştıktan sonra sağ alttaki EBA Asistan simgesine tıklayabilirsiniz.
 

First panel title

First panel content

Second panel title

Second panel content
Üst